Wednesday, 12 December 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Mar 11, 2018

Β’ Εθνική - Νότιος όμιλος
21η αγωνιστική

ΚΑΟ Κορίνθου-Ηράκλειο ΟΑΑ 61-53
ΑΕΝ Κηφισιάς-Διαγόρας Δρυοπιδέων 83-91
Ιπποκράτης-Κορωπί 77-74
Πανερυθραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 78-73
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 70-60
Πανελευσινιακός-Παγκράτι 81-61
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΑΟ Τρίτων 49-66
Ιωνικός Νίκαιας-Δάφνη Δαφνίου 121-72

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 83-91
Δεκάλεπτα : 14-21, 36-50, 60-72, 83-91
Διαιτητές : Μαραμής-Ορφανός Εμ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Μοσχοβίτης 14(1), Κεφαλάς 15, Κωνσταντακόπουλος, Μανούσος 4, Ντουζίδης 13 (1), Χαϊκάλης 18(3), Χατζηνικόλας 4, Ψαρόπουλος 11 ,Πρέκας 4.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Μπιμπούδης, Κουκάς 8 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καραλής 4, Κωνσταντώνης 1, Πέττας 28(3), Μαυροειδάκος 8, Καρασταμάτης 10(2), Παπαδολιάς 4, Τσάρτσακ, Κατιακος 26, Καραβανάς 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 70-60
Διαιτητες : Ζακεστίδης ,Σπυροπουλος
Δεκάλεπτα: 20-11, 33-33, 49-37, 70-60
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος,Τερζης) : Αγγελόπουλος 5 , Βαρδαβάς 2 , Τοπάλης 8 (2), Κρανιάς 1, Αθηνιώτης 8 (2), Ματαλιωτάκης 6, Μόρφης 13 (1), Μπάλας 7 (1) , Παπάδης , Καματερός 8, Γάργαλης 1 , Αυγενικός 11.
Μανδραικός (Μπεκές , Στρατικόπουλος) : Τζιβελέκας 10 (2) , Κοτσόπουλος 4 , Παπανικολάου 2 , Κούσουλας 10 , Καραμπάτσος , Γκαιτάσοφ 5 (1) , Παπαπέτρος , Γουργιωτόπουλος , Βαφιάς 5 (1) , Γεωργοπαπαδάκος 19 (4) , Ψυλέας 5.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΚΟΡΩΠΙ 77-74
Δεκάλεπτα: 20-18, 38-29, 55-44, 77-74
Διαιτητές: Καρακάσης- Σταθόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 19 (1), Τρύπας 5 (1), Ονάσογλου 10, Σκούφης 10 (2), Καταβαίνης, Ασημακόπουλος 2, Λεκάκης 8, Χαρίσης 8, Τσακαλέρης 15.
Κορωπί (Παπαδάτος): Δενδρινός 3(1), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 11 (1), Σερέτης 21 (3), Αγόρης, Σιμιτζής 16 (3), Σπανός 16 (1), Γκίνης 1, Μαλτέσιος 6, Πετς.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΦΑΟΖ 78-73
Δεκάλεπτα: 20-14, 38-32, 64-55, 78-73
Διαιτητές: Γρίβα – Καλογερόπουλος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου, Καλλιανιώτης 6 (1), Δερμιτζάκης 12 (4), Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (5 κλεψ.), Γιαουρτόγλου 17 (4), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 12 (11 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 8 (2), Εμμανουηλίδης 2, Γκαβασιάδης 6, Κοψιάς 2, Γρατσιάτος 5 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 19, Καστανιώτης 9 (1), Σαρλής, Τσιτσιγιάννης 6, Στάθης 12, Παπαρέγκας 4 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 121-72
Δεκάλεπτα: 32-9, 58-26, 89-47, 121-72
Διαιτητές: Πόντας-Παπαδόπουλος Χρ.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Κουντουράς 8(1) , Καράμπουλας 19(3) , Βουγιούκας 15, Πετροδημόπουλος 9(1), Παλαιοχωρίτης 8(2), Μπατής, Βασιλόπουλος 18(6 τριπ., 10 ριμπ., 15 ασίστ), Κανονίδης 21(1 τριπ., 10 ριμπ.), Χατζηκυριάκος 4 , Κατούφας 14 (11 ριμπ.), Βασιλόπουλος Θοδ. 5(1)
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Καπώνης 2, Σοφρωνάς 14(2) , Κουφόπουλος 16(4), Χρυσός 4, Γκίνης 8(2), Λαμπρόπουλος 2, Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 10(1), Τσιάκος 14.

ΚΑΟΚ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 61-53
Δεκάλεπτα: 19-7, 26-17, 52-42, 61-53
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πρατής 3 (1), Σακελλαράκης 17, Μακρής 6, Κατσαμάκης 5, Κεφαλάς 7 (1), Σταυριανόπουλος, Δανιήλ, Γεωργούλης 3 (1), Αντωνόπουλος 6, Σκορδάς 8, Γιανναλέτσος 8.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 15 (2), Πετράκης, Λιανός 9, Πωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 20 (1), Παπαδάκης 6 (2).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 81-61
Δεκάλεπτα: 26-12, 41-32, 63-47, 81-61
Διαιτητές : Μπούκας-Αποστολίδης
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης) : Αβραμίδης 9, Νικολακόπουλος 4, Κελαϊδής 15 (3), Ρόκας 4, Ζούμπος 7 (1), Τζιάλλας 9, Στέφος 6, Δούκας 7, Ματζιώρης 20 (6).
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 6, Καυκής 16, Γιαννίκος 7, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Λυτόπουλος 8, Τζατζάς 1, Χριστόπουλος 7, Ξιούρας , Μπένος 9, Φάσουρας.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΤΡΤΩΝΑΣ 49-66
Δεκάλεπτα :13-12, 29-28, 46-48, 49-66.
Διαιτητές : Στρέμπας-Τσολάκος
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 13(2), Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης, Γραμματικός 7, Σπυρόπουλος 8 (2), Βούζας 3 (1),Λάβαρης, Δορκοφίκης 10 (1), Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 5 (1),Ζούκας, Ανέστης 1.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου,Κούτουλας 5 (1), Φράγκος, Καλαντζής 9 (1), Φρέσκος, Ντιμπ 8 (1), Θυμνιός 20, Καραδολάμης 5 (1), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 6 (1), Κουκουνιάς 9, Βερτούδος 3 (1).

Βαθμολογία (σε 21 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 41 (20-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 37 (16-5)
————————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 36 (15-6)
4. Πανερυθραϊκός 34 (13-8)
5. Τρίτων 34 (13-8)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 33 (11-9)
7. ΚΑΟΚ 31 (10-11)
8. Ηράκλειο 31 (10-11)
9. Πρωτέας Βούλας 30 (9-12)
10. Κορωπί 29 (8-13)
11. ΕΦΑΟΖ 29 (8-13)
12. Πανελευσινιακός 29 (8-13)
————————————————–
13. Παγκράτι 28 (7-14)
14.. Δάφνη Δαφνίου 28 (7-14)
15. Νέα Κηφισιά 28 (7-14)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 26 (5-16)

Επόμενη αγωνιστική (22η, 18/3):

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιπποκράτης Κω
ΕΦΑΟΖ – Ν. Κηφισιά
Μάνδρα/Νικηφόρος – Πανερυθραϊκός
Ηράκλειο -Πρωτέας Βούλας
Παγκράτι – ΚΑΟΚ
Δάφνη Δαφνίου – Πανελευσινιακός
Κορωπί – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Τρίτων – Ιωνικός Νικαίας

Β’ Εθνική- Βόρειος όμιλος
21η αγωνιστική

ΣΑ Στρατωνίου-Μαχητές Δόξας Πεύκων 77-74
Χαρίλαος Τρικούπης-ΑΟ Αγρινίου 65-62
ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Ανατόλια 68-77
ΓΣ Φαρσάλων-Ερμής Λαγκαδά 95-90 (β’ παρ.)
ΚΣ Γέφυρας-Ίκαροι Σερρών 50-68
Πευκοχώρι-ΕΚ Καβάλας 79-73
ΓΣ Ελίμειας-Τιτάνες Παλαμά 89-67
Ρεπό : Ασπίδα Ξάνθης

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑ 79-73
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-34, 50-54, 79-72
Διαιτητές : Τζιοπάνος – Κοιμτζόγλου
Eυρώπη (Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 15 (2), Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 12, Kαραμπέκης 4, Mυλωνίδης 9(1), Kιγμέτογλου 8, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης, Δανάκης 17 (3),.
Καβαλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναγκιε 2, Μιχάλογλου 8(2), Καμπινιάρης 17, Τάγαρης 6, Αθανασιάδης 18(3), Κουμλέλης 8, Πιεβαλίτσα 5(1), Καραθανασης 2, Παππάς 5(1), Χονδρόπουλος.

ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 89-67
Δεκάλεπτα : 22-17, 44-38, 70-55, 89-67
Διαιτητές : Γαζέτας-Πετανίδου
ΓΣ Ελίμειας (Δημόπουλος) : Τσιρέκας 1, Σταυράκης 2, Μαλούτας 19 (6), Σούπουρας 8 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 2, Κούβελας 8 (2), Τσούκας 11 (1), Μούσιος, Μαλιούρας 14 (2 τριπ.,, 12 ριμπ., 10 ασίστ), Μακρής 10, Τσιμίδης 14.
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης) : Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 10 (1), Κατσαδούρος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης 2, Μακρής 7 (1), Μούμουγλου 15, Μανδαλάκης 21 (3), Αποστολάκης 8.

Γ.Α.Σ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ: 68-77
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-38, 58-56, 68-77
Διαιτητές: Σιμητόπουλος- Φουτζήλας
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 6, Μακρίδης 10, Μαραπίδης 11(1), Παπαδόπουλος, Λαίδης , Πεταλώτης 7, Σεφερίδης 2, Μάντσος 18(1), Μπατάκας, Κοτζαγιάννης, Παναγιώτου 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 10, Γαλανίδης, Ζαφειρούδης 3, Συμεωνίδης 12, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 12(1), Ζώτος 4, Βεργίνης, Καραποστόλου 39(4).

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 65-62
Δεκάλεπτα : 24-11, 36-28, 46-47, 65-62
Διαιτητές: Σκούτας-Κραβαρίτης
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης, Βουρνάς 10(2), Ντόβας 15(3), Ξηρός, Μουράτογλου 7(1), Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 3, Καραγκιολίδης, Αδαμόπουλος, Πολίτης 22(1).
Α.Ο.Αγρινίου (Διαμαντάκος) :Τασσόπουλος 18(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 7(2), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ. 12(2), Τάσσος 3, Κασάμπαλης 8, Μήτσου 5(1), Τάγκας.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 95-90
Δεκάλεπτα: 20-14, 32-34, 53-54, 70-70 (κ.αγ), 76-76 (α’ παρ), 95-90
Διαιτητές : Μαντήλας-Τσιαπλής
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος): Νικολόπουλος 24 (4), Ντίνος 3, Σαββίδης 4, Χαιρετίδης 3 (1), Αναγνωστοπουλος Χρ. 12 (2), Σιόλογκας 11, Αναγνωστοπουλος Γ. 27 (3), Μακρής 11, Συνετός, Λούτας, Καραδήμας, Λιούπης.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Απαντζάς 8 (2), Μήνου 11 (1), Ελευθεριάδης 10, Τοπουζίδης 7 (1), Μάρουσιτς 12, Παρίτσης 7 (1), Καμούρας 17, Κότσανος 18, Μέλιος, Πληκούδης, Αβοκάτος, Χριστοδούλου.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 50-68
Δεκάλεπτα: 19-17, 25-30, 42-43, 50-68
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
Γέφυρα (Ροδάς) : Νικολαϊδής 2, Κολοκορώνης 4, Γαρέζος 2, Παπαδόπουλος 16 (1), Σιώπης 5 (1), Ταουσάνης 8, Σιώμος 8, Μπίσκας 7 (1).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος) : Γρίψιος 10 (2), Γεωργιανός 7 (1), Γκατζιάς 19 (4), Φώτογλου 9 (1), Θολιώτης 5 (1), Κακιούζης 18, Αναγνωστόπουλος, Παντολέων.

Η Βαθμολογία (σε 21 παιχνίδια)

1.Χαρίλαος Τρικούπης 36 (16-4)
2.Ίκαροι Σερρών 35 (15-5)
————————————————-
3.Καβάλα* 34 (15-4)
4.Πευκοχώρι* 33 (14-5)
5.Ανατόλια 32 (13-8)
6.Ερμής Λαγκαδά 32 (12-8)
7.Αγρίνιο 31 (11-9)
8.Στρατώνι 31 (11-9)
9.Φάρσαλα 30 (10-10)
10.Μαχητές Πειραματικό 29 (9-11)
11.Γέφυρα* 25 (6-13)
12.Ασπίδα Ξάνθης* 25 (6-13)
————————————————-
13.Χαλκηδόνα 25 (5-15)
14.Ελίμεια* 23 (4-15)
15.Τιτάνες Παλαμά* 20 (1-18)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική (22η, 18/3):

Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης
Μαχειτές Πειραματικού Πεύκων – Χαλκηδόνα
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα
Τιτάνες Παλαμά – Γέφυρα
Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι
Καβάλα – Ελίμεια

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr