Sunday, 09 December 2018

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Mar 04, 2018

Β’ Εθνική
Νότιος όμιλος-20η αγωνιστική

Τρίτων-ΑΣΚ Ιπποκράτης 73-74
Κορωπί-ΑΕΝ Κηφισιάς 99-85
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανερυθραϊκός 78-72
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας 79-77
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-ΚΑΟ Κορίνθου 87-81
Ηράκλειο-Παγκράτι 81-77
Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 79-66
Ιωνικός Νίκαιας-Πανελευσινιακός 101-79

Τα φύλλα αγώνα:

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 99-85
Δεκάλεπτα: 24-24, 49-43, 77-67, 99-85
Διαιτητές : Αποστολίδης-Μπούκας
ΓΣ Κορωπίου (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 2, Μπουρδάνος 2, Γκοντόπουλος 14 (1), Σερέτης 5, Αγόρης 10 (2), Σιμιτζής 21 (5/5 τριπ.), Σπανός 19 (3), Μαλτέσιος 15, Γκίνης, Παπαθεοδώρου, Πέτς 11 (1).
ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας) : Καμαριανός 23, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς, Μαρίνος, Μανούσος, Ντουζίδης 9 (2), Χαϊκάλης, Χατζηνικόλας 9, Πρέκας 11, Ψαρόπουλος 17 (2).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 81-77
Δεκάλεπτα: 19-17, 41-32, 54-51, 81-77
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρακάσης
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος 2, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 14 (1), Λιανός 23 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 20 (3), Παπαδάκης 3, Λάκκας 7, Πετράκης 12 (3).
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 5 (1), Καυκής 23 (3), Γιαννίκος 5, Γεωργοπαπαδάκος 14 (3), Λυτόπουλος 4, Τζατζάς 3 (1), Χριστόπουλος 10 (2), Γερονίκος, Ξιούρας, Μπένος 13.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 101-79
Δεκάλεπτα: 20-16, 45-33, 70-53, 101-79
Διαιτητές : Σπυρόπουλος Σπ.-Γρίβα
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Κουντουράς 4, Καράμπουλας 24, Βουγιούκας 9, Πετροδημόπουλος 4, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Μπατής 6 (2), Βασιλόπουλος 18 (5 τριπ., 11 ασ.) , Κανονίδης 18 (1), Λεκάκης, Παπαδόπουλος 3 (1), Κατούφας 12.
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης): Αβραμίδης 8 , Κελαΐδης 8 (1), Νικολακόπουλος 13 (1), Ζούμπος 9 (2), Δούκας 3 (1) Φωτόπουλος, Ηλιάδης, Μαντζιώρης 17 (3) , Τζιάλλας 2 , Στέφος 14, Ρόκας 3, Χόρτσας 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 79-66
Δεκάλεπτα: 18-12, 44-29, 57-52, 79-66
Διαιτητές : Χρηστίδης Ηλ.-Φραγκούλη
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος, Κωνσταντινίδης): Κοροβέσης 2, Κουφόπουλος 6 (2), Καπώνης 17 (1), Χρυσός 3 (1), Σωφρονάς 9, Γκίνης 9 (2), Θεοδοσίου 9 (1), Γκιουζέλης 19 (2), Τσιάκος 5.
Ίκαρος Ν.Σ. (Καρακώστας, Μεγαγιάννης): Γοργόνης 7 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 5, Γραμματικός 10, Σπυρόπουλος 10 (2), Βούζας 8 (2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 16, Μιχαλόπουλος 1, Δαρμογιάννης 4, Ζούκας 5.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 87-81
Δεκάλεπτα : 28-22, 40-47, 63-60, 87-81
Διαιτητές : Δαρλαμήτσος-Νάστος
ΓΣ Μάνδρας Νικηφορος (Μπεκές) :Τζιβελέκας 6, Κωτσόπουλος, Παπαπέτρος, Κούσουλας 21 (5), Καραμπάτσος 14 (3), Γκαιτάσοφ 11 (1), Βαφειάς 7, Ψυλέας 22 (1), Γεωργοπαπαδάκος 6 (2)
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Κατσαμάκης 11 (1), Μακρής 16 (1), Κεφαλάς 23, Αντωνόπουλος 2, Σκορδάς 2, Σακελλαράκης 12, Γιανναλέτσος 12, Σταυριανόπουλος , Πράττης 3 (1), Γεωργούλης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 78-72
Δεκάλεπτα: 30-22, 51-45, 68-57, 78-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέρμπας
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 19 (3), Λυκογιάννης 4, Καραλής 11 (3), Κωνσταντώνης 2, Πέττας 15 (1), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (1), Παπαδολιάς 6, Κατιάκος 13 (1), Μπιμπούδης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10, Στεργίου 2, Καλλιανιώτης 4 (1 τρίπ., 7 ριμπ.), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 3, Σκάνδαλος 19 (3), Γιαουρτόγλου 12 (4 κλεψ.), Τσικόπουλος, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 9 (4/4 δίπ.), Σταθόπουλος 10 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Κωνσταντινόπουλος.

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 39 (19-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 35 (15-5)
————————————————–
2. Ιπποκράτης Κω 34 (14-6)
4. Πανερυθραϊκός 32 (12-8)
5. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 32 (12-8)
6. Τρίτων* 31 (12-7)
7. Ηράκλειο 30 (10-10)
8. ΚΑΟΚ 29 (9-11)
9. Πρωτέας Βούλας 28 (8-12)
10. Κορωπί 28 (8-12)
11. ΕΦΑΟΖ 28 (8-12)
12. Παγκράτι 27 (7-13)
————————————————–
11. Πανελευσινιακός 27 (7-13)
14. Δάφνη Δαφνίου 27 (7-13)
15. Κηφισιά* 25 (6-13)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 25 (5-15)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 11/3)

Ιπποκράτης Κω-Κορωπί
Ν. Κηφισιά-Διαγόρας Δρυοπιδέων
Πανερυθραϊκός-ΕΦΑΟΖ
Πρωτέας Βούλας-Μάνδρα/Νικηφόρος
ΚΑΟΚ-Ηράκλειο
Πανελευσινιακός-Παγκράτι
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Τρίτωνας
Ιωνικός Νίκαιας-Δάφνη Δαφνίου

Βόρειος όμιλος
20η αγωνιστική

Ασπίς Ξάνθης-Χαρίλαος Τρικούπης 60-75
ΑΟ Αγρινίου-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 51-48
Ανατόλια-Στρατώνι 71-77
Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Φάρσαλα 84-80 (72-72 κ.αγ.)
Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών 66-60
ΓΣ Ελιμείας-ΚΣ Γέφυρας 78-66
Τιτάνες Παλαμά-Πευκοχώρι 64-82

Ρεπό : Καβάλα

Τα φύλλα αγώνα:

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 64-82
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-42, 54-62, 64-82
Διαιτητές : Τζήμα – Καρκαλέτσης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Τσούμας 3, Γεωργαντζάς 14(2), Αρχοντούλης 2, Μακρής 7(1), Μουμογλου 8, Μανδαλάκης 22(1), Αποστολάκης 6
Eυρώπη Πευκοχωρίου ( Μελετιάδης) : Αμπατζίδης 7(2), Τσιμπής 10(2), Λαζαρίδης, Τζουβάρας 4, Μαυρίδης 6, Καραμπέκης 4, Μυλωνιδης 20(1/5 τριπ., 8 ριμπ.), Κιγμέτογλου 18 (6 ριμπ.), Θεοδωρίδης 11, Δανάκης 2.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΎΠΗΣ 60-75
Δεκάλεπτα: 14-20, 30-43, 41-62, 60-75
Διαιτητές: Κοιμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης) : Αμούτζιας, Παπαδάκης 1, Γρούδος, Τσώγκας 16(4), Κλωνάρας 1, Άνθης 3(1), Κουτσογιάννης 10(1), Γκέλιος 2, Απιδόπουλος 1, Θεοδωρίδης 11(1), Μασμανίδης 10(1), Σαββίδης 5(1).
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 1, Βουρνάς 8, Λειβαδάς, Ντόβας 9(1), Ξηρός 7(2), Μουράτογλου 8(1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής, Καραγκιολίδης 16(1), Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 12(1).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 84-80 (72-72 κ.αγ.)
Δεκάλεπτα: 20-18, 35-37, 72-72 (κ.α.), 84-80
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Εκιζογλου
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 11 (2), Καραγιαννίδης , Αρνίδης 3, Δήμας 11 (1), Χατζημιχαηλίδης 9 (1), Στόλης 14, Κωνσταντινιδης 2,Παπαδόπουλος 5,Βελισσαρίου 24 (4).
Φάρσαλα (Πέρκος): Ντίνος 15 (3), Σαββίδης 10 (2), Χαιρετίδης 7 (1), Αναγνωστόπουλος Χ.16 (4), Σιολογκας 23 ,Αναγνωστόπουλος Γ. 4, Λιούπης 2 Μακρής 3.

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 51-48
Τα δεκάλεπτα: 10-11, 22-28, 34-41, 51-48
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Λογοθέτης.
Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 15(1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 4, Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 8(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας.
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 3, Μαραπίδης 9(2), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 3(1), Πεταλωτής 1, Σεφερίδης, Μάντσος 14(2), Μπατάκας 4, Παναγιώτου 6(1), Κοτζαγιάννης 4.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 66-60
Δεκάλεπτα: 12-19, 29-29, 46-49, 66-60
Διαιτητές: Φακίτσας, Ξέρας
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Αμπατζάς 8 (2), Μήνου 7 (1), Ελευθεριάδης 5 (1), Μάρουσιτς 22 (2), Παρίτσης 13 (2), Πιλκούδης 5, Γκαμούρας 6, Αβοκάτος, Τοπουζίδης, Χριστοδούλου, Κοτσάνος.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 21 (1), Γεωργιανός 4, Γκάτζιας 5, Φώτογλου 10 (3), Θολιώτης 2, Κακιούζης 18, Σιδερίδης, Τράκας, Γκούτζιας.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-77
Δεκάλεπτα: 25-18, 40-41, 53-62, 71-77
Διαιτητές: Μαντήλας, Ντούρας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9, Γαλανίδης 11, Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 11, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 9(1), Ζώτος 25(2), Βεργίνης 2, Καραποστόλου 4.
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 6, Καραμανώλης, Βελίδης 22 (6), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 3 (1), Φλίατης Γ. 10 (2), Πολιτόπουλος 15 (4), Δασκαλόπουλος 18

Η Βαθμολογία (σε 20 παιχνίδι)

1.Χαρίλαος Τρικούπης 34 (15-4)
2.Καβάλα* 33 (15-3)
————————————————-
3.Ίκαροι Σερρών 33 (14-5)
4.Πευκοχώρι* 31 (13-5)
5.Ερμής Λαγκαδά 31 (12-7)
6.Ανατόλια 30 (11-8)
7.Αγρίνιο 30 (11-8)
8.Στρατώνι 29 (10-9)
9.Φάρσαλα 28 (9-10)
10.Μαχητές Πειραματικό 28 (9-10)
11.Ασπίδα Ξάνθης 25 (6-13)
12.Γέφυρα* 24 (6-12)
————————————————-
13.Χαλκηδόνα 24 (5-14)
14.Ελίμεια* 21 (3-15)
15.Τιτάνες Παλαμά* 19 (1-17)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 11/3)

Χαρίλαος Τρικούπης-Αγρίνιο
Χαλκηδόνα-Ανατόλια
Στρατώνι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Φάρσαλα-Ερμής Λαγκαδά
Γέφυρα-Ικαροι Σερρών
Πευκοχώρι-Καβάλα
Ελίμεια-Τιτάνες Παλαμά
Ρεπό η Ασπίδα Ξάνθης

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr