Thursday, 19 July 2018

Α ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Mar 20, 2018

Α’ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών
22η αγωνιστική

Δραπετσώνα-Ευρυάλη 49-77
Πορφύρας-Γλυφάδα 50-69
Άλιμος-Ίκαρος Καλλιθέας 49-87
Πόλις Καλλιθέας-Δάφνη Αγ.Δημητρίου 69-89
Μεγαρίδα-Μίλωνας 78-69
Πέρα-Πειραϊκός 61-54
Παλαιό Φάληρο-Ένωση Τραχώνων/Δια 73-66

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΜΙΛΩΝΑΣ 78-69
Διαιτητές : Παυλόπουλος , Ορφανός Ιορδ. Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 21-21, 39-42, 57-59, 78-69
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος, Υφαντής): Πέτρουλας , Κοντόπουλος , Κεχρής 1, Μαρούγκας 14(2) , Ζακυνθινός 10(1) , Μπαλάφας 24(3) , Στεφάνου , Τσολάκης 12, Δημάκος , Δρακωτός , Καρατζόγλου , Σιδέρης 17.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης , Μητρόπουλος) : Καρακώστας 16(1) , Σφυρής 2, Μιχαλάς 2, Βαρυπάτης 8(1) , Ντόσκορης 5(1) , Βουρλίτης 18(3) , Παπανικολόπουλος 2, Γεωργουσόπουλος , Τρίγκας 5(1) , Χαϊδάς , Μαυροειδής 11.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 50-69
Διαιτητές: Πηλοϊδης,Ζιώγας,Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 10-12,22-32,42-42,50-69
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καράμπελας): Σκάνδαλος 19(2), Τζώρτζης, Γουρδομιχάλης 5, Γιαννοπουλος 3, Παπαδάκης, Παπαφωτίου 4 (1), Λοϊζίδης 5, Καλαμαράς, Κουτσουδάκης, Ιορδάνου 7 (1), Πεταλάς 7 (1),Συμεωνιδης .
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης,Παλτζογλου): Τζοβάρας, Γιοβάς, Μαυροειδάκος, Λίππας 6 (1), Μαραγκόπουλος 12 (1), Θεοχάρης 22, Χαριτωνίδης, Γουλανδρής ,Κουτσιολιάκος 12, Γκιουρτζίδης Σ. 7, Γκιουρτζίδης Εμ. 4 (1),Λούγαρης 6 (2) .

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ . 69-89
Διαιτητές : Στρέμπας, Κούλης Χ. , Τερζής
Δεκάλεπτα : 23-21, 41-43, 52-72, 69-89
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης) : Μπογδανίδης 13(3), Καρυδάκος 12, Καυκής 21, Θεοφίλης , Μαλιάρας 2, Ταχινάκος , Ακρίβος 6(1) , Γαβαλάς Παπανίκος 15(3)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Δρουμπούκης) : Μπακλαβάς 13(3) , Μανίκας , Πολυτάρχου 2, Φωσσές 13, Αλεξανδρόπουλος 16(2) , Άμερσον 10(1) , Γιαννακόπουλος 9 , Καράμπελας 15(2) , Μπέλας , Διαμαντής 2, Ελενίτσας 2 , Τσιγγενόπουλος 7(1).

ΠΕΡΑ -ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 61-54
Διαιτητές : Κάρδαρης, Βελέντζας,Σιαμίδης
Δεκάλεπτα : 16-14, 32-29, 47-4, 61-54
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας, Φέρτης) : Βαρδάλος 5(1), Οικονόμου 3(1), Λάμπρου 1, Καδηγιαννόπουλος 2, Ζέγγος 10(2), Χριστοφίδης , Κοντόπουλος 19(2) , Καμπούρης 4, Πιτούλης 15 , Σωτηράκης 2, Ουκονγκόουα , Βουρδέλης.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παντελάκης ) : Τράμπαρης, Φουντής 13(3), Καλής 4, Δεβεζόγλου 10, Θόδος 3, Θεοδωρικάκος 11, Στεργίου 4, Μοσχολιός 2, Φωτεινάκης 2.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 49-87
Διαιτητές : Φραγγούλη, Κομιανός , Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 18-26 26-42 40-61 49-87
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου) : Μαλτίδης 7 (1), Λάμπρου 2 , Καψαρίδης 11 Μπαστούνης, Μπίμπας 6 (1) , Κρανιάς Χ ., Φιρκάσης 3 (1) Δημητρουλόπουλος, Μουζακιώτης 12 (2), Κρανιάς Π., Τριανταφύλλου 7
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παπαδόπουλος, Βαληνδράς) :Μόσορας 6 (2) Ζεχερλής 13 (2) Ρουκάς 4, Μπαλαμώτης, Κουκουλοματης 3 Καρκατσούλης 8 (2),, Κουτσιαύτης 2, Μπουργανός 17 (3), Αγγελόπουλος 23, Γονίδης , Παπαδούλης 4, Μάνδαλος 2.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. 49-77
Διαιτητές : Αποστολίδης ,Ορφανός Εμμ., Πετράκης
Δεκάλεπτα : 14-12, 30-40, 41-60, 49-77
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης ,Παππάς ): Μυλωνάς 4, Αρμανίδης 2, Κυριαζίδης 5(1) , Καρελάς 6(1) , Μουρκόγιαννης , Ασημένιος 12, Τριανταφυλλίδης 10(1), Πεζιρκιανίδης 2, Τσουκάτος , Ραλλάκης 6 , Υζελάρι , Μουστάκας 2
ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιόπουλος, Κωνσταντής): Σιγλέτος 3(1) , Κακαβάς Π. 4, Κόκκινος 2, Ψυχογιός 9(3) , Παρασκευόπουλος 3(1) , Κακαβάς Γ. 11, Κασπαριάν 20(4), Λυγγερίδης 2, Μαγγανάς 9, Βλάχος 9 , Μπούτος 5(1) , Τσίλαγας.

Π. ΦΑΛΗΡΟ –ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 73-66
Διαιτητές : Μαυρέλης, Μέλης, Πέππας
Δεκάλεπτα : 20-13, 36-30, 46-45, 73-66
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας ,Κωστολιάς) : Κασιμάτης 5 , Τσαγγαρούλης , Σαμουρέλης 7(1) ,. Κοκαλιάς 12(2) , Τσορμπατσίογλου 12(1), Καραϊσκάκης 2, Τσιφτσής 9(3), Γρηγοράκος 10(2) Αγαπητίδης , Κέκης , Περαντωνάκης 9, Τσιπίδης 7(1).
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος, Φαραώ): Παπαζαφειρόπουλος 5, Πλατής 12, Γκίκας 2 , Παπαδημητρακόπουλος 15 Καπέτσης 11(3), Καδδάς 6, Χολέβας 7(1), Ρούσσος 4 , Εξηνταβελώνης 4, Κίτσιος.

H βαθμολογία (σε 22 αγώνες):

1. Ν.Ε. Μεγαρίδας 44 (22-0)
———————————-
2. Ευρυάλη 40 (18-4)
3. Μίλων 37 (15-7)
4. Πέρα 37 (15-7)
5. Γλυφάδα 36 (14-8)
———————————-
6. Πορφύρας 36 (15-6-1 μηδ.)
7. Π. Φάληρο 34 (13-9)
8. Δραπετσώνα 32 (10-12)
9. Τράχωνες 31 (9-13)
———————————-
10. Ίκαρος Καλλιθέας 30 (8-14)
11. Πειραϊκός 28 (6-16)
12. Άλιμος 27 (5-17)
13. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 26 (4-18)
———————————-
14. Πόλις 22 (0-22)

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ