Thursday, 15 November 2018

B Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, και επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Oct 21, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)-3η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 88-71
Πεντέλη-Έσπερος Καλλιθέας 72-76
Γλαύκος-Τρίτων 63-65
Παγκράτι-Μανδραϊκός 82-73
Ένωση Ιλίου-Οίαξ Ναυπλίου 56-74
Πανελευσινιακός-ΚΑΟ Κορίνθου 77-57
Δούκας-Παπάγου 80-79 (65-65 κ.α.)
Δάφνη Δαφνίου-Πανερυθραϊκός 89-72

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 82-73
Δεκάλεπτα : 27-20, 44-32, 62-54, 82-73
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης-Ορφανός Ιορδ.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 14 (2), Κούτρας 2, Κατωπόδης 22 (5), Λυτόπουλος 2, Φωτίου 10 (1), Τζατζάς 7 (1), Δερμιτζάκης 7, Δόξας, Ροδοστόγλου 12 (2), Μπένος 6, Αρμάος.
Μανδραϊκός (Κουστένης) : Βασιλόπουλος 3 (1), Σιμιτζής 8 (2), Παπανικολάου, Σ.Γεωργοπαπαδάκος 23 (3), Δέδες 14 (3), Γκαϊτάσοφ, Σεργιένκο 2, Ρεκουνιώτης 11, Χάλαρης 4, Φωτόπουλος 3 (1), Ν.Γεωργοπαπαδάκος 5.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 72-76
Δεκάλεπτα: 15-35, 37-57, 52-63, 72-76
Διαιτητές: Μαγκουνής-Σπυρόπουλος
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 5 (1), Λίτσος 11 (3), Αποστολόπουλος 4 (1), Κούσουλας 11 (3), Καρούζος 7 (2), Μπέλη 22, Κουκάκης 3, Μπίγγος 3 (1), Ταγάρης 6
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 7, Βάρσος 9 (3), Χατζηκίδης 13 (3), Γραμματικός 9 (3), Θεοδοσίου, Σκουλούδης 19, Παπαφλωράτος, Κ.Χαρούνι 6, Ν.Χαρούνι 1, Βλασσόπουλος.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 63-65
Δεκάλεπτα : 20-9, 26-31, 45-48, 63-65
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης
Γλαύκος (Μυριούνης) : Μοσχοβάκης 15 (3), Σερέτης 17 (4), Βανδώρος, Σακελλαρόπουλος 2, Εφέπουλος 3, Καρακωνσταντάκης 6, Κούτρας, Μαναβόπουλος 4, Αγγελόπουλος 5, Δάβανης 11 (1), Διαμαντόπουλος, Σπυράκος.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 3 (1), Ύμερι, Ψαρόπουλος 17 (1), Καλατζής 17 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 17 (1), Νικολακόπουλος 4 (1), Μαλτέσιος, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 6, Βερτούδιος 1.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 89-72
Δεκάλεπτα: 26-15, 49-29, 68-51, 89-72
Διαιτητές: Σιδέρης-Κοτσώνης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 2, Γκάτζο, Κουφόπουλος 6 (1), Γοργόνης 2, Αχείμαστος, Ψημίτης 24 (2), Σάλεχ 14 (2), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 22, Παπαδιονυσίου 6 (1), Τάταρης 8 (1), Αρνοκούρος.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16 (7ριμπ.), Στογιάνοβιτς 5, Καλλιανιώτης 8 (1 τρίπ., 7 ριμπ.), Ντουζίδης 4, Σκάνδαλος 6 (2), Γιαουρτόγλου 17 (1), Σούμαν, Στάθης 13, Αντωνίου 3, Ματζιώρης, Σπάχια, Μπακοδήμος.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 56-74
Δεκάλεπτα: 18-18,29-40,45-55, 56-74
Διαιτητές : Δημόπουλος-Μακρόπουλος
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 5(1), Τσακίρης 16(2), Φουντάς 17 (2), Πανουσόπουλος, Μπολάτογλου 3, Χαϊκάλης 3(1), Μπέλλας Οδ. 3(1), Τσιουμπρής, Μανταλβάνος 7, Βαρσαμούλης 2, Γεροκώστας
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5(1), Κουμπούρας 14(1), Πασολάρι, Πελεκάνος 18(2), Παπαντωνίου 6, Χασα 2, Γεωργιάδης 4, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτσουκλής 5(1), Σκορδάς, Αναγνωστάκος 17.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 88-71
Δεκάλεπτα: 20-17,42-33,79-56,88-71
Διαιτητές: Χρηστίδης Π-Ορφανός Εμ.
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος-Τερζης): Γαργαλης 8, Αγγελοπουλος12(2), Ματαλιωτακης 8, Παπαρεγκας 13(3), Αυγενικος 3, Ματσαγγος 3(1), Καματερος 6, Κυριλης 14(4), Γεωργιαδης 2, Μορφης 8(2), Παπαδακης 6(2), Φιλιππου 3(1).
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακωστας): Σολωμος 19, Κεφαλας 13, Ζαραιδωνης 11(1), Καρακεχαγιας 1, Βουζας 6, Στεφος 9, Στραγανιωτης 7(1), Κοης 5(1).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77-57
Δεκάλεπτα: 18-19. 38-34. 55-50, 77-57
Διαιτητές: Κοντίλης-Χριστινάκης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 14 (1), Ηλιάδης 4, Καράμπελας 7 (1), Μουρατίδης 8 (1), Βούλγαρης 7 (1), Σταθόπουλος 13, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 8, Δούκας 6, Μαύρος 2, Αναγνωστάκης 8.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας, Γεωργίου 10 (2), Σακελλαράκης 5, Μακρής 9 (1), Κεφαλάς 7 (1), Αρσένης 3 (1), Περρωτής 12, Πράττης 3 (1), Πάλλας, Κωνσταντίνου 5 (1), Τασιόπουλος.

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 80-79
Δεκάλεπτα : 19-15, 34-27, 53-42, 65-65, 80-79 (παρ.)
Διαιτητές : Λύρας-Δόλγυρας
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 11 (2), Καρακατσάνης, Λάκκας 6, Μποχωρίδης 16 (2), Βουγιούκας 6, Ευστρατίου, Γκίνης, Παππάς 23 (2), Σακελλαρίου 2, Αποστολίδης 10 (2), Τσιτσιγίαννης 6.
Παπάγου (Κατσούνης) : Παπαζήσης, Πίνης 9 (2), Πρισκομάτης 5 (1), Λεκάκης, Χρυσός 4, Ζώρζος 21 (1), Παπαπέτρου 15 (3), Κουτρούλιας 21 (1), Αγγελόπουλος 4, Γιαννίκος, Μπάλος.

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες) :

1.Δάφνη Δαφνίου (3-0) 6
2.Τρίτωνας (3-0) 6
———————————-
3.Δούκας (3-0) 6
4.Οίακας Ναυπλίου (2-1) 5
5.Παγκράτι (2-1) 5
6.’Εσπερος Καλλιθέας (2-1) 5
7.Πρωτέας Βούλας (2-1) 5
8.Πεντέλη (2-1) 5
9.Πανελευσινιακός (2-1) 5
10.Μανδραϊκος (1-2) 4
11.Παπάγου (1-2) 4
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (1-2) 4
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (0-3) 3
14.Γλαύκος (0-3) 3
15.Πανερυθραϊκός (0-3) 3
16.Ενωση Ιλίου (0-3) 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 4/11):
Εσπερος – Πρωτέας Βούλας
Τρίτωνας – Πεντέλη
Μανδραϊκός – Γλαύκος
Οίακας Ναυπλίου – Παγκράτι
ΚΑΟΚ – Ενωση Ιλίου
Παπάγος – Πανελευσινιακός
Δούκας – Δάφνη Δαφνίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανερυθραϊκός


Β’ Εθνική (Βορράς)-3η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Φαίακας Κέρκυρας 77-65
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 85-80
Φίλιππος Βέροιας-Χαλκηδόνα Προποντίς 76-65
Αγρίνιο-Έσπερος Λαμίας 82-67
Φάρσαλα-Στρατώνι 91-80
Νίκη Βόλου-Μακεδονικός 78-63
Ίκαροι Σερρών-Ελευθερούπολη 71-68
ΧΑΝΘ-Ανατόλια 85-81

Τα φύλλα αγώνα :
ΜΑΧΗΤΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 77-65
Δεκάλεπτα: 15-24, 30-32, 51-49, 77-65
Διαιτητές: Ζαχαρής-Ταρενίδης Κ.
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 6 (1), Δήμας 11 (1), Μαυρίδης 13, Χατζημιχαηλιδης 7 (1), Κλωναρας, Στόλης 16, Τσιμίδης 18, Μητσάκης 6 (1), Ελευθεριάδης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 10, Ματενίδης 13 (2) Νεδέλκος 2, Σιώπης 4, Σπιτιέρης, Πεταλωτής 22 (5), Χατζόπουλος 4, Νίκας, Περούλης 10 (2), Ταουσάνης.

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 85-80
Δεκάλεπτα : 24-25, 47-34, 64-60, 85-80
Διαιτητές : Φουτζήλας-Αγραφιώτης Τζ.
KΣ Γέφυρας ( Kουγιουμτζίδης) : Πουλιανίτης. Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς 6 (2), Καταβαίνης 7, Αποστολίδης 29 (4), Ζιάκας 8 (2), Κουτουξίδης 7 (1), Σιώμο 13 (1), Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 11, Παπαδόπουλος 4.
Eρμής Λακγαδά (Tσούρμας) : Μήνου 5, Μάρουστις 38 (4), Τσιρογιάννης 13 (3), Καμαριώτης 2, Πλούκας, Γκαμούρας 18, Χριστοδούλου 4, Πιλκούδης.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 78-63
Δεκάλεπτα: 28 -14, 54-31, 68-50, 78-63
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Κουτίνας 21 (2), Φρουσκλιάς 9 (1), Γεωργίου 5 (1), Διγενής, Καραγιώργος 12 (4), Τσώλης 5, Αναγνωστοπούλος 3 (1), Γιωτόπουλος 2, Τσαβές 2, Τασιούδης 14, Τάσσος 5, Βερτζάγιας.
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 16 (1), Τσινόπουλος 5 (1), Καραθανάσης 14 (1), Ουλουσίδης 7, Καλογεράτος 3, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6, Κομματάς, Τασούδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 76-65
Δεκάλεπτα : 22-21, 36-33, 63-50, 76-65
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 2, Σουτζόπουλος 31(3), Σισμάνης 3, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος, Βαλλιος 8(2), Κοθράς 8(1), Καβαργύρης 2, Παραπούρας 22(4), Καντάρκος.
Προποντίδα/Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας 5, Μαρκίδης 5, Δανάκης 13(1), Τσακαλέρης 20(1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 2, Μυλωνίδης 6, Κουτέ, Λαζαρίδης, Δελίδης 9(1), Σικαλίδης 5.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 71-68
Δεκάλεπτα: 21-18, 38-33, 54-50, 71-68
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Λουλουδιάδης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Σιδερίδης 11 (3), Γεωργιανός 11 (1), Δαλαγκόζης 3 (1), Παυλίδης 2, Γκούτζιας 3, Παπαδόπουλος 9 (1), Καραμπέκης 6, Θολιώτης 3 (1), Φώτογλου 8, Κακιούζης 15, Κάτος
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 6 (1), Στυλίδης 23 (4), Ιωάννου 5, Απαζίδης 3 (1), Σταμπουλής 17, Χαρισμίδης 4, Βοϊβατόπουλος 10, Καραγιώργος.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 82-67
Δεκάλεπτα: 27-17, 44-33, 63-45, 82-67
Διαιτητές: Λογοθέτης – Κανελλόπουλος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 15, Σταμίρης, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 7, Χρήστου, Τσατάς 5(1), Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14, Ψαράς 12(2).
‘Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 11(1), Πάππος 3(1), Κατσαρές 7, Παπανικολάου, Φύκας 6, Φούντας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 9, Ολύμπιος 5(1), Παπαργυρόπουλος 20(1), Ρετσινάς 4.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 92-80
Δεκάλεπτα: 28 – 15, 54 – 39, 71- 67, 92 – 80
Διαιτητές : Θεοδώρου-Σιταρίδης
Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 6, Χαιρετίδης 8, Αναγνωστόπουλος Χρ. 12 (4), Τσιώγκας 5 (1), Συνετός 10 (1), Φιλιπόπουλος 9, Γκιουλέκας 30 (5), Δέσπος 11, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης, Αλεξόπουλος.
Στρατώνι (Χατζούλης): Μπουρδάνος 18 (2), Γεωργιάδης 2, Σιδηροηλίας 2, Φλιάτης 10 (2), Κοντζαγιάννης 7, Μπέγας 14 (3), Κολλητόπουλος 15 (5), Δασκαλόπουλος12, Δοξάκης, Δημητράκας, Κολοκοτρώνης, Κοκκιός.

ΧΑΝΘ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 85-81
Δεκάλεπτα: 13-20, 31-38, 60-53, 85-81
Διαιτητές : Τζίμα-Γαζέτας
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης-Τζιόμαλος) : Ντίνος 3, Χονδρόπουλος 8(2), Παπαδόπουλος 14(2), Μπαλάσκας 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Γεωργάκης 5(1), Πέτροβιτς 19(4), Δεληγεώργης 26(5), Βλαγκόγιας 2.
Ανατόλια (Γκαιτατζής-Ευγενειάδης): Νικολαϊδης 3, Αμπατζάς 9(1), Γαλανίδης 11(1), Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 13(1), Ζώτος 7, Μπρόζος 13(1), Καραποστόλου 26(5).

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες) :

1.Μαχητές Πειραματικό (3-0) 6
2.Ίκαροι Σερρών (3-0) 6
————————————
3.Αγρίινιο (3-0) 6
4.ΧΑΝΘ (2-1) 5
5.Φαίακας Κέρκυρας (2-1) 5
6.Φάρσαλα (2-1) 5
7.Ανατόλια (2-1) 5
8.Νίκη Βόλου (2-1) 5
9.Ελευθερούπολη (1-2) 4
10.Γέφυρα (1-2) 4
11.Έσπερος Λαμίας (1-2) 4
12.Φίλιππος Βέροιας (1-2) 4
————————————
13.Ερμής Λαγκαδά (1-2) 4
14.Χαλκηδόνα/Προποντίς (0-3) 3
15.Στρατώνι (0-3) 3
16.Μακεδονίκος (0-3) 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 4/11):

Ερμής Λαγκαδά – ΧΑΝΘ
Χαλκηδόνα – Γέφυρα
Εσπερος Λαμιας – Φίλιππος Βέροιας
Στρατώνι – Αγρίνιο
Φαίακας Κέρκυρας – Φάρσαλα
Μακεδονικός – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Νίκη Βόλου – Ικαροι Σερρών
Ανατόλια – Ελευθερούπολη

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ