Sunday, 09 December 2018

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Mar 18, 2018

Νότιος όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΕΦΑΟΖ - ΑΕ Ν. Κηφισιάς 72-79 (παρ)
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος - Πανερυθραϊκός 83-75
Ηράκλειο - Πρωτέας Β. 72-85
Παγκράτι - ΚΑΟ Κορίνθου 85-71
Δάφνη Δαφνίου - Πανελευσινιακός 83-67
Κορωπί - Ίκαρος Ν. 71-80
Τρίτων - Ιωνικός Ν. 76-78

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 72-85
Διαιτητές :Κωνσταντινίδου , Ρίζος
Δεκάλεπτα : 20-9, 40-34, 55-59, 72-85
Hράκλειο (Μακράκης, Τζανής) : Κίτσος , Γουμενάκης , Στανίρης , Μποχωρίδης 23(2) , Λάκκας , Πρωτογεράκης 4 , Λιανός 9 , Παπαδάκης 8(1) , Πετράκης 13(3) , Καλατζής 2 , Χάλαρης 13(1) , Στιβακτάκης
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος,Τερζης) : Αγγελόπουλος 29(3), Βαρδαβάς 1, Λάτσης, Κρανιάς, Αθηνιώτης 8(1), Ματαλιωτάκης 21, Μόρφης 3(1) , Μπάλας 2 , Παπάδης , Καματερός 2, Γάργαλης 9, Αυγενικός 10(2).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 76-78
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 12-23, 30-44, 56-51, 76-78
Τρίτωνας(Μιχελάκος): Ευστράτιου 5(1), Κούτουλας 17(2), Φράγκος, Καλαντζής, Ζησόπουλος, Ντίμπι 11(2), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 9(3), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 22(4), Κουκουνιάς , Βερτούδος.
Ιωνικός Νικαίας(Γούναρης): Κοντραφούρης, Κουντουράς 2, Καράμπουλας 22(2), Βουγιούκας 2, Πετροδημόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης , Παπαδόπουλος 5(1), Βασιλόπουλος 9(3)(5 ασ.), Κανονίδης 17(2), Χατζηκυριάκος , Κατούφας 13(1), Βασιλόπουλος Θοδ.

ΜΑΝΔΡΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 83-75
Διαιτητές: Μπίκας, Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 16-13, 32-43, 57-55, 83-75
Μανδραικός (Μπεκές): Τζιβελέκας 16 (3), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 22 (3), Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊντάσοβ 8, Παπαπέτρος, Βαφιάς, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Ψυλέας 23 (2).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 15 (5), Δερμιτζάκης 7 (1), Σκάνδαλος 20, Γιαουρτόγλου 11 (1), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 14 (4), Μακρόπουλος 4, Σταθόπουλος 4, Καλούδας, Μπακοδήμος, Σπάχια.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 85-71
Διαιτητές : Μαντήλας-Ντάνος
Δεκάλεπτα : 22-12, 51-31, 63-49, 85-71
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 14 (2), Καυκής 8, Γιαννίκος 2, Γεωργοπαπαδάκος 9 (1), Λυτόπουλος 4, Τζατζάς 9 (1), Χριστόπουλος 14 (3 τριπ., 8 ασίστ), Ξιούρας 3 (1), Μπένος 24
Κόρινθος (Νικητόπουλος) : Πράττης 2, Σακελλαράκης 6, Μακρής 16 (4), Κεφαλάς 18, Δανιήλ 3 (1), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 10 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 2, Κατσαμάκης 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 83-67
Διαιτητές : Σκούτας-Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-11, 40-34, 65-47, 83-67
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος, Κωνσταντινίδης): Κοροβέσης, Κουφόπουλος , Καπώνης 20(3), Χρυσός 10(2), Σωφρονάς 9 (9 ασίστ), Γκίνης 7(1), Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 13(1), Τσιάκος 13, Τσελεμπής 8(2).
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης, Κωστής): Αβραμίδης 12, Νικολακόπουλος 9(1), Κελαϊδής 14, Ηλιάδης 5, Ρόκκας, Ζούμπος 3, Τζιάλλας 1, Στέφος 5, Φωτόπουλος, Ματζιώρης 18(2)

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-80
Διαιτητές: Σκαλτσής-Δελαγραμμάτικας
Δεκάλεπτα : 28-20, 50-41, 62-56, 71-80
Κορώπι (Παπαδάτος) : Δενδρινός 3 (1), Γκοντόπουλος 16 (3), Σερέτης 16 (1), Αγόρης 3 (1), Σιμιτζής 10 (2), Σπανός 12 (2), Γκίνης, Μαλτέσιος 8, Πετς 3 (1).
Ίκαρος Νέας Σμυρνής (Καρακώστας) : Γοργόνης 9, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 13 (2), Γραμματικός 16 (1), Σπυρόπουλος, Βούζας 8 (1), Λάβαρης 3 (1), Δροκοφίκης 9, Μιχαλόπουλος 4, Δαρμογιάννης 6, Ζούκας 10, Ανέστης.

Βαθμολογία:
1. Ιωνικός Νικαίας 43 (21-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 39 (17-5)
3. Ιπποκράτης Κω 37 (15-7)
4. Τρίτων 35 (13-9)
5. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 35 (13-9)
6. Πανερυθραϊκός 35 (13-9)
7. ΚΑΟΚ 32 (10-12)
8. Πρωτέας Βούλας 32 (10-12)
9. Ηράκλειο 32 (10-12)
10. Παγκράτι 30 (8-14)
11. Νέα Κηφισιά 30 (8-14)
12. Δάφνη Δαφνίου 30 (8-14)
13. Πανελευσινιακός 30 (8-14)
14. Κορωπί 30 (8-14)
15. ΕΦΑΟΖ 30 (8-14)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 28 (6-16)

Η επόμενη 23η αγωνιστική (24/3)
Ιπποκράτης Κω-ΕΦΑΟΖ (25/3)
Ν. Κηφισιά-Μάνδρα/Νικηφόρος
Πανερυθραϊκός-Ηράκλειο
Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι
Πανελευσινιακός-ΚΑΟΚ
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ιωνικός Νικαίας-Κορωπί
Δάφνη Δαφνίου-Τρίτωνας


Βόρειος όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης 84-70
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Χαλκηδόνα 75-69
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι 53-66
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα 63-54
Τιτάνες Παλαμά – Γέφυρα 76-80
Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι 49-58
Καβάλα – Ελίμεια 71-60

Τα φύλλα αγώνων:

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ: 84-70
Διαιτητές: Ντούρας - Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 18-21, 48-30, 66-54, 84-70
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6(2), Γαλανίδης 11(3), Ζαφειρούδης 12(2), Συμεωνίδης 18, Ξενιτίδης 5(1), Σταματογιάννης 6(2), Ζώτος 2, Βεργίνης , Καραποστόλου 24(5)
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 9(1), Ντόβας 10(1), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος, Περρωτής 12, Καραγκιολίδης 5, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 19(3)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 63-54
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας
Δεκάλεπτα: 21-20, 29-23, 50-37, 63-54
Ίκαροι Σερρών (Σ.Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας, Γκάτζιας 20(3), Φώτογλου 7, Γκούτζιας 4, Κεμανετζής, Θολιώτης 4, Κακιούζης 14
Φάρσαλα (Χ.Φόρος): Νικολόπουλος 5(1), Ντίνος, Σαββίδης 4, Χαιρετιάδης 10, Αναγνωστόπουλος Χ. 8(1), Σκολόγκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 4, Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 8

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΡΑΤΩΝΙ 53-66
Διαιτητές: Γερακίνης - Ξέρας
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-38, 40-56, 53-66
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Μήνου 3, Αμπατζάς, Δημητρακάς, Ελευθεριάδης 3 (1), Τοπουζίδης 14 (2), Μάρουσιτς 8, Παρίτσης 16, Χριστοδούλου 4, Αβόκατος, Γκαμούρας 3, Μέλιος, Κότσανος 2.
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 7 (1), Μητσάκης 4 (11ασ.), Δελίδης 20 (4), Σοίτσης, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 9, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 17 (1), Πονόπουλος.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ - ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 75-69
Διαιτητές: Τζίμα-Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 23-17,44-30,59-50,75-69
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 8 (2), Αρνιίδης 10 (3), Δήμας 13 (2), Χατζημιχαηλίδης 20 (3), Στόλης 14, Κωνσταντινιδης , Μπάκος 4, Παπαδόπουλος 8, Βελισσαρίου 8 (2).
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 7 (1), Μπατάκας 6, Σεφεριάδης, Μαντσος 10, Πεταλωτής 8, Γκοτζαγιάννης 17, Παναγιώτης 19 (3).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 49-58
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ταρενίδης
Δεκάλεπτα: 20-14, 31-31, 40-42, 49-58
Ασπιδα Ξάνθης(Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 2, Γρούδος 1, Τσιώγκας 9(3), Στεφανίδης 4(1), Κλωνάρας 4(1), Ανθής, Κουτσογιάννης 8, Γκέλιος 15(1), Σαββίδης, Μασμανίδης 4
Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 3(1) , Tσιμπής 2 , Λαζαρίδης,Tζουβάρας 3(1) , Mαυρίδης 11(3) , Mυλωνίδης 12(2), Kιγμέτογλου 9(1), Σικαλίδης 6(2), Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 11(1)

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71-60
Διαιτητές : Παπαδόπουλος Χ.-Πράττος
Δεκάλεπτα: 20-18, 38-32, 55-48, 71-60
Καβάλα (Καραπιπερίδης) : Αθανασιάδης 8(2), Κουμλέλης 12, Μιχάλογλου 5(1), Καπινιάρης 20, Τάγαρης 4, Καραθανάσης 9(1), Παππάς 13(2), Χονδρόπουλος, Παντόπουλος.
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Μαλούτας 10(2), Σουπούρας 2, Τσιάμης 5(1),Πεχλιβανίδης 2, Κουβελάς 11(2), Μαλλιούρας 2, Μακρής 17(1), Τσιμίδης 11.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΓΕΦΥΡΑ 76-80
Διαιτητές: Κατωτιτικίδης, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα : 17-24, 33-40, 49-50, 76-80.
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 17(3), Τσούμας 4, Γεωργακάς 20(4), Αρχοντούλης 4, Μακρής, Μούμογλου 11, Μανδαλάκης 14(1), Αποστολάκης 6.
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Μπρούσαλης, Κολοκοτρώνης 14(2), Γαρέζος, Παπαδόπουλος 11(1), Σιώπης 27(4), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Σιώμος 20, Μπίσκας 4, Ευσταθιάδης.

Η βαθμολογία
1. Ίκαροι Σερρών 37 (16-5)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 37 (16-5)
3. Καβάλα 36(16-4)*
4. Πευκοχώρι 35 (15-5)*
5. Ανατόλια 34 (13-8)
6. Ερμής Λαγκαδά 33 (12-9)
7. Στρατώνι 33 (12-9)
8. Αγρίνιο 31 (11-9)*
9. Φάρσαλα 31 (10-11)
10.Μαχητές Δόξας Πεύκων 31 (10-11)
11. Γέφυρα 26 (7-13)*
12. Ασπίδα Ξάνθης 26 (6-14)*
13. Χαλκηδόνα 26 (5-16)
14. Ελίμεια 24 (4-16)*
15. Τιτάνες Παλαμά 21 (1-19)*
*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής (24/3)
Χαρίλαος Τρικούπης-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Χαλκηδόνα-Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι-Ίκαροι Σερρών
Γέφυρα-Φάρασαλα
Πευκοχώρι-Αγρίνιο
Ελίμεια-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Παλαμά-Καβάλα

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr