Saturday, 17 November 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Nov 04, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)
4η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Δούκας-Δάφνη Δαφνίου 82-71
Έσπερος Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας 76-75
Τρίτων-Πεντέλη 85-77
Μανδραϊκός-Γλαύκος 87-83 (74-74 κ.αγ)
Οίαξ Ναυπλίου-Παγκράτι 77-76
ΚΑΟ Κορίνθου-Ένωση Ιλίου 70-63
Παπάγου-Πανελευσινιακός 78-76
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανερυθραϊκός 96-85

Τα φύλλα αγώνα :

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-63
Δεκάλεπτα: 23-24, 53-40, 63-55, 70-63
Διαιτητές : Νάστος-Τσιμπούρης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Κεφαλάς 10, Σακελλαράκης 10, Μακρής 11(2), Κωνσταντίνου 15(5), Περρώτης 15, Πρατής 5(1), Δανίκας 2, Αρσένης 2, Νιφόρας, Γεωργίου, Θεοδωρίδης, Μπαλής
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Φουντάς 6(2), Πανουσόπουλος 7(1), Μανταλβάνος 13, Χαϊκάλης 4, Μπολάτογλου 5(1), Τσακίρης 13(2), Μπέλλας Γ. 4, Μπέλλας Οδ. 8, Παπαγεωργίου 3, Τσιουμπρής, Γεροκώστας, Βαρσαμούλης.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 87-83
Δεκάλεπτα: 18-14, 48-34, 59-55, 74-74 (κ.αγ.), 87-83
Διαιτητές: Δολγύρας-Μαραγκάκης
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 10 (2), Σεργιένκο, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 15 (1), Δέδες 14 (2), Γκαϊτάσοφ 9 (2), Ρεκουνιώτης 20, Φωτόπουλος 5, Χάλαρης 15, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 6 (1), Βασιλόπουλος,
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 11 (1), Σερέτης 17 (3), Αγγελόπουλος 15, Δαβάνης 8, Βανδώρος 2, Μαναβόπουλος 18, Σπυράκος.

ΔΟΥΚΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 82-71
Δεκάλεπτα :20-17, 39-42, 57-54, 82-71
Διαιτητές : Αποστολίδης-Πόντας
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 7, Λάκκας 2, Σακελλαρίου, Μποχωρίδης 6, Βουγιούκας 25 (1), Ευστρατίου, Γκίνης 5 (1), Ξύδης 6, Αποστολίδης 9 (1), Τσιτσιγιάννης, Παππάς 16 (2), Πέτς 6 (2).
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης) : Καννάς 3 (1), Γκάτζο, Κουφόπουλος 5 (1), Γοργόνης 9 (1), Καραμπάτσος, Ψημίτης 11 (3), Σάλεχ 2, Δορμπογιάννης 10 (3), Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 14 (1), Τάταρης 12 (2).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 95–86
Δεκάλεπτα: 19-25, 45-38, 67-59, 95-86
Διαιτητές: Πλιάκας- Καλογριάς
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακώστας-Λαδικός): Ξιούρας 16(4), Σολωμός 17, Κεφάλας 17(1), Ζαραϊδώνης 11, Καρακεχαγιάς 6, Βούζας 9(1), Στραγανιώτης, Κόης 9(1), Ανδρεαδάτος 11(1).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13(2), Στογιάνοβιτς 1, Καλλιανιώτης 8(2), Ντουζίδης 1, Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 25(1), Στάθης 4, Αντωνίου 8(2), Ματζιώρης 22(4).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-76
Δεκάλεπτα: 18-18, 33-31, 55-49, 78-76
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Σπυρόπουλος
Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 4 (1), Πρισκομάτης, Λεκάκης 9 (1), Χρυσός 3, Ζώρζος 25 (2), Παπαπέτρου 7 (1), Κουτρούλιας 22 (1), Μπάλος, Γιαννίκος, Αγγελόπουλος 8
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 16 (1), Ηλιάδης 2, Καράμπελας, Μουρατίδης 16 (4), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 12, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 12 (1), Πικέας, Δούκας 8, Μαύρος, Αναγνωστάκης 10 (1).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 85-77
Δεκάλεπτα : 24-23, 41-43, 51-51, 85-77
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Σκαλτσής
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (1), Ψαρόπουλος 15 (3), Καλατζής 23 (2), Ντίμπ 11 (1), Νικολακόπουλος 6 (2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 13, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 8, Βερτούδος.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 8 (2), Νάσσης, Γεωργακόπουλος, Λίτσο 20 (4), Αποστολόπουλος 18 (4), Κούσουλας 19 (4), Καρούζος, Μπέλη 12, Κουκάκης, Σαλτουρίδης, Τάγαρης

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 77-76
Δεκάλεπτα: 25-20, 42-38, 58-55, 77-76
Διαιτητές: Καρακάσης-Λογοθέτης
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 4 (1), Κουμπούρας, 27, Πασολάρι, Παπαντωνίου, Χασα, Γεωργιάδης 9 (1), Τσούχλης, Πελεκάνος 15 (2) , Μπουρτσουκλής, Σκορδάς 7 , Αναγνωστόπουλος 15.
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 15, Κούτρας 2, Κατωπόδης, Λυτόπουλος 22 (2), Φωτίου 6, Δερμιτζάκης 18 (1), Δόξας, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 11, Αρμάος.

ΕΣΠΕΡΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 76-75
Δεκάλεπτα: 23-19, 40-40, 56-59, 76-75
Διαιτητές: Τσαχάκης-Πολυχρόνης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 12 (1), Μούτσα, Χατζηκίδης 8 (2), Γραμματικός 17 (4), Μπούσι, Σκουλούδης 7, Παπαφλωράτος 11 (2), Κ.Χαρούνι 8, Ν.Χαρούνι 4, Βλασσόπουλος 9 (1), Καρλάφτης, Κοντραφούρης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 7 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Ματσάγγος, Αυγενικός 20 (4), Παπαρέγκας 16 (1), Φιλίππου, Γάργαλης 7, Παπαδάκης, Καματερός 6, Γεωργιάδης, Μόρφης, Ματαλιωτάκης 12.

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1.Τρίτωνας (4-0) 8
2.Δούκας (4-0) 8
—————————————-
3.Δάφνη Δαφνίου (3-1) 7
4.Οίακας Ναυπλίου (3-1) 7
5.Έσπερος Καλλιθέας (3-1) 7
6.Πεντέλη (2-2) 6
7.Πρωτέας Βούλας (2-2) 6
8.Παγκράτι (2-2) 6
9.Παπάγου (2-2) 6
10.Πανελευσινιακός (2-2) 6
11.Μανδραϊκός (2-2) 6
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-2) 6
—————————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (1-3) 5
14.Γλαύκος (0-4) 4
15.Πανερυθραϊκός (0-4) 4
16.Ένωση Ιλίου (0-4) 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11):

Πρωτέας Βούλας – Τρίτωνας
Πεντέλη – Μανδραϊκός
Γλαύκος – Οίακας Ναυπλίου
Παγκράτι – ΚΑΟΚ
Ενωση Ιλίου – Παπάγος
Πανελευσιναικός – Δούκας
Δάφνη Δαφνίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πανερυθραϊκός – Εσπερος

Β’ Εθνική (Βορράς)
4η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 64-52
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Γέφυρα 71-62
Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας 81-75
Στρατώνι-Αγρίνιο 77-71 (60-60 κ.αγ)
Φαίακας Κέρκυρας-Φάρσαλα 70-75 (62-62 κ.αγ)
Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 58-80
Νίκη Βόλου-Ίκαροι Σερρών 93-73
Ανατόλια-Ελευθερούπολη 88-79

Τα φύλλα αγώνα :

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – Γ.Σ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: 88-79
Δεκάλεπτα: 23-26, 45-44, 65-53, 88-79
Διαιτητές:Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 7(2), Στεφανίδης , Αμπατζάς 8, Αράπης 9(3),Γαλανίδης 17(3), Κάτανος, Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 3(1), Κιγμέτογλου 2, Ζώτος 9(1),Μπρόζος 15(3), Καραποστόλου 14(1)
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) :,Κελεσίδης 11(1), Στυλίδης 14(2),Ιωάννου 18(4), Απαζίδης 5(1), Σταμπουλής 14, Χαρισμίδης 7, Βοϊβατοπουλος 10

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 93-73
Δεκάλεπτα: 24 – 18, 51 – 38, 69 – 61, 93 – 73
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Ντόγκας
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγιώργος 14 (2), Χροναίος 1, Γεωργίου 5(1), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 23 (2), Τσαβές 2, Τσιούδης 4, Τσώλης 15 (3), Τάσσος 9, Φρουσκλιάς 18 (2), Διγενής.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 11, Δαλαγκόζης, Παυλίδης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 10, Καραμπέκης 19 (1), Θολιώτης 4, Φώτογλου 4, Κακιούζης 17, Κάτος 1, Κουτσοκώστας 5(1).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 58-80
Δεκάλεπτα : 17-27, 27-40, 47-60, 58-80
Διαιτητές : Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 5(1), Κοντσές 2, Μπαρζού, Κουντουράτζογλου 16(2), Τσινόπουλος 8(1), Καραθανάσης 3, Ουλουσίδης 1, Καλογεράτος 17(2), Χατζίδης 6
Μαχητές Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης , Δήμας 11(1), Μαυρίδης 11(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωναράς 5, Στολής 12, Τσιμίδης 7, Βαιντερλλης 4, Μητσάκης 11(2), Λαζάρου 2 , Ελευθεριάδης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΑΓΡΙΝΙΟ 77-71
Δεκάλεπτα: 13-16, 28-28, 45-42, 60-60 (κ.αγ.), 77-71
Διαιτητές: Τζίμα-Λουλουδιάδης
Στρατώνι (Χατζούλης): Δοξάκης 3(1), Μπουρδάνος 24(3), Κολοκοτρώνης 5(1), Σιδηροηλίας 4, Φλιάτης 10, Κοτζαγιάννης 2, Μπέζας 10, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 15.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Σταμίρης, Μιχάλογλου 13(1), Καπινιάρης 7, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 12(1), Μήτσου 18(3), Ψαράς 9(1).

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 70-75
Δεκάλεπτα : 12 – 16, 36 – 32, 46 – 47, 62 – 62 (κ.αγ.), 70-75
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος , Ματενίδης 9(1), Νεδέλκος 2, Σιώπης 11(1), Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 18(2), Χατζόπουλος 5, Νίκας 2, Περούλης 10(1), Ταουσάνης 6, Ψάρας , Μαγκανας,
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 12, Χαιρετίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 11(1), Τσιώγκας 3(1), Τοπουζίδης 6(1), Συνετός , Φιλιπόπουλος 1, Γκιουλέκας 17(1), Δέσπος 18, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΧΑΝΘ 64-52
Δεκάλεπτα : 22-16, 33-29 (Ημ.), 48-47 , 64-52
Διαιτητές : Φουτζήλας-Σιταρίδης
Έρμης Λαγκάδα (Τσούρμας) : Μήνου 5 (1), Μάρουσιτς 11 (3), Τσιρογιάννης 7 (1), Ράπι, Νότης 10 (2), Παρίτσης 1, Καμαριώτης 17 (2), Πλιούκας, Γκαμούρας 13, Χριστόδουλου, Πιλκουδης , Παπασχαλης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης) : Ντίνος 3 (1), Χονδρόπουλος 6 (2), Παπαδόπουλος 2, Μπαλάσκας 5 (1), Ζαφειρούδης 5 (1), Γεωργάκης 6, Πέτροβιτς 8 (2), Δεληγιώργης 15, Βλαγκόγιας , Τσάμης 3.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΓΕΦΥΡΑ 71-62
Δεκάλεπτα: 21-9, 36-27, 55-46, 71-62
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τουλούμης): Σπύρας 2, Μαρκίδης 4, Δανάκης 13(2), Τσακαλέρης 15, Παπαδόπουλος, Λαίδης 2, Μυλωνίδης 12, Δελίδης 10(3), Ευαγγελίδης, Σικαλίδης 12, Φυλακτός 1
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Πουλιανίτης 1, Καραγιαννάκης 6, Ψευτόγκας 11(3), Καταβαίνης 6(1), Αποστολίδης 16(2), Ζιάκας 6, Κουτουξίδης, Σιώμος 12, Κοτσάνος 4, Παπαδοπουλος.

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Μαχητές Πειραματικό (4-0) 8
2.Νίκη Βόλου (3-1) 7
———————————–
3.Ανατόλια (3-1) 7
4.Αγρίνιο (3-1) 7
5.Φάρσαλα (3-1) 7
6.Ίκαροι Σερρών (3-1) 7
7.Ερμής Λαγκαδά (2-2) 6
8.Έσπερος Λαμίας (2-2) 6
9.Φαίακας Κέρκυρας (2-2) 6
10.ΧΑΝΘ (2-2) 6
11.Ελευθερούπολη (1-3) 5
12.Φίλιππος Βέροιας (1-3) 5
———————————–
13.Χαλκηδόνα (1-3) 5
14.Στρατώνι (1-3) 5
15.Γέφυρα (1-3) 5
16.Μακεδονικός (0-4) 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11):

ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα
Γέφυρα – Εσπερος Λαμίας
Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι
Αγρίνιο – Φαίακας Κέρκυρας
Φάρσαλα – Μακεδονικός
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Νίκη Βόλου
Ικαροι Σερρών – Ανατόλια
Ελευθερούπολη – Ερμής Λαγκαδά

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ