Saturday, 23 November 2019

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Feb 18, 2018

Β’ Εθνική Ανδρών – Νότος
18η αγωνιστική

Ιωνικός Νικαίας-Ιπποκράτης Κω 93-71
Δάφνη Δαφνίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 80-77 (παρ), 66-66 (κ.αγ)
Τρίτων-Πανερυθραϊκός 86-81
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΚΑΟ Κορίνθου 83-69
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παγκράτι 102-107 (β’παρ), 94-94 (α’ παρ), 82-82 (κ.αγ)
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ηράκλειο 92-80
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πανελευσινιακός 72-70
Κορωπί-Πρωτέας Βούλας 66-54

Τα φύλλα αγώνα:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 93-71
Δεκάλεπτα : 19-19, 46-43, 65-54, 93-71
Διαιτητές : Δημόπουλος- Καρακάσης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3 (1), Καράμπουλας 21 (3), Βουγιούκας 9, Πετροδημόπουλος 12, Χατζηκυριάκος 2, Μπατής 8 (2), Βασιλόπουλος 5 (12 ασίστ), Κανονίδης 13, Παπαδόπουλος.
Ιπποκράτης (Κουλουριώτης) : Κουμπούρας 22 (3), Τρύπας 6 (2), Ονάσογλου 9 (1), Σκούφης 11 (3), Καταβαίνης 1, Ασημακόπουλος 17 (1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 9, Τσακαλέρης, Γιουσέμογλου 1.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 92-80
Δεκάλεπτα: 24-16, 53-41, 77-60, 92-80
Διαιτητές: Ρίζος-Μαγκαφάς
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές): Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Ψυλέας 18 (1), Καραμπάτσος 22 (4), Παπαπέτρος, Τζιβελέκας 7 (1), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Βαφιάς 5 (1), Κούσουλας 21 (2), Κουτσόπουλος, Παπανικολάου.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος 2, Μποχωρίδης 9 (2), Λάκκας 21 (3), Πετράκης 2, Λιανός 11 (1), Πρωτογεράκης 13, Καλατζής, Χάλαρης 12, Παπαδάκης 10 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 72-70
Δεκάλεπτα: 12-18, 31-40, 49-58, 72-70
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μαγκουνής
SYNERGY Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 18(4), Βελιζιώτης 3(1),Γραμματικός 5(1),Σπυρόπουλος 6(2),Βούζας 8(2),Λάβαρης 5(1),Δορκοφίκης 23(2),Μιχαλόπουλος 4,Ζούκας, Δαρμογιάννης.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 3,Κελαιδής 23 (5),Νικολακόπουλος 19(3),Ηλιάδης 5(1),Ζούμπος 5,Τζιάλλας 2, Στέφος 8,Δούκας 2,Φωτόπουλος,Ματζιώρης 3.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 86-81
Δεκάλεπτα: 15-25, 34-45, 59-64, 86-81
Διαιτητές: Τσαρούχα, Θεοδωρόπουλος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 4, Κούτουλας 13 (3), Φράγκος, Καλαντζής 3, Τασόπουλος 20, Ντιμπ 16 (2), Θυμνιός 10, Ζησόπουλος, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (3), Κουκουνιάς, Βερτούδος.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στεργίου, Καλλιανιώτης 12 (4/6 τρίπ.), Δερμιτζάκης 4, Τσακίρης 3, Σκάνδαλος 5, Γιαουρτόγλου 12 (4), Αντωνίου 12 (4/5 τρίπ.), Μακρόπουλος 14 (5/6 δίπ.), Σταθόπουλος 10, Μπακοδήμος, Κωνσταντινόπουλος.

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 66-54
Δεκάλεπτα: 19-22, 33-36, 45-47, 66-54
Διαιτητές: Καραβίτης-Αναστασίου
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 6 (2), Γκοντόπουλος 9 (2), Σερέτης 2, Αγόρης 11 (1), Σιμιτζής 5 (1), Σπανός 13 (3), Γκίνης, Μαλτέσιος 17, Πέτς.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας, Αγγελόπουλος 9, Ματαλιωτάκης 18, Αθηνιώτης, Αυγενικός 7, Τοπάλης 15 (2), Βαρδαβάς, Μόρφης 5 (1).

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 102-107
Δεκάλεπτα : 20-23, 42-40, 60-61, 82-82 (κ.α.), 94-94 (α’ παρ.), 102-107
Διαιτητές : Τσαχάκης-Μαγκουνής
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 2, Εμμανουηλίδης 30 (3), Γκαβασιάδης 33 (3), Κοψιάς 2, Γρατσιάτος 9 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης, Σαρλής 2, Τσιτσιγιάννης 5 (1), Παπαρέγκας 10 (1).
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 6 (2), Καυκής 18 (2), Γιαννίκος 6, Γεωργοπαπαδάκος 24 (4), Λυτόπουλος 6, Τζατζάς 15 (4), Χριστόπουλος 14 (2), Ξιούρας , Μπένος 18.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΚΑΟΚ 83-69
Δεκάλεπτα: 19-17, 44-34, 63-52, 83-69
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 12 (2), Λυκογιάννης 8, Καραλής 9 (3), Κωνσταντωνάκος 2, Πέττας 22, Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 12 (4), Παπαδολιάς 8, Κατιάκος 5, Καραβανάς 3, Μπιμπούδης, Τσέρσακ
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράτης 3 (1), Σακελλαράκης 11, Μακρής 12 (1), Κατσαμάκης, Κεφαλάς 8, Δανιήλ 1, Γεωργούλης 7 (1), Αντωνόπουλος 9 (1), Σκόρδας 8, Γιανναλέτσος.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕΝΚ 80-77
Δεκάλεπτα: 15-14, 34-34, 49-52, 66-66 (κ.αγ), 80-77
Διαιτητές: Σκούτας-Πολυχρόνης
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Κουφόπουλος,Χρυσός 12(2), Σωφρονάς 18(2), Γκίνης 12(2), Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 11, Τσελέμπης 12(2), Καπώνης 7, Θεοδοσίου 6(2).
Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 11, Μοσχοβίτης 15(3), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 11 (2), Ντουζίδης 10(2), Χαϊκάλης 5(1), Χατζηνικόλας 6, Ψαρόπουλος 17(2).

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 35 (17-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 31 (13-5)
——————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 30 (12-6)
4. Τρίτων 30 (12-6)
5. Πανερυθραϊκός 29 (11-7)
6. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 28 (10-8)
7. Ηράκλειο 27 (9-9)
8. Πρωτέας Βούλας 26 (8-10)
9. ΚΑΟΚ 26 (8-10)
10. Παγκράτι 25 (7-11)
11. Κορωπί 25 (7-11)
12. ΕΦΑΟΖ 25 (7-11)
——————————————–
13. Δάφνη Δαφνίου 24 (6-12)
14. Κηφισιά 24 (6-12)
15. Πανελευσινιακός 24 (6-12)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23 (5-13)

Επόμενη αγωνιστική (19η, 24/2):
Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου
Ν. Κηφισιά – Τρίτωνας
Πανερυθραϊκός – Κορωπί
Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΚΑΟΚ – ΕΦΑΟΖ
Παγκράτι – Μάνδρα/Νικηφόρος
Πανελευσινιακός – Ηράκλειο
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας

Βόρειος Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Τιτάνες Παλαμά-Χαρίλαος Τρικούπης 69-77
Καβάλα-Χαλκηδόνα 89-67
Ασπίς Ξάνθης-Στρατώνι 66-69
Αγρίνιο-Φάρσαλα 67-65
Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών 69-76
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά 62-51
Πευκοχώρι-Γέφυρα 79-40
Ρεπό: Ελίμεια

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΓΕΦΥΡΑ 79-40
Διαιτητές: Μπακάλης – Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 25 – 14, 46 – 26, 64 – 38, 79 – 40
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 13(3), Tσιμπής 7(1), Λαζαρίδης, Tζουβάρας 12 (2), Mαυρίδης 9 (1), Mυλωνίδης 11(1), Kιγμέτογλου 11(1), Σικαλίδης 7, Θεοδωρίδης 9, Παπαδοπουλος
Γέφυρα (Ρόδας): Νικολαΐδης, Καζαμίας, Γιαμούκης 3(1), Κολοκοτρώνης 2, Γαρεζος 5, Παπαδόπουλος 14(4), Σιώπης 14(2), Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 62-51
Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας
Δεκάλεπτα: 15-8, 33-30, 48-45, 62-51
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 7 (1), Ζαχάρης, Καραγιαννίδης 3 (1), Αρνίδης 6 (2), Δήμας 3, Παπαδόπουλος 8, Χατζημιχαηλίδης 14 (2), Στόλης 11 (1), Κωνσταντινίδης 3, Μπάκος 5 (1), Βαγιάτης 2, Βαντερλής.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Αμπατζάς 7, Μήνου, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 14 (3), Μάρουσιτς 5 (1), Πιλκούδης, Δημητρακάς 5 (1), Γκαμούρας 7, Κοτσάνος 8, Χριστοδούλου 3

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΦΑΡΣΑΛΑ 67-65
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 53-48, 67-65
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 14 (1), Γκρέκας 5, Κυριλής Δ. 6 (2), Τάσσος 8, Κασαμπαλής 8, Μήτσου 6 (1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 1
Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολόπουλος 15 (3), Σαββίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 6 (2), Σιόλογκας 17, Αναγνωστόπουλος Γ. 16 (2), Καραδήμας, Μακρής 4, Χαιρετίδης 7 (1), Σινετός, Λιούτας

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 69-77
Διαιτητές: 18-16, 33-38, 54-53, 69-77
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 1, Τσούμας, Γεωργατζάς 19(2), Κατσαδούρος, Μακρής 9(3), Μούμογλου 12, Μανδαλάκης 20(2), Αποστολάκης 8.
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 3, Βουρνάς 13(1), Ντόβας 6, Ξηρός, Μουράτογλου 16(1), Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8(1), Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 22(2).

ΚΑΒΑΛΑ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 89-67
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 23-19, 49-41, 74-50, 89-67
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20(2), Παντόπουλος 4, Μιχάλογλου 18(4), Καπινιάρης 12(1), Τάγαρης 4, Μπανάσας 2, Αθανασιάδης 3(1), Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 7, Χονδρόπουλος 9(3), Παπάς 12(2).
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 12(1), Μαρκίδης, Μαραπίδης 12(3), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 2, Πεταλωτής 8(1), Σεφερίδης 14(2), Μάντσος, Μπατακος 2, Παπας 17(2), Παναγιώτου.

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 66-69
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Παπαδόπουλος Χαρ.
Δεκάλεπτα: 15-17, 30-36, 40-44, 66-69
Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 8, Γρούδος 12, Σιόγκας 10 (2), Σαββίδης, Κλωνάρας 2, Ανθής, Κουτσογιάννης 11, Γκέλιος 15 (2), Απιδόπουλος 4, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 4.
Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 6, Δελλίδης 7 (1), Σαμαράς 9 (2), Φλιάτης Ι. 17, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 17 (2), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 11 (1).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 69-76
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα: 19-20, 42-40, 52-62, 69-79
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βλάχος 6(2), Γαλανίδης 7(1), Ζαφειρούδης 4(1), Συμεωνίδης 12, Σταματογιάννης 10(1), Ζώτος 12, Καραποστόλου 10(2)
Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 20(3), Γεωργιανός 13(3), Γκάτζιας 17(2), Φωτογλου 2, Κακιούζης 24, Δαλαγκόζης, Σιδερίδης, Τράκας, Τσέλιος, Τοπάλης, Θολιώτης, Χαλκούσης

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Καβάλα 31 (14-3)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 31 (14-3)
——————————————–
3. Ίκαροι Σερρών 30 (13-4)
4. Ανατόλια 28 (11-6)
5. Ερμής Λαγκαδά 27 (10-7)
6. Πευκοχώρι 27 (11-5)*
7. Αγρίνιο 26 (9-8)
8. Στρατώνι 26 (9-8)
9. Φάρσαλα 26 (9-8)
10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 25 (8-9)
11. Ασπίς Ξάνθης 23 (6-11)
12. Γέφυρα 22 (6-10)*
——————————————–
13. Χαλκηδόνα 21 (4-13)
14. Ελίμεια 18 (2-14)*
15. Τιτάνες Παλαμά 18 (1-16)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

19η αγωνιστική (25/2):

Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα
Χαλκηδόνα-Ασπίς Ξάνθης
Στρατώνι-Αγρίνιο
Φάρσαλα-Ανατόλια
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά
Πευκοχώρι-Ελίμεια
Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr