Wednesday, 23 January 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Dec 09, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)-9η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Βούλας-Παπάγου 72-70
Πεντέλη-Δούκας 80-78
Γλαύκος-Πανελευσινιακός 87-93 (80-80 κ.α.)
Παγκράτι-Ένωση Ιλίου 77-65
Δάφνη Δαφνίου-Τρίτων 91-85
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 89-83 (74-74 κ.α.)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Οίαξ Ναυπλίου 87-97
Έσπερος Καλλιθέας-Μανδραϊκός 97-93

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 77-64
Δεκάλεπτα : 19-9, 47-43, 60-40, 77-64
Διαιτητές : Ραχιώτης-Σιδέρης
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 19 (2), Κούτρας 3, Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος, Φωτίου 18, Δερμιτζάκης 5 (1), Δόξας 3, Ροδοστόγλου 19, Μπένος 6, Αρμάος 2
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. 7 (1), Τσακίρης 19 (1), Φούντας 1, Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 2, Γεροκώστας 4, Μπέλλας Ο. 14, Τσιουμπρής 2, Μαλνταβάνος 10, Τσόλκας, Τσόλης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 89-83 (74-74 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 11-25, 35-39, 57-60, 74-74 (κ.δ.), 89-83 (παρ.)
Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρπάνος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 19 (1 τρίπ., 9 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 12, Καλλιανιώτης 6 (2), Ντουζίδης, Σκάνδαλος 14 (1 τρίπ., 7 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 23 (4), Γεωργιάδης, Στάθης 15 (10 ριμπ.), Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης (8 ριμπ.), Σπάχια.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Γεωργίου, Σακελλαράκης 3, Μακρής 16 (2), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 21, Περρωτής 16, Τασσιόπουλος 4 (1), Πράττης 7 (1), Κωνσταντίνου 13 (3).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 91-85
Δεκάλεπτα: 22-13, 41-28, 63-46, 91-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Γιακείμη
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 2, Κουφόπουλος 6 (2), Γοργόνης 10 (2), Ψημίτης 20 (2), Σαλέχ 7, Δομπρογιάννης 8 (2), Μουστόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 14 (4), Τάταρης 8 (2), Αρνοκούρος, Καννάς 2, Καραμπάτσος 5 (1)
Τρίτων (Μιχελάκος): Τσούτσος 16 (2), Ύμερι, Ψαρόπουλος 18, Καλατζής 7 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 19 (2), Νικολακόπουλος 6 (2), Μαλτέσιος 2, Κουκουνιάς 15, Βερτούδος 2.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 87-93
Δεκάλεπτα: 25-20, 45-44, 62-67, 80-80, 87-93
Διαιτητές: Κοντίλης-Καββαδάς
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Σερέτης 23 (2), Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 17 (2), Κούτρας 2, Μαναβόπουλος 21, Αγγελόπουλος 5, Δαβάνης 7, Σπυράκος, Διαμαντόπουλος, Τσεκλένης.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 8 (2), Ηλιάδης 5 (1), Καράμπελας 6, Μουρατίδης 10 (1), Βούλγαρης 10 (2), Σταθόπουλος 9 (1), Ιωάννου, Πικέας, Δούκας 8, Αναγνωστάκης 14 (2), Ψαρόπουλος 23 (1),

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 97-93
Δεκάλεπτα: 25-17, 54-34, 76-59, 97-93
Διαιτητές: Ορφανός Εμ.-Πλιάκας
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 17 (3), Σκουλούδης 15, Παπαφλωράτος 7 (1), Βάρσος 15 (3), Αγγελόπουλος 2, Βλασσόπουλος7 (1), Χατζηκίδης 8 (2), Χαρούνι Κλ. 12, Χαρούνι Ν.9, Καρλάφτης, Μούτσα.5 (1) Μπούσι
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 24 (1), Φωτόπουλος 9, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (2), Δέδες 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 14, Σεργιένκο 2, Χάλαρης 20.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 72-70
Δεκάλεπτα: 27-18, 42-40, 60-59, 72-70
Διαιτητές: Σκούτας-Σκαλτσής
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 18 (4), Μόρφης 4, Ματαλιωτάκης 20 (1), Ματσάγγος 3 (1), Παπαδάκης 8 (2), Παπαρέγκας 12 (2), Κυριλής 7 (1), Καματερός, Φιλίππου, Γεωργιάδης.
Παπάγου (Κουρής): Παπαπέτρου 9 (1), Μπάλος 13 (1), Πίνης 6, Κουτρούλιας 19 (1), Χρυσός 8 (1), Μάνδαλος 3 (1), Ζώρζος 12 (1), Παπαζήσης, Πρισκομάτης, Γιαννίκος, Αγγελόπουλος, Μακρίδης.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ 70-68
Δεκάλεπτα: 16-19, 33-40, 54-51, 70-68
Διαιτητές: Στρέμπας-Παπαφωτίου
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 3 (1), Γεωργακόπουλος 3, Λίτσος 16 (3), Αποστολόπουλος 8 (1), Κούσουλας 9 (2), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 5, Κουκάκης, Μπίγγος 8, Σαλτουρίδης, Ταγάρης 13, Νάσης
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 17 (1), Δενδρινός, Μποχωρίδης 12 (1), Σακελλαρίου, Ευστρατίου 4, Γκίνης 2, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Πέτς 2, Λάκκας 9, Αποστολίδης 3, Βουγιούκας 19.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 87-97
Δεκάλεπτα: 18-28, 42-50, 56-67, 87-97
Διαιτητές: Τσιμπούρης-Καρανικόλα Α.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Καρακώστας): Κεφαλάς 8 (2), Ξιούρας 3 (1), Ζαραϊδώνης 7, Κόης 15 (2), Σολωμός 18, Καρακεχαγιάς 8 (2), Στέφος 20, Τσαβος, Βούζας 6 (2), Κακαργιάς, Μπακλαβάς 2
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής, Κουμπούρας 29 (5), Πασολάρι 2, Πελεκάνος 20 (2), Παπαντωνίου 12 (2), Χάσα Γεωργιάδης 11, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος, Ευστρατίου, Μπουρτσουκλής 4, Μανάκας.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες) :

1.Δάφνη Δαφνίου (8-1) 17
2.Οίακας Ναυπλίου (7-2) 16
—————————————–
3.Τρίτωνας (6-3) 15
4.Παγκράτι (6-3) 15
5.Δούκας (6-3) 15
6.Έσπερος Καλλιθέα (6-3) 15
7.Πεντέλη (5-4) 14
8.Πρωτέας Βούλας (5-4) 14
9.ΚΑΟ Κορίνθου (4-5) 13
10.Πανερυθραϊκός (3-6) 12
11.Πανελευσινιακός (3-6) 12
12.Παπάγου (3-6) 12
—————————————–
13.Μανδραϊκός (3-6) 12
14.Γλαύκος (3-6) 12
15.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-7) 11
16.Ένωση Ιλίου (2-7) 11

Επόμενη αγωνιστική (10η, 16/12):
Δούκας – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Πεντέλη
Ενωση Ιλίου – Γλαύκος
Παγκράτι – Δάφνη Δαφνίου
Παπάγου – Πανερυθραϊκός
ΚΑΟΚ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Οίακας Ναυπλίου – Εσπερος
Μανδραϊκός – Τρίτωνας

Β’ Εθνική (Βορράς)-9η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Ελευθερούπολη-Φαίακας Κέρκυρας 79-52
ΧΑΝΘ-Μακεδονικός 66-72
Γέφυρα-Νίκη Βόλου 85-72
Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 81-62
Αγρίνιο-Φάρσαλα 73-71
Ίκαροι Σερρών-Χαλκηδόνα / Προποντίς 71-75
Ανατόλια-Στρατώνι 92-85
Ερμής Λαγκαδά-Έσπερος Λαμίας 74-56

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 92-85
Δεκάλεπτα : 22-24, 46-43, 68-66, 92-87
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παζόλης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 14(1) , Στεφανίδης, Αμπατζάς 2,Αράπης 5(1) ,Γαλανίδης 17(2) ,Κάτανος , Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 3, Ζώτος 9(1), Μπρόζος 21(2) ,Καραποστόλου 21(2)
Στρατώνι (Χατζούλης) : Δοξάκης 4, Μπουρδάνος 2, Κολοκοτρώνης, Σιδηροηλίας 2, Φλιάτης 5, Γκοτζαγιάννης 6, Μπέγος 29(7),Πολιτόπουλος 16(3), Δασκαλόπουλος 21, Δημητρακάς.

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΦΑΙΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 79-52
Δεκάλεπτα: 25-17, 47-28, 69-43, 79-52
Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Γ.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 5, Στυλίδης 23 (3), Κωνσταντάρας 4, Μπέσσας 3 (1), Μπουτσακτσή 2, Ιωάννου 11 (3), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 8, Λαζαρίδης 3 (1), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 8 (1).
Φαίακας Κέκρυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 2, Ματενίδης 15 (2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 2, Σπιτσέρης 2, Πεταλωτής 2, Περουλής 17 (2), Νίκας 2, Μαγκανάς, Ταουσάνης 6, Χατζόπουλος 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 71-75
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-35, 48-58, 71-75
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 15 (1), Δαλαγκόζης 2, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 4, Θολιώτης 3 (1), Φώτογλου 2, Κακιούζης 32, Κάτος 5 (1), Κουτσοκώστας, Σιδερίδης 3,
Xαλκηδόνα / Προποντίς (Tσούρμας): Σπύρας, Mαρκίδης, Tσακαλέρης 17 (1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 3 (1), Mυλωνίδης 17 (2), Kούτε, Δελίδης 22 (3), Σικαλίδης 13 (1), Γιαννόπουλος, Φυλακτός.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 81-62
Δεκάλεπτα : 19-5, 44-28, 60-46, 81-62
Διαιτητές : Ντούρας-Ζαχαριάδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Κοθράς 21(5), Σισμάνης 8(2), Βάλλιος 5(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπούρας 7(2), Σουτζόπουλος 16(1), Καντάρκος 18(2)
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(1), Καραγιαννίδης , Μαυρίδης 20(4), Χατζημιχαηλιδης 8, Κλωναράς 5(1), Στόλης 2, Τσιμίδης, Βαιντερλής, Μητσάκης 13(3), Ελευθεριάδης 8

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 85-72
Δεκάλεπτα : 19-18, 43-39, 57-48, 85-72
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Ντόγκας
ΚΣ Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 10(1), Καραγιαννάκης , Ψευτόγκας 5(1), Καταβαίνης 5(1), Ζιάκας 4, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 13, Κουτουξίδης 11 (1), Αποστολίδης 24 (2).
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος, Γεωργίου, Τασιούδης 12(3), Κουτίνας 11, Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Χροναίος, Τσώλης16(3), Τάσσος 7 , Φρουσκλιάς 21(4), Διγενής, Αναγνωστόπουλος.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΦΑΡΣΑΛΑ 73-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 33-32, 58-47, 73-71
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.

ΧΑΝΘ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 66-72
Δεκάλεπτα: 21-15, 34-35, 49-58, 66-72
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Πράττος
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 2, Μπαλάσκας, Ζαφειρούδης 24 (3), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 11, Περρής 2, Δεληγεώργης 12 (1), Βλαγκόγιας, Τσάμης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 2, Μπαρζού 6 (2), Κουντουρατζόγλου 19 (1), Τσινόπουλος 21 (1), Κομμάτας 1, Καραθανάσης 3 (1), Ουλουσίδης 9 (2), Καλογεράτος 11 (3), Ιωαννίδης .

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 74-56
Δεκάλεπτα: 16-12, 43-29, 55-46, 74-56
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Καλέσης
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου ,Aλτίνης, Mάρουσιτς 5 (1), Tσιρογιάννης 19 (1),Pάπι ,Nώτης 2,Παρίτσης 10(2) ,Kαμαριώτης 15 (1) ,Πλιούκας11 (3) ,Γκαμούρας 4,Kωνσταντινίδης ,Πιλκούδης Δ
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Pούζιος 12 (2),Πάππος 3 (1),Παπανικολάου 2,Φύκας 7,Φούντας 2,Tεπετίδης 7 (1),Oλύμπιος 5 (1),Παπαργυροπουλος 17

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.Ανατόλια (8-1) 17
2.Αγρίνιο (8-1) 17
——————————————
3.Νίκη Βόλου (6-3) 15
4.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (6-3) 15
5.Φάρσαλα (5-4) 14
6.ΧΑΝΘ (5-4) 14
7.Ελευθερούπολη (5-4) 14
8.Φαίακας Κέρκυρας (5-4) 14
9.Ίκαροι Σερρών (4-5) 13
10.Γέφυρα (4-5) 13
11.Ερμής Λαγκαδά (4-5) 13
12.Φίλιππος Βέροιας (4-5) 13
——————————————
13.Χαλκηδόνα / Προποντίς (3-6) 12
14.Στρατώνι (2-7) 11
15.Έσπερος Λαμίας (2-7) 11
16.Μακεδονικός (1-8) 10

Επόμενη αγωνιστική (10η, 16/12):

Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Γέφυρα
Φάρσαλα – Φίλιππος Βέροιας
Αγρίνιο – Ικαροι Σερρών
Μακεδονικός – Ελευθερούπολη
Φαίακας Κέρκυρας – Ανατόλια
Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
Εσπερος Λαμίας – Χαλκηδόνα

 Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr