Thursday, 23 November 2017

Β ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα των 2 ομίλων

Nov 10, 2017

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 1ος Ομιλος
6η αγωνιστική/Αποτελέσματα

Ιρις-ΦΕΑ 62-94
Πολυνίκης-Γαλάτσι 71-65
ΦΟ Τούφας-ΓΑΟΚ 62-63
Παιανία-Εθν. Ελλ. 60-58
Θεμιστοκλής-Καρέας 74-67
ΓΣ Κηφισιάς-Αίολος 80-76
Αναγέννηση Πετρ.-ΑΕΚ Περιστερίου 67-76

Τα φύλλα αγώνα:

Ιριδα Πετρούπ. 62
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 94
Διαιτητές: Μαλανδρής, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 8-26, 25-49, 46-73, 62-94.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Κοντός, Μαντανίκας): Πουρνάρας 12 (1), Λυσανδρόπουλος 4, Μπίλης 7 (2), Βούρτσας 11 (2), Γονιδάκης 4, Θωμαδάκης 2, Τσατσάνης Π. 2, Καραδήμας 5 (1), Κιούκης 9 (1), Φανουργάκης 2, Καλλιμάνης 4.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης, Ρωμοσιός 20 (1), Μαστρογιάννης, Λουφόπουλος, Στεργιάκης 17, Τριχιάς 10 (1), Τσεκούρας, Δεληγιάννης 19 (3), Μπάτσος 3, Γιαννουλάκος 8, Καρβέλης 6, Καραλευθέρης 11.

Πολυνίκης Αγ. Βαρβ. 71
Γαλάτσι 65
Διαιτητές: Καραβίτης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-32, 55-48, 71-65.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 12 (2), Δημητρακούλης 3, Μόρφος, Τσοχονελίτζε 12 (1), Βερβίτας 8, Μένος, Κοντούλης 15, Δουρουντούς 15, Παπαδόπουλος, Χιώτης, Κώνστας, Βαμβακίδης 6 (2).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 11, Μακρής 8, Γυφτοκώστας, Κορκοσούρας 5 (1), Παπαδόπουλος 6, Στράγκας, Παπαβλασόπουλος 11, Μπαλαμπάνης 22 (2), Γιάννης, Μπινετόπουλος 2, Κανελλόπουλος.

ΦΟ Τούφας Χαλ. 62
Κουκ/νες 63
Διαιτητές: Γιακείμη, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-18, 36-31, 48-40, 62-63
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛ. (Σπηλιωτόπουλος): Καράμπουλας, Κατσουλάρης 10, Κατσίκερος, Χαμηλός 3 (1), Καζαντζιάν 15 (5), Καλλινίδης 4, Χατζής, Ζερβολέας 2, Λυράκης, Βόσικας 14 (3), Πολίτης 4, Κουγιανός 10 (2).
ΚΟΥΚΟΥΒAOYΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος, Χασαπόπουλος 3 (1), Τσιάτουλας 13 (2), Σιαπατώρης, Μαζιάνης 6, Σκουτέλης 10 (1), Παπαγγελάκης 4, Αγγελόπουλος 5 (1), Κονταρίνης, Τσενές 5 (1), Τσιόδρας, Καρακατσάνης 17 (1).

Παιανία Κτησιφ. 60
Εθνικ. Ελληνορ. 58
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαζαχαρίας
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-35, 49-45, 60-58.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦ. (Μπράμος): Μίχας 10, Δανατζής 3 (1), Μιμάνι 7 (1), Δουβλαντώνης 15 (1), Χύτας, Δεδούσης 12, Χύτας, Σκανδάλης 4, Αγγελής 2, Σιδέρης, Τσόκας 3, Τσίγκανος 4.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Κολαΐτης, Βιτζηλαίος 6, Βελέντζας 3 (1), Αγόρης 5 (1), Πολυχρονόπουλος 6, Σωρανίδης, Μπάρτζης 24 (4), Αναγνώστου 3, Γλυκόπουλος 8, Μπρατσιώτης 3.

Θεμιστοκλής Αιγ. 74
Καρέας 67
Διαιτητές: Τούσης, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 15-19, 34-40, 58-52, 74-67.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 19 (1), Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης, Ρώης 22 (6), Τσατσάνης Δ. 11 (1),Κόκκαλης 4, Οικονόμου 2, Γαλάνης, Τασούλας 10, Σωτηρίου, Κουρής 3 (1), Καρτσούνης 3.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 2, Κοκοτσάκης Α. 2, Μαμαλάκης, Κοκοτσάκης Σ. 8, Μακρής 19 (2), Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 9, Τσολάκος Κ. 2, Περγαντής 13, Μπίκουλης, Παπαγιαννόπουλος 8, Δημητρίου 4.

Κηφισιά 80
Αίολος Ταύρος 76
Διαιτητές: Αναστασίου, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-28, 29-46, 55-58, 80-76.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 2, Μπαζίνης 5, Ζιώγας, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 22 (4), Πολυδώρου 10 (2), Πολύζος 4, Τριποδάκης Φ. 21 (4), Παναγιώτου 4, Σελίτας 12, Μπιλάλης Κ., Τσολακόπουλος.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 8, Ραδίτσας 14, Μπιτζηλής, Μαμουνής 19 (4), Δάφνης, Καντιώτης 5, Παντελής 6 (2), Χουσεΐν 9 (1), Χίνης 3 (1), Θεοδώρου 6 (1), Κωστόπουλος, Κουντούρης 6.

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες) :

1.ΦΕΑ 12 (6-0)
2.ΓΣ Κηφισιάς 12 (6-0)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 11 (5-1)
4.Θεμιστοκλής Αιγάλεω 10 (4-2)
5.Πολυνικής 9 (3-3)
6.Γαλάτσι 9 (3-3)
7.Κουκουβάουνες 9 (3-3)
8.Καρεας 8 (2-4)
9.ΦΟ Τούφας 8 (2-4)
10.Εθνικός Ελλην. 8 (2-4)
11.Ίρις Πετρούπολης 8 (2-4)
12.Αίολος Ταύρος 8 (2-4)
13.Παιανία 8 (2-4)
14.Αναγέννηση Πετρ. 6 (0-6)


Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
6η αγωνιστική/Αποτελέσματα

Κούρος Αναβ.-Αμιλλα Περιστ. 59-53
Πρωτέας Αθ.-Γλ. Νερά 60-62
Νήαρ Ηστ-Δάφνη 71-66
ΜΕΝ Ιλίου-Νικηφόρος Αγ. Βαρβ. 68-66
ΟΚΑ Μεσογ.-Αγ. Ανάργ. 63-59
Κρόνος Γέρ.-Φίλιππος Περιστ. 36-68
Κυψελιακός-Ολυμπιάδα Παπ. 70-74

Τα φύλλα αγώνα:

Κούρος 59
Αμιλλα 53
Διαιτητές: Τεφτίκης, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 19-8, 31-29, 40-42, 59-53.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος, Δάφνης): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 3, Κατσίκης 3 (1), Μπίρμπας 11, Αντωνίου, Γεωργαντάς 4, Παξινός 14, Κονδύλης 2, Ζεκάκος 6, Ψωμαδέρης 14 (2), Αμπλιανίτης 2.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 10 (2), Χύτας 10 (1), Βαμβακάρης 1, Βλασερός 6, Μήλης, Κούνας, Καμπίτης 3 (1), Τόλιος 13 (1), Παριανόπουλος 3 (1), Σπηλιώτης 1, Βοσκάκης, Αδράμης 6 (2).

Πρωτέας 60
Γλ. Νερά 62
Διαιτητές: Φασόλης, Τερζής
Δεκάλεπτα: 20-16, 35-29, 47-44, 60-62.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 6 (2), Μέλλος 9 (1), Αναγνώστου Κ., Σιράγας 5 (1), Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 5 (1), Πάτσιος 6, Δράκος, Ντάφλος 7 (1), Αναγνώστου Η. 22, Ξένος, Τίκας.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 7 (1), Αγγελής, Σαρήμπαλης 5 (1), Γαϊτανάκης 7 (1), Κατσαμπέκης 7, Νταούντ 9 (1), Καρκανίδης, Σταφυλάς, Μεγαλοοικονόμου 3 (1), Καρακώστας, Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 15 (2).

Νήαρ Ηστ 71
Δάφνη 66
Διαιτητές: Θεονάς, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 16-13, 35-20, 51-39, 71-66.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 13, Χατζηκωστής 11 (1), Θειακούλης, Πανταζής 11 (1), Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 13 (1), Τσαντήλας 2, Σαρακασίδης 7 (1), Ζαλώνης 9, Αντωνιάδης 2, Αποστολίδης 3, Σκέντζος.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Ολύμπιος, Καραγιάννης 2, Γεωργακόπουλος 25, Μπίλλης, Σαμαράς, Αργυρίδης 10, Πασσάς 17 (4), Γεωργόπουλος 4, Βαλές 3 (1), Γκόλιας 5 (1), Αποστολόπουλος.

Κρόνος Γ. 36
Φίλιππος 68
Διαιτητές: Ισιγώνης, Δημητρακόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-18, 20-34, 27-52, 36-68
ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης 2, Φραγκούλης, Χατζόπουλος, Πάσχος, Τσουκαλάς 3 (1), Δημητρόπουλος, Γιαννακόπουλος 2, Κόρμπος 3, Ευθυμίου 4, Μακρυδάκης 13 (1), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 8.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας 3, Βεντούρης, Λιαπούρης 7, Παπαδόπουλος 14 (1), Λότσιος 7 (1), Μητρόπουλος 7 (1), Φιλόπουλος, Ζέμπερης 3 (1), Κανελλόπουλος 5 (1), Ντάνας 14 (1), Παπαϊωάννου 3, Γεωργιάδης 5.

Κυψελιακός 70
Ολυμπιάδα Π. 74
Διαιτητές: Πλιάκας, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 20-20, 35-46, 51-58, 70-74.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος, Κουτρούλης, Θάνος 19, Ράπτης 14 (3), Σιλιτζήρης 9, Καναβός 14, Χρόνης, Παναγόπουλος, Δήμας 2, Σπυρόπουλος 12, Μπεμπέτσος, Τσεκούρας.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 16 (2), Μαντζούνης, Ρουμπέας 17 (1), Λημνιός, Ζαχόπουλος 9, Λούβαρης, Ανδρουλάκης 7, Βλάχος, Οικονόμου 9, Διόλατζης 4, Τηλιόπουλος 12, Μπακόπουλος Α.

ΟΚΑΜ 63
Αγ. Ανάργυροι 58
Διαιτητές: Αγγέλης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-35, 52-45, 63-58
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Λαγουδάκης, Γιαννάκης 3, Τσίρος 19 (3), Ατζαμόγλου, Πλέστης 2, Κεσκινίδης 8 (1), Παπαγιαννάκος 24 (1), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Mαργαρώνης.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 13 (1), Αθανασιάδης 2, Κουτσούμπας 7, Γούνης, Ζήκας 4, Αθανασάκης 10, Αγγελογιαννάκης 12 (2), Μπαμπάκος, Παπαηλιού 10 (2).

ΜΕΝ Ιλίου 68
Νικηφόρος 66
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-15, 29-32, 48-47, 68-66.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 7 (1), Καβούρης 12 (1), Καρυάτης 2, Φίλιος 5, Αντωνόπουλος Ι. Β. 8 (1), Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 5 (1), Τσερώνης 17, Μαντέλος, Παπαδάκης 8.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒ. (Γρυλλιωνάκης): Κρητικός 8 (1), Μιχαηλίδης 5 (1), Γεργεριτάκης 17 (2), Ευαγγελάτος 4, Οικονόμου 1, Παπαναγόπουλος 10 (3), Κούρτζας 3 (1), Βαρνάβας 2, Κάππης 4, Μπουρβάνης 11, Ράπτης , Τζιώτης 1.

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες) :

1.Φίλλιπος Περ. 12 (6-0)
2.Νήαρ Ήστ 11 (5-1)
3.ΟΚΑΜ 11 (5-1)
4.Γλυκά Νερά 10 (4-2)
5.Ολυμπιάδα Παπάγου 10 (4-2)
6.Κυψελιακός 9 (3-3)
7.Πρωτέας 9 (3-3)
8.Δάφνη 9 (3-3)
9.ΜΕΝ Ιλίου 9 (3-3)
10.Κούρος 9 (3-3)
11.Άμιλλα 8 (2-4)
12.Άγιοι Ανάργυροι 7 (1-5)
13.Νικηφόρος 7 (1-5)
14.Κρόνος Γέρακα 6 (0-6)

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ