Monday, 10 December 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Dec 02, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)-8η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα
ΚΑΟ Κορίνθου-Πρωτέας Βούλας 84-75
Παπάγου-Πεντέλη 73-75
Δούκας-Γλαύκος 70-72
Πανελευσιανιακός-Παγκράτι 56-75
Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου 76-84
Οίαξ Ναυπλίου-Πανερυθραϊκός 72-62
Μανδραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 96-86
Τρίτων-Έσπερος Καλλιθέας 102-97 (79-79 κ.α., 89-89 α’παρ.)

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 76-84
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 13-21, 41-41, 53-58, 76-84
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 5 (1), Μπέλλας Γ. 9 (2), Τσακίρης 21 (1), Φουντάς 8 (2), Πανουσόπουλος 7 (1), Μπολάτογλου 6 (1), Μπέλλας Οδ. 10, Μανταλβάνος 10, Γεροκώστας, Τσιουμπρής, Τσόλκας, Τσόλης.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 8 (2), Κουφόπουλος 5, Γοργόνης 10, Ψημίτης 9, Σαλέχ 6, Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 17 (2), Τάταρης 14, Αρνοκούρος 8, Καννάς, Αχείμαστος.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 84-75
Δεκάλεπτα : 27-22, 52-42, 69-61, 84-75
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Κανελλόπουλος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Γεωργίου 2, Σκελλαράκης 5, Μακρής 30 (4), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 18 (2), Μπαλης, Περρωτής 3, Πράττης 7 (1), Κωνσταντίνου 17 ( 5), Τασσιόπουλος , Αρσένης 2, Δανίκας.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Ματαλιωτάκης 15, Κυριλής 6, Ματσάγγος 6 (2), Μόρφης 8 (2), Φιλίππου, Αγγελόπουλος 8 (1), Παπαδάκης, Αυγενικός 10 (1), Παπαρέγκας 18 (1), Καματερός 4, Γεωργιάδης

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 79-69
Δεκάλεπτα: 12-23, 33-37, 63-52, 79-69
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 19, Πασολάρι, Πελεκάνος 24 (1), Παπαντωνίου 13 (1), Γεωργιάδης 6, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 8, Ευστρατίου, Μπουρτσουκλής.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13 (1), Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 15 (4), Σκάνδαλος 7, Γεωργιάδης, Στάθης 6 (1), Αντωνίου 10 (1), Καστανιώτης 2, Ματζιώρης 10 (3)

ΔΟΥΚΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 70-72
Δεκάλεπτα: 21-18, 40-40, 52-54, 70-72
Διαιτητές: Φάκαρος-Τσιμπούρης
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 28 (1), Δενδρινός 9 (1), Μποχωρίδης 9 (2), Σακελλαρίου 3 (1), Ευστρατίου, Γκίνης 6 (1), Ξύδης 4 (1), Τσιτσιγιάννης 1, Δραγάτης, Πέτς 7 (1), Λάκκας 3, Αποστολίδης
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Σερέτης 13 (2), Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 15 (2), Κούτρας 4, Μαναβόπουλος 12, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 12 (1), Σπυράκος, Διαμαντόπουλος, Τσεκλένης.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 56-75
Δεκάλεπτα : 10-19, 27-35, 42-49, 56-75
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Μαραμής
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 13 (3), Ηλιάδης 2, Καράμπελας 3 (1), Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης 9 (2), Σταθόπουλος 3, Ιωάννου, Πικέας, Δούκας 6, Αναγνωστάκης 6, Ψαρόπουλος 9 (1),
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 7, Κούτρας 3, Κατωπόδης 8 (1), Λυτόπουλος 12, Φωτίου 20 (1), Δερμιτζάκης 12 (1), Δόξας 5, Ροδοστόγλου 8

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 96-86
Δεκάλεπτα: 24-18, 47-38, 65-55, 96-86
Διαιτητές: Αναστασίου-Σπυρόπουλος
Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 7 (1), Σιμιτζής 11, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (1), Δέδες 15 (1), Γκαϊντάσοβ 9 (1), Σεργιένκο 4, Κοπακάκης, Χάλαρης 20, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 19 (2).
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Καρακώστας): Κεφαλάς 8, Ξιούρας 3 (1), Ζαραϊδώνης 12, Κόης 9 (1), Ανδρεάτος, Σολωμός 20, Καρακεχαγιάς 13 (1), Στέφος 9, Τσαβος, Βούζας 12

ΤΡΙΤΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 102-97 (β’ παράταση)
Δεκάλεπτα: 17-20, 34-45, 51-59, 79-79, 89-89, 102-97
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Λύρας
Τρίτων (Μιχελάκος): Τσούτσος 5 (1), Ύμερι, Ψαρόπουλος 11 (1), Καλατζής 23 (3), Σπυριδάκης 3, Ντιμπ 10, Νικολακόπουλος 6, Δαμιανάκος 2, Δορλής, Κουκουνιάς 11, Βερτούδος 23 (6),
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 8, Σκουλούδης 15, Βάρσος 10 (3), Χατζηκίδης, Καρλάφτης, Βλασσόπουλος 11 (1), Χαρούνι Κ. 19, Γραμματικος 20 (3), Χαρούνι Ν. 11 (1), Κοντραφούρης, Μούτσα

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 73-75
Δεκάλεπτα: 12-19, 32-34, 49-53, 73-75
Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης
Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 7 (1), Πρισκομάτης, Λεκάκης 2, Χρυσός 6 (1), Παπαπέτρου 11 (2), Κουτρούλιας 18 (2), Αγγελόπουλος, Πλαστήρας, Γιαννίκος, Μάνδαλος, Ζώρζος 29 (2)
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 3, Λίτσος 20 (3), Αποστολόπουλος 6 (1), Κούσουλας 2, Καρούζος 12 (3), Μπέλη 9, Κουκάκης, Μπίγγος 7, Σαλτουρίδης, Ταγάρης 16, Νάσης

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Δάφνη Δαφνίου (7-1) 15
2.Δούκας (6-2) 14
————————————
3.Τρίτωνας (6-2) 14
4.Οίακας Ναυπλίου (6-2) 14
5.Παγκράτι (5-3) 13
6.Έσπερος Καλλιθέας (5-3) 13
7.ΚΑΟ Κορίνθου (4-4) 12
8.Πεντέλη (4-4) 12
9.Πρωτέας Βούλας (4-4) 12
10.Μανδραϊκός (3-5) 11
11.Γλάυκος (3-5) 11
12.Παπάγου (3-5) 11
————————————
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-6) 10
13.Ένωση Ιλίου (2-6) 10
13.Πανελευσινιακός (2-6) 10
14.Πανερυθραϊκός (2-6) 10

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12):
Πρωτέας Βούλας- Παπάγος
Πεντέλη – Δούκας
Γλαύκος – Πανελευσινιακός
Παγκράτι – Ενωση Ιλίου
Δάφνη Δαφνίου – Τρίτωνας
Πανερυθραϊκός – ΚΑΟΚ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Οίακας Ναυπλίου
Εσπερος – Μανδραϊκός

 

Β’ Εθνική (Βορράς)-8η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-ΧΑΝΘ 72-71 (61-61 κ.α.)
Μακεδονικός-Γέφυρα 68-74
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Αγρίνιο 58-63 (51-51 κ.α.)
Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών 54-52
Στρατώνι-Ελευθερούπολη 54-71
Έσπερος Λαμίας-Ανατόλια 61-87
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Ερμής Λαγκαδά 44-62
Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας 69-66

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-87
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα : 20-20, 27-38, 44-71, 61-87
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στογιλγκοβίτς, Ρούζιος 2, Πάππος 1, Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας 5, Φούντας 7(1), Αργύρης, Τεπετίδης 8(1), Ολύμπιος 16(4), Παπαργυρόπουλος 19(2),Μαντζούκας 3(1)
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 6, Στεφανίδης, Αμπατζάς 8(2) ,Αράπης 6(2) ,Γαλανίδης 14(4),Κάτανος 2, Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 11 , Ζώτος 10 , Μπρόζος 6,Καραποστόλου 21(4)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΓΡΙΝΙΟ 58-63
Δεκάλεπτα: 7-13 21-28 43-40, 51-51, 58-63
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 2, Μαυρίδης 11,Χατζημιχαηλίδης 7(1),Κλωνάρας, Στόλης11(1), Τσιμίδης 3 Μητσάκης 17(3), Λαζάρου, Ελευθεριάδης 4(1)
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καπινιάρης 19(3), Μιχάλογλου 4, Τασόπουλος 5, Τσάτας 2, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 9(1), Μήτσου 13(4), Ψαράς 8(2).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΕΦΥΡΑ 68-74
Δεκάλεπτα: 21-31, 42-46, 53-62 68-74
Διαιτητές: Γραικός-Τζιοπάνος Γ.
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 9 (2), Κοντσές 14 (2), Μπαρτζού 20, Κουντουρατζόγλου 7, Τσινόπουλος 8, Κομματάς 2, Καραθανάσης 8 (2).
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 6, Καραγιαννάκης 4, Ψευτογκάς 10 (2), Καταβαίνης 5, Ζιάκας 6, Σιώμος 22, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 14, Παπαδόπουλος 7 (1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 54-52
Δεκάλεπτα: 4-17, 22-27, 38-41, 54-52
Διαιτητές: Τζίμα-Γαζέτας
Φαρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 9, Χαιρετιδης, Αναγνωστοπουλος 2, Τσιόγκας 3 (1), Συνετός, Τοπουζίδης 13 (1), Γκιουλέκας 14, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος 2, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 9, Παπαδόπουλος 13 (2), Καραμπέκης 5, Θολιώτης 2, Φώτογλου 10, Κακιούζης 13, Κάτος, Κουτσοκώστας, Ξανθόπουλος, Γκούτζιας.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΧΑΝΘ 72-71
Δεκάλεπτα: 12-20, 35-30, 49-48, 61-61, 72-71
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γερασιμόπουλος, Γρίψιος 7, Ματενίδης 9, Νεδέλκος 3, Σιώπης16 (3), Σπιτιέρης 6, Πεταλωτής 16 (4), Περούλης 14 (2), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης, Χατζόπουλος 1.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης 3 (1), Ντίνος, Χονδρόπουλος 9 (3), Παπαδόπουλος 5 (1), Μπαλάσκας 10 (2), Ζαφειρούδης 2, Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 23 (2), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 9, Βλαγκόγιας.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 44-62
Δεκάλεπτα: 16-17, 24-32, 33-49, 44-62
Διαιτητές: Φουτζήλας-Σιταρίδης
Xαλκηδόνα/Προποντίς(Tσούρμας): Σπύρας, Mαρκίδης 4, Tσακαλέρης 9, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Mυλωνίδης 3, Kούτε, Δελίδης 10 (1), Σικαλίδης 16
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου 2, Kωνσταντινίδης, Mάρουσιτς 7 (1), Tσιρογιάννης 17 (2), Pάπι, Nότης 9 (3), Παρίτσης 3 (1), Kαμαριώτης 13 (3), Πλιούκας, Γκαμούρας 4, Xριστοδούλου, Πιλκούδης 7

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 57-71
Δεκάλεπτα: 11-16, 22-36, 38-54, 57-71
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου
Στρατώνι (Χατζουλης): Δοξάκης 4, Μπουρδάνος 10(2), Κολοκοτρώνης 2, Κοκκιός 4, Σιδηροηλίας, Φλιάτης 7, Κοτζαγιάννης 6, Μπέγας, Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος 19, Δημητράκας.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 14(4), Στυλίδης 7, Κωνσταντάρας, Ιωάννου 5, Απαζίδης 10(2), Σταμπουλής 13(1),Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 12, Καραγιώργος 8(1).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-66
Δεκάλεπτα: 18-25, 38-46, 48-60, 69-66
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Δημάδης
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Καραγεώργος 4 (1), Γεωργίου 11 (1), Αναγνωστόπουλος , Τασιούδης 9(1), Κουτίνας 7(1) Τσαβές 9(1), Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης 9(1), Τάσσος 8, Φρουσκλιάς 12(2), Διγενής.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 6, Σουτζόπουλος 12, Σισμάνης 6(2), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 4 , Βαλλιος 2, Κοθράς 21(3), Καβαργύρης , Παραπούρας 10(2), Καντάρκος 5.

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Ανατόλια (7-1) 15
2.Αγρίνιο (7-1) 15
———————————
3.Νίκη Βόλου (6-2) 14
4.Μαχητές Πειραματικό (6-2) 14
5.Φάρσαλα (5-3) 13
6.Φαίακας Κέρκυρας (5-3) 13
7.ΧΑΝΘ (5-3) 13
8.Ίκαροι Σερρών (4-4) 12
9.Ελευθερούπολη (4-4) 12
10.Γέφυρα (3-5) 11
11.Ερμής Λαγκαδά (3-5) 11
12.Φίλιππος Βέροιας (3-5) 11
13.Στρατώνι (2-6) 10
14.Έσπερος Λαμίας (2-6) 10
15.Χαλκηδόνα/Προποντίς 2-6 (10)
16.Μακεδονικός (0-8) 8

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12):

ΧΑΝΘ – Μακεδονικός
Γέφυρα – Νίκη Βόλου
Φίλιππος Βέροιας – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Αγρίνιο – Φάρσαλα
Ικαροι Σερρών – Χαλκηδόνα
Ελευθερούπολη – Φαίακας Κέρκυρας
Ανατόλια – Στρατώνι
Ερμής Λαγκαδά – Εσπερος Λαμίας

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr