Wednesday, 24 October 2018

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών: Νίκη- πρόκριση για τον Παναθηναϊκό

Sep 30, 2018

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 65-57

Τερψιθέα Γλυφάδα-Πελασγός 65-47

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 66-41

Αμύντας-Ηλιούπολη 53-67

*Οι αγώνες Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι και Μελίσσια – Χανιά αναβλήθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες δεν μπόρεσαν λόγω της κακοκαιρίας να ταξιδέψουν από την Κρήτη για την Αθήνα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57
Διαιτητές: Γιακείμη-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37,25, 56-37, 65-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Εζέτζα 12, Καλαμπάκου 14 (1 τρ.) , Μούλη 10, Μούτσα, Βασιλάκη, Ακρίβου 5 (1 τρ.), Αρβανίτη, Ευαγγελάτου 5 (1 τρ.), Κασδαγλή 3,Κοιλιά Ν., Σιγάλα 2, Σλούκα 14 (2τρ.)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Κοτζαϊτση, Ταντουρόφσκα 17 (4 τρ.), Καρακασίδου 17 (1τρ.), Ισκιόγλου 16 (2 τρ.), Κουτσοδήμου, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 4, Κούρπα 3 (1 τρ.).

Τερψιθέα Γλυφάδας– Πελασγός 65-47
Διαιτητές: Ασημακάκη , Χαϊνά
Δεκάλεπτα : 18-11, 37-25, 50-37, 65-47
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος, Τάσος) : Κορδαλή 3, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου Αν. Φλώκα, Καβακίδου , Λαμπράκη Δ. 5, Καναβάρου Αθ. 9, Μαργαρίτη 1, Λαμπράκη Μ. 3, Καπνιάρη 8, Οικονομάκη Ζ. 5, Μυλωνάκη 21(2)
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Τσατσουλής, Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Μανιατά, Τσουκαλά 18, Θάνου 4(1) , Σεφέρου, Αγγελοπούλου, Ντάρλα 2, Τσιντώνη 2, Λύκου 4, Δουκούρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη 9

Κρόνος Αγ. Δημ. –ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-41
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 17-08, 33-21, 51-27, 66-41
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος): Μποσγανά 14, Βλάνη 10(2) , Κίτσιου 4, Τζανέτου , Βιντσιλαίου 12, Τσιχλάκη 2, Ρούτση 2, Γκέρκι 7(1) , Τσιμπίδη , Γασπαράτου 3, Ζουρτσάνου 2, Αναστασοπούλου 10.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη , Κύριου 2, Βαμβακά 11, Λιναρά 3, Ζουρνή 13, Κεσσέ 8, Μπαλαμπάνη, Ντότσι, Χόνι, Βυζεντίνη, Κουρούβανη.

Αμύντας – Ηλιούπολη 53-67
Διαιτητές: Γρίβα, Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-27, 41-41, 53-67
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Νάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 19(2), Μαργώνη 6(1), Σιδηροπούλου 1, Τζέμη 6, Τσαγκάρακη 6, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 6(2), Ντάνου, Κόρμπου 10.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(1), Τζουγκράκη 6(1), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ. 4, Δανδουλάκη 18, Στεφάνου 11, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 11, Αλεξανδρίδου 1.

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 75-50

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66

Αναλυτικά οι αγώνες

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66
Διαιτητές: Λάλα – Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ E ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66
Διαιτητές: Τσάλας-Μπούγκλος Ι.
Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36, 28-55, 42-66
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 75-50
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

basket247.gr team

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ