Thursday, 15 November 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Νότο και Βορρά

Oct 14, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)-2η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας 68-75
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πεντέλη 72-93
Έσπερος Καλλιθέας-Γλαύκος 81-67
Τρίτων-Παγκράτι 88-83
Μανδραϊκός-Ένωση Ιλίου 94-87
Οίαξ Ναυπλίου-Πανελευσινιακός 91-78
ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας 73-77 (67-67 κ.α.)
Δάφνη Δαφνίου-Παπάγου 85-66

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 68-75
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-39, 48-58, 68-75
Διαιτητές: Μαραμής, Καραβίτης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στογιάνοβιτς 13 (3), Καλλιανιώτης 11 (3 τρίπ., 9 ριμπ., 4 κλεψ.), Ντουζίδης 11 (2), Κουντούρης, Σκάνδαλος 9, Γιαουρτόγλου 11, Σούμαν, Στάθης 2, Αντωνίου 3 (1), Ματζιώρης 2, Σπάχια.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 4 (1), Αγγελόπουλος 25 (3), Ματσάγγος, Αυγενικός 10 (1), Παπαρέγκας 11, Φιλίππου, Γάργαλης 6, Παπαδάκης, Καματερός 13, Γεωργιάδης, Μόρφης, Ματαλιωτάκης 6.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 91-78
Δεκάλεπτα : 21-25, 38-39, 62-50, 91-78
Διαιτητές : Μαντήλας-Σταθόπουλος
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής, Κουμπούρας, 27(1), Πασολαρι, Μανάκας 7, Παπαντωνίου 20 (5), Χασα 4 , Γεωργιάδης 3(1), Τσουχλης, Πελεκάνος 14 (2) , Μπουρτσουκλής 3(1), Σκορδάς 2 , Αναγνωστόπουλος 11.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 14 (4), Ηλιάδης, Καράμπελας 6, Μουρατίδης 7 (1), Βούλγαρης 15 (4), Σταθόπουλος 1, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 13, Πικέας, Δούκας 2,
Μαύρος,, Αναγνωστάκης 20 (2).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΥ 85-66
Δεκάλεπτα: 23-16, 42-30, 65-54, 85-66
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 3, Γκάτζο 4, Κουφόπουλος 4, Γοργόνης 4, Αχείμαστος, Ψημίτης 10, Σαλέχ 19(1), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 11, Παπαδιονυσίου 10(2), Τάταρης 12(2), Αρνόκουρος 4
Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 4, Πρισκομάτης 2, Λεκάκης 2, Χρυσός 9(1), Ζώρζος 8, Παπαπέτρου 11, Κουτρούλιας 17, Μπάλος 7, Γιαννίκος 6, Μάνδαλος, Μακρίδης

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 94-87
Δεκάλεπτα: 34-12, 52-30, 73-64, 94-87
Διαιτητές: Αναστασίου-Κονταράτος
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 12 (1), Σεργιένκο 3 Γεωργοπαπαδάκος Σ. 3, Δέδες 11 (3), Γκαϊτάσοφ 19 (2), Φωτόπουλος 11 (1), Χάλαρης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Βασιλόπουλος 18 (2), Κοπακάκης 2.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 13 (1), Τσακίρης 18 (2), Φουντάς 13 (3), Μπολάτογλου 1, Χαϊκάλης 6 (1), Μπέλλας Οδ. 2, Μανταλβάνος 19, Βαρσαμούλης 16.

ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 88-83
Δεκάλεπτα: 27-26, 48-40, 65-62, 88-83
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παπαφωτίου
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Χανιώτης, Ψαρόπουλος 23 (2), Καλαντζής 6 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 23 (3), Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 9, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 14, Βερτούδος 5 (1), Τσούτσος 6 (2).
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 17 (2), Μαγιντόμπε 7 (1), Κούτρας 2, Κατωπόδης, Λυτόπουλος 4, Φωτίου 20 (3), Τζάτζας 6, Δερμιτζάκης 10 (2), Δόξας 2, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 13, Αρμάος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 81-67
Δεκάλεπτα: 20-15, 34-32, 58-48, 81-67
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Κοντίλης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 15 (1), Βάρσος 2, Χατζηκίδης 12 (2), Γραμματικός 18 (2), Θεοδοσίου 2, Σκουλούδης 20, Παπαφλωράτος 4, Κ.Χαρούνι 4, Ν.Χαρούνι 1, Βλασσόπουλος 3
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 6, Εφέπουλος 3, Καρακωνσταντάκης 16, Σερέτης 10, Αγγελόπουλος 12, Δαβάνης 10, Μοίραλης, Κούτρας, Βανδώρος, Μαναβόπουλος 10

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 72-93
Δεκάλεπτα: 23-24, 48-51, 65-71, 72-93
Διαιτητές: Πόντας, Λαζαρίδης
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακώστας): Κακαργιάς 3(1), Στραγανιώτης 2, Κεφαλάς, Ξιούρας 9(3), Βούζας 8(2), Κόης, Καρακεχαγιάς 2, Στέφος 15, Τσάβος 2, Ανδρεάτος 3(1), Σολωμός 12
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλου 6(2), Λίτσος 12(4), Αποστολόπουλος 15(3), Κούσουλας 12(2), Καρούζος 8(2), Μπέλη 17, Κουκάκης 9(1), Μπίγγος 4, Σαλτουρίδης 7, Νάσης 3

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :
1.Πεντέλη (2-0) 4
2.Τρίτωνας (2-0) 4
3.Δάφνη Δαφνίου (2-0) 4
4.Δούκας (2-0) 4
5.Οίακας Ναυπλίου (1-1) 3
6.Παγκράτι (1-1) 3
7.Πανελευσινιακός (1-1) 3
8.Πρωτέας Βούλας (1-1) 3
9.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (1-1) 3
10.Παπάγου (1-1) 3
11.’Εσπερος Καλλιθέας (1-1) 3
12.Μανδραϊκος (1-1) 3
13.ΚΑΟ Κορίνθου (0-2) 2
14.Πανερυθραϊκός (0-2) 2
15.’Ενωση Ιλίου (0-2) 2
16.Γλαύκος (0-2) 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10):
Πρωτεας Βούλας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πεντέλη – Έσπερος
Γλαύκος – Τρίτωνας
Παγκράτι – Μανδραϊκός
Ένωση Ιλίου – Οίακας Ναυπλίου
Πανελευσινιακός – ΚΑΟ Κορίνθου
Δούκας – Παπάγος
Δάφνη Δαφνίου – Πανερυθραϊκός

 

Β’ Εθνική (Βορράς)-2η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ 69-72 (61-61 κ.α.)
Ανατόλια-Γέφυρα 76-60
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας 79-71
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Αγρίνιο 65-67
Έσπερος Λαμίας-Φάρσαλα 86-55
Στρατώνι-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 56-63
Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου 78-77
Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός 81-65

Τα φύλλα αγώνα :

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΕΦΥΡΑ 76-60
Δεκάλπετα : 19-18, 41-32, 67-47, 76-60
Διαιητές :Φούτζηλας – Σιταρίδης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 4(1), Στεφανίδης 2, Αμπατζάς 4, Γαλανίδης 7(1), Κάτανος, Κωνσταντινίδης 4, Ξενιτίδης 3, Ζώτος 18(1),Μπρόζος 15, Καραποστόλου 19(3)
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης) : Πουλιανίτης 7, Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς 2, Καταβαίνης, Αποστολίδης 11(1), Κουτουξίδης 15(1), Σιώμος 9, Κοτσάνος, Παπαδόπουλος 16(2)

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 56-63
Δεκάλεπτα : 18-11, 26-33, 40-48, 56-63
Διαιτητές : Γερακίνης-Φακίτσας
Στρατωνι (Χατζουλης): Δοξάκης 11(3),Μπουρδάνος 5, Κολοκοτρώνης 4,Γεωργιάδης 2, Σιδηροηλίας,Φλιάτης,Γκοτζαγιάννης 11, Μπέγος 7(1), Πολιτόπουλος 12(4), Δασκαλόπουλος 4,Δημητράκας
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(3), Δήμας 11,Μαυρίδης 12(2), Χατζημιχαηλίδης , Κλωναράς , Στολής 16,Τσιμίδης 4 , Βαιντερλής 2,Μητσάκης 6, Ελευθεριάδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-71
Δεκάλεπτα: 23-14, 42-34, 57-51, 79-71
Διαιτητές: Παγώνης – Ξέρας
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μήνου 2, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 22 (3), Τσιρογιάννης 13 (1), Ράπι, Παρίτσης 6, Καμαριώτης 7, Πλιούκας 14 (4), Γκαμούρας 11, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 12, Σισμάνης 3 (1), Τσιακλάγκανος, Βαλλιος 3 (1), Κοθράς 25 (2), Καβαργύρης, Παραπούρας 17 (4), Καντάρκος 3.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΧΑΝΘ 69-72
Δεκάλεπτα: 7-17, 26-31, 46-42, 61-61(κ.α.), 69-72
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας
Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Κελεσίδης 6(1), Καραγιώργος 3(1),Στυλίδης 12(2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουτσακτσή, Ιωάννου 22(6), Απαζίδης, Σταμπουλής 6, Λαζαρίδης 3(1), Χαρισμίδης 3, Βοιβατόπουλος 14.
Χ.Α.Ν.Θ. (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Ντίνος12(2), Χονδρόπουλος 8, Παπαδόπουλος 12(3), Μπαλάσκος 5(1), Ζαφειρούδης 5, Δεληγεώργης 8(1), Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 10, Περρής, Βλαγκόγιας 2, Τσάμης 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 81-65
Δεκάλεπτα: 20-20, 36-31, 57-50, 81-65
Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δούκας, Σιδερίδης 3 (1), Γεωργιανός 8, Δαλαγκόζης 5 (1), Παυλίδης, Κακιούζης 30, Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καραμπέκης 17 (1), Θολιώτης 12 (2), Φώτογλου 2
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 7 (1), Κοντσές 5 (1), Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 8 (1), Τσινόπουλος 6, Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (1), Ουλουσίδης 10 (1), Καλογεράτος 14 (2), Ιωαννίδης, Χατζίδης 6

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 78-77
Τα δεκάλεπτα: 19 – 22, 42 – 35, 66 – 62, 78 – 77
Διαιτητές : Τσιαπλής-Παπανικολάου
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8, Νεδέλκος 2, Σιώπης 15 (3), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 8, Χατζόπουλος 9 ,Νίκας 6, Περούλης 26 (2), Ταουσάνης 2.
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Φρουσκλιάς 20 (1), Γεωργίου 11 (3), Καραγιώργος 3 (1), Τσώλης 5 (1), Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 15 (2), Τσαβές, Τασιούδης 9, Τάσσος 12, Πανιόπουλος, Χροναίος

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 65-67
Δεκάλεπτα : 16-21, 32-30, 49-50, 65-67
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τουλούμης) : Σπυρας 4, Μαρκιδης 4, Δανακης 6, Τσακαλερης 13(1), Μυλωνιδης 5, Δελιδης 9 (1), Σικαλιδης 21
Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασοπουλος 2, Μιχαλογλου 15 (2), Καπονιαρης 11, Τσατας 2, Γκρεκας 9, Μητσου 13 (2), Σαρρης 15

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 86-55
Δεκάλεπτα: 24-16, 48-30, 72-42, 86-55
Διαιτητές :Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς , Ρούζιος 4(1), Παπαργυρόπουλος 21(3), Πάππος , Κατσαρές 17(3), Φύκας 11(1), Αργύρης 2 , Τεπετίδης 7 , Ολύμπιος 11(3), Παπανικολαου, Παππος, Φούντας 2
Γ.Σ.Φαρσάλων – Krousta (Φόρος): Λεπενιώτης 5, Χαιρετίδης 9(1), Φιλιππόπουλος 3, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσόγκας 12(1), Συνετός 2, Αλεξόπουλος , Λούτας, Γκιουλέκας 13(1), Φαρμάκης, Δέσπος 6

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :
1.Ανατόλια (2-0) 4
2.Μαχητές Πειραματικό (2-0) 4
3.Ίκαροι Σερρών (2-0) 4
4.A.O.Αγρινίου (2-0) 4
5.Φαίακας Κέρκυρας (2-0) 4
6.Έσπερος Λαμίας (1-1) 3
7.ΧΑΝΘ (1-1) 3
8.Νίκη Βόλου (1-1) 3
9.Ερμής Λαγκαδά (1-1) 3
10.Ελευθερούπολη (1-1) 3
11.Φάρσαλα (1-1) 3
12.Χαλκηδόνα/Προποντίς (0-2) 2
13.Στρατώνι (0-2) 2
14.Φίλιππος Βέροιας (0-2) 2
15.Μακεδονίκος (0-2) 2
16.Γέφυρα (0-2) 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10):
ΧΑΝΘ – Ανατόλια
Γέφυρα – Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας – Χαλκηδόνα
Αγρίνιο – Έσπερος Λαμίας
Φάρσαλα – Στρατώνι
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου – Μακεδονικός
Ίκαροι Σερρών – Ελευθερούπολη

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ