Saturday, 23 June 2018

Α ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Mar 06, 2018

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:
Πεύκη-Αχαρνής 72-64
ΟΦΗΗ-Ποσειδών Νέου Ψυχικού 66-86
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Αιγάλεω 81-106
Αργοναύτης-Κουκάκι 71-55
Ηλυσιακός-Προμηθέας Χαλανδρίου 88-61
Ιωνικός ΝΦ-Τυφών 74-64
Σπόρτιγκ-Ηλιούπολη 66-48

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1.Αιγάλεω 38 (19-0)
2.Ιωνικός ΝΦ 35 (16-3)
3.Ηλυσιακός 32 (13-6)
4.Αργοναύτης 32 (13-6)
5.Ηλιούπολη 30 (11-8)
6.Χαλάνδρι 29 (10-9)
7. Ποσειδών Νέου Ψυχικού 29 (10-9)
8.Πεύκη 28 (9-10)
9.Αχαρνής 28 (9-10)
10.Σπόρτιγκ 25 (6-13)
11.Τυφώνας 25 (6-13)
12.Κουκάκι 24 (5-14)
13.ΟΦΗΗ 24 (5-14)
14.Προμηθέας Χαλανδρίου 20 (1-18)

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 12/3):

Αιγάλεω - Σπόρτιγκ
Ηλιούπολη - Πεύκη
Τυφώνας - Αργοναύτης
Ποσιδώνας Νέου Ψυχικού - ΑΟΚ Χαλάνδρι
Αχαρνής - Ηλυσιακός
Προμηθέας Χαλανδρίου - Ιωνικός ΝΦ
Κουκάκι - ΟΦΗ Ηρακλείου

Τα φύλλα αγώνων:

Πεύκη- Αχαρνής 72-64
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μαγκουνής, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 22-15, 34-27, 53-39, 72-64.
ΠΕΥΚΗ (Μαρίνος, Τσιασιώτης): Αθανασιάδης 8 (1), Κυριαζόπουλος, Κοκκινάκης, Μαντζανάς, Χασάπης, Τασιόπουλος 21 (5), Σημαιόπουλος 3, Δρικόγιας, Παγίδας 2, Σιδερής 3 (1), Φιλιππόπουλος 11 (1), Ανδρουλάκης 24.
ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ροδόπουλος, Ζέρβας 6, Λουγιάκης 2, Γραμμένος, Χριστοφάκης 13 (2), Ιγγλέζος 9 (2), Κακουλίδης Σ., Ρεντίφης 4 (1), Λίτσος 16, Κακουλίδης Π., Στρατομήτρος 2, Βεκρής 12 (2).

ΟΦΗΗ-Ποσειδών 66-86
Διαιτητές: Κάρδαρης, Ουσταμπασίδης, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 21-25, 41-46, 55-66, 66-86.
ΟΦΗΗ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 29 (1), Δρακόπουλος 2, Ροΐδης 7 (1), Τσίτος, Σπηλιόπουλος 9, Παπαδόπουλος 4, Δουβλίδης, Νιώτης, Νικολαΐδης 4, Κουρής 1, Καλαποθαράκος 2, Λοΐζος 8.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Βουλγαράκης 8 (2), Δαμίγος 3 (1), Τζελέπης 11 (3), Τσιγκάκος 1, Τσέλιος 5 (1), Μπαρμπαρής 11, Γεραμάνης 4, Κριτσωτάκης 8 (1), Δελής 10, Πανταζής, Ζαρμακούπης 25 (5), Σμυρλής.

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Αιγάλεω 81-106
Διαιτητές: Καραβίτης, Κούλης Χ., Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 15-27, 40-49, 55-68, 81-106.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης 3 (1), Βαλληνδράς 9 (1), Κονδύλης 20 (5), Τσουπάκης 7 (1), Λαζαρίδης, Μανωλάκος, Μωραΐτης 10 (1), Αμπελάς 7 (1), Μορφονιός 14 (2), Οικονομόπουλος 2, Αυδής 9.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 2, Μπάρδας 17 (4), Tσαμπής 11, Καράβολας 25 (6), Κούρτης 14 (2), Οικονόμου 16, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 16, Μούγιος, Ντόκος 5.

Ηλυσιακός-Προμηθέας Χαλανδρίου 88-61
Διαιτητές: Τσαχάκης, Μελισσάρης, Σακκής
Δεκάλεπτα: 20-19, 43-27, 60-45, 88-61.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 9 (3), Ιωακειμίδης, Φώτσης 3, Βαρσάμος 5, Μακρής, Αγγελόπουλος, Κούργιας 13 (1), Αντωνόπουλος 25 (5), Τσιαμπάς 5, Τρίχας 16, Τσούπρος 6, Ζευκιλής 6.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Αναστασόπουλος): Μούργελας 5 (1), Ασημακόπουλος 19, Αποστόλου 10, Κορομηλιάς 10 (2), Αλεβιζάκης, Στασινός 6, Κοϊτσάνος, Τσουκαλάς, Καπογιαννάτος, Ιμαριάγκμπε 2, Λαμπρόπουλος, Κοκορόγιαννης 9 (1).

Αργοναύτης-Κουκάκι 71-55
Διαιτητές: Τσώνος, Βελέντζας, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 20-15, 29-20, 49-39, 71-55.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Χωματάς 15 (1), Αρτουσένκο 5 (1), Σβάρνας, Συγγούνας Δ. 3 (1), Συγγούνας Ε. 8, Γιωτάκης 3 (1), Ζερβός 16, Τρικαλιώτης 13 (1), Σιώμος 6, Παπουτσής 2, Κόρβινγκτον.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος, Βεζιρτζόγλου): Κωστελέτος 17 (2), Κόρετς 2, Καμπέρης, Σιδερής Γ. 1, Βλαδίτσης, Δολιανίτης 10 (2), Δελλής 10, Κατεβάτης 2, Κοσμάς 3 (1), Γιαννάκης, Σιδερής Ν., Μοσχονάς 10, Θεοφανάκης.

Ιωνικός ΝΦ-Τυφών 74-64
Διαιτητές: Στρέμπας, Τούσης, Μαλανδρής
Δεκάλεπτα: 20-13, 31-31, 55-47, 74-64.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 12 (2), Αρχος, Φωτητζόγλου 20 (1), Γρύλλης 2, Κοντοζόπουλος, Τύρλας 22 (1), Μουμπάρακ 13 (3), Στυλιανός, Κουμουνδούρος, Τσουβελεκάκης 2, Κούτρας, Χριστόδουλος 3.
ΤΥΦΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ζωντός): Παπαποστόλου 3 (1), Δρακόπουλος, Φωτιάδης 4, Νιφόρας Γ. 12, Νιφόρας Δ., Πετριανίδης 8 (1), Παπαδημητρίου 9, Πρίφτης 10, Παπαγιαννόπουλος, Δόξας 11, Λαζαρίδης 8 (2), Καρακώστας.

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ