Thursday, 24 May 2018

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους 4 ομίλους

May 14, 2018

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
Οίαξ Ναυπλίου-ΕΑΠ 90-50
Καλαμάτα ’80-Νέα Ιωνία 61-71
Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου 97-62
ΚΑΠ-Απόλλων Σμύρνης 83-71
Ακράτα-Αχαγιά ’82 68-61
Έσπερος Πατρών-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 88-48
Μελίσσια-Ένωση Ιλίου 53-65

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΕΑΠ 90-50
Διαιτητές: Ραχιώτης-Αργυρούδης.
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-27, 64-36, 90-50.
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 7 (1), Γούσης, Μπουρής 3 (1), Πελεκάνος 22 (1), Τσουλέας 1, Γεωργιάδης 20, Φουσκλιάς 19 (1), Ευστρατίου 14, Ψάλτου 4.
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Δούρος 7 (1), Κυριακίδης, Φωτιάδης 11, Ζαβέρδας, Πατούχας, Λαμπρόπουλος 2, Φραγκισκάτος 1, Τσουλέας 14 (1), Χουλιάρας 15 (1).

ΓΛΑΥΚΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 97-62
Διαιτητές: Ζιώγας-Καββαδάς.
Δεκάλεπτα: 21-13, 38-30, 68-51, 97-62.
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 11 (2), Χονδρογιάννης 4, Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 36 (3), Σακελλαρόπουλος 6 (1), Σταυράκης 4, Δίπλαρος, Κάλλης 25 (6), Αγγελόπουλος 4, Σπυράκος 7.
Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 5 (1), Λαδικός, Σωτηρόπουλος, Σταθακόπουλος, Φωτίου 8, Ζυγάς 2, Μαναβόπουλος 10, Γκόβας 17 (2), Καραγιάννης 4, Γκιζόγιαννης 16 (1).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 61-71
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 19-14, 35-29, 51-50, 61-71
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πετρόπουλος, Σκοπέτος 10 (1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9 (3), Χαντζής, Μπάζιος 7, Κοντόπουλος 7 (1), Βούλγαρης 18, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Μέντης 3 (1), Πατικόπουλος, Αρώνης
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 3 (1), Καραθανασόπουλος 3 (1), Ηλιόπουλος 2, Καραθανασόπουλος Α., Γεωργίου Φ. 4, Μακρίδης, Λαμπρόπουλος 9 (1), Λίτσιος 19, Σιούτης 13 (2), Βασιλακάκης, Καλασούντας 3 (1), Γεωργίου Γ. 15 (3)

ΑΚΡΑΤΑ-ΑΧΑΓΙΑ ’82 68-61
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μελισσάρης.
Δεκάλεπτα: 24-21, 44-36, 55-51, 68-61.
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 4, Κατωπόδης 8 (1), Καλεμτζάκης 10, Τσότσος 14 (1), Οικονομόπουλος 3 (1), Μαλλής 2, Δ. Λυμπέρης 14 (3), Βεσκούκης 15 (2).
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11 (2), Σταμόπουλος 19 (3), Νικολάου 11, Γατσούλης 3 (1), Χαμηλός 9 (3), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 2, Οικονομόπουλος 7.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ 88-48
Διαιτητές: Μαντήλας και Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-4, 36-13, 62-36, 88-48
Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 14 (2), Φραντζής 27 (7) Σερέτης 4, Ροκανάς 11 (3), Ζαφείρης, Βύρλας 13, Καλογιάννης 8 (1), Κατσαβόπουλος 9 (3), Νάτσκος 2, Σκόνδρας, Αγγελόπουλος.
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Καραμάνης 3, Δόσης 19 (4), Λύκος 13 (2), Βασιλείου 2, Ραπανάκης 9, Ηλιού 2.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 53-65
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Μαυρέλης
Δεκάλεπτα: 8-16, 22-31, 39-53, 53-65
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Ζηρός 4, Σπυριδάκης 6, Βούλγαρης 9 (1), Καλογερόπουλος 11 (3), Καραχάλιος 6, Βαθρακοκοίλης 6 (1), Κυπαρίσης 4, Σταμέλος 4 (1), Κοντός 3, Πανταζής, Παλάντζας, Κύριος.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 16 (1), Φουντάς 13, Μανταλβάνος 8, Μπέλλας Οδ. 10 (1), Σκαλωμένος 2, Μπέλλας Γ. 4 (1), Μαγιντόμπε 5 (1), Μπολάτογλου 2, Βαρσαμούλης 5, Πανουσόπουλος Θ., Πανουσόπουλος Κ., Κατσαρός.

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Οίαξ Ναυπλίου 46 (21-4)
2. Γλαύκος 46 (21-4)
——————————————–
3. Ένωση Ιλίου 45 (20-5)
4. Αχαγιά ’82 44 (19-6)
5. Ακράτα 41 (16-9)
6. Μελίσσια 39 (14-11)
7. Έσπερος Πατρών 39 (14-11)
8. ΚΑΠ 37 (12-13)
9. Νέα Ιωνία 36 (11-14)
——————————————–
10. Κεραυνός Αιγίου 36 (11-14)
——————————————–
11. Απόλλων Σμύρνης 34 (9-16)
12. ΕΑΠ 29 (4-21)
13. Καλαμάτα ’80 27 (2-23)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 26 (1-24)

26η αγωνιστική (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, 20/5):

Νέα Ιωνία-Οίαξ Ναυπλίου
Ένωση Ιλίου-Καλαμάτα ’80
ΕΑΠ-Γλαύκος
Κεραυνός Αιγίου-ΚΑΠ
Απόλλων Σμύρνης-Ακράτα
Αχαγιά ’82-Έσπερος Πατρών
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Μελίσσια


2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
Ερμής Σχηματαρίου-ΟΦΗ 68-66
Έσπερος Καλλιθέας-ΒΑΟΛ 82-70
Άρης Νικαίας-Πεντέλη 84-94
Λοκρός-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-77
Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου 90-80
Άρης Πετρούπολης-ΑΕΕ Παναγίτσας 62-73
Ρεπό: ΑΟΚ Χανιά

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 82-70
Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος-Μπακατέα
Δεκάλεπτα: 26-10, 44-35, 58-58, 82-70.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης – Γράψας): Αγγελόπουλος 10, Καραγιάννης 3(1), Χατζηκίδης 13(1), Καρλάφτης 10(2), Χαρούνι Ν., Κατσούρης 3, Κρητικός, Βλασσόπουλος 18(2), Χαρούνι Κ. 18(1), Καράμπελας, Βλάσος 4, Πρόγκας 2.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(2), Ανδρουλάκης, Σουλίκας 7, Βούτας 2, Αγγελίδης 11, Καραφαντής, Τσουρής 12(2), Πούλος 3(1), Τροβάς 7(1), Μπουμπάρης 22, Κωνσταντινάκος

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΝΤΕΛΗ 84-94
Διαιτητές: Γιακείμη-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 29-23, 52-48, 66-68, 84-94
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 10, Στογιάνοβιτς 35 (5), Καννάς 5, Κοροπούλης 6, Θαλασσινός 7 (1), Καριώτης, Γαλίτης 3, Κόλλιας 7, Καπετάνιος 1, Δρίβας 7 (1), Κατζόγλου 3 (1), Βλάμης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 5, Μάντζιος 4, Γεωργακόπουλος 11 (1), Λίτσο 6 (1), Αποστολόπουλος 8, Βλάσης, Ντάλλης 18 (2), Νιφόρας, Μουλάς 6, Μπίγκος 9, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 27

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 90-80
Διαιτητές: Φακίτσας-Καρακώστας.
Δεκάλεπτα: 24-27, 47-42, 70-61, 90-80.
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 19 (2), Πάππος 10 (1), Ρουμελιώτης 11 (2), Μαντζούκας, Φύκας 3 (1), Παπαργυρόπουλος 22, Φούντας, Δαχρετζής 5 (1), Κατράνας 20 (3), Παπανικολάου.
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσεκένης 2, Δανάς 7, Μαχαλάκης 2, Σταμάτης 5, Σκούταρης 20 (3), Κυπριτζόγλου 12 (1), Ευαγγελούλης, Πολυμενάκος, Κουκάκης 15 (1), Κανύχης, Διακλής, Ντέντα 17.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΟΦΗ 68-66
Διαιτητές: Αθανασούλας-Τούσης.
Δεκάλεπτα: 19-13, 37-28, 52-51, 68-66.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 23, Θωμάς 8 (2), Γκρινιάρης 16 (1), Κολοβός, Κώνστας, Φλώτσιος 7 (1), Κουτής, Αγγελέτος 5 (1), Τσιριμώκος 2, Γυφτονικολός, Σπηλιόπουλος 7 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριφινάκης 7 (1), Καραλής 12 (2), Τσερκιτζόγλου 19 (4), Χαρωνίδης, Καρλαύτης, Αγαπιάδης 9 (1), Βασιλειάδης 2, Χριστάκης, Σπαράκης 11 (3), Καμπάκας, Πάλλης 6.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 85-77
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ελ Ανύ.
Δεκάλεπτα: 24-14, 39-34, 60-56, 85-77.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 3 (1), Ρούζιος 4, Μπόλματης 5 (1), Μπουλαντζάς, Σάκοτα 22, Μάτος Αν. 18 (2), Μάτος Αγγ. 16 (4), Ρετσινάς 17 (2)
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 7, Στραγανιώτης 10 (2), Νάτσο 5 (1), Ξιούρας 14 (2), Χρονόπουλος 19 (3), Πουρνάρας, Σολωμός 21, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 62-73
Διαιτητές: Φάκαρος-Ντάσσης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 42-29, 54-49, 62-73.
Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 24 (1), Βενιτουράκης 4, Γλύκος, Κουλούρης 10 (1), Σαζιώνης, Σερέπισος, Κακλαής, Γιατράκος, Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλλη 24, Γιαννακόπουλος.
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 5 (1), Καρβούνης 12 (2), Θεοδωράκος 7 (1), Γκιζογιάννης 40 (4), Δρακάκης 7, Σβορώνος 2.

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 41 (18-5)
2. Έσπερος Λαμίας 40 (17-6)
——————————————–
3. Πεντέλη 40 (17-6)
4. Ερμής Σχηματαρίου 38 (15-8)
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 38 (15-8)
6. Λοκρός Αταλάντης 37 (14-9)
7. ΟΦΗ 34 (11-12)
8. ΒΑΟΛ Χίου 33 (10-13)
9. ΑΕΕ Παναγίτσας 32 (8-16)*
——————————————–
10. Άρης Νικαίας 32 (9-14)
——————————————–
11. Νίκη Αμαρουσίου 30 (7-16)
12. ΑΟΚ Χανιά 29 (6-117)
13. Αρης Πετρούπολης 24 (4-19-1 μηδ.)

(*) Δεν έχει δώσει το ρεπό της

26η αγωνιστική (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, 2/5):
ΑΟΚ Χανιά-Έσπερος Καλλιθέας
ΒΑΟΛ-Άρης Νικαίας
Πεντέλη-Λοκρός
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ερμής Σχηματαρίου
ΟΦΗ-Έσπερος Λαμίας
Νίκη Αμαρουσίου-Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας


1ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Νικόπολη Πρέβεζας-Φίλιππος Βέροιας 66-60
Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου 83-67
Ιωνικός Ιωνίας-Ίκαροι Τρικάλων 69-82
Ζέφυρος-Εύαθλος 62-67
ΑΟΚ Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 83-64
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 61-78
Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Τα φύλλα αγώνα:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 69-82
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 22-22, 39-46, 60-61, 69-82
Ιωνικός Ιωνίας (Πετρόπουλος): Μητακίδης , Παουλεάνου, Γεωργιάδης , Κούτε , Μαδεμλής, Βαρίτης , Δελής , Σιδηροηλίας , Αναστασιάδης .
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φουντάς Φ. 9, Στάνκοβιτς 8, Αργύρης Κ. 18, Μέξης 8, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 10, Φουντάς Γ. 16.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 83-67
Διαιτητές: Φουτζήλας-Πράττος
Δεκάλεπτα: 24-18, 51-36, 68-57, 83-67
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουσίδης): Μαρκόπουλος 3 (1), Κλωνάρας 15 (1), Μιχαηλίδης 15 (5), Ρίγκος 2, Τακίδης 11, Κοττάς 12, Μποσιάρης 5, Καλογεράτος 12 (2), Δήμου 8 (2).
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Διγενής, Γεωργίου 5 (1), Αναγνωστόπουλος 9, Καφάσης, Κουτίνας 17, Τσαβές 8, Βλήτσιος 5, Τσώλης 6, Παπαζήσης, Παπακώστας 17 (2).

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 66-60
Διαιτητές: Λελούδας-Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 15-21, 32-29, 47-51, 66-60
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 10, Αργυρός 2, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6, Σταμούλης, Κακιούζης 15, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 2, Νίκας 7, Μακρόπουλος 9, Μπέλλος, Μπάλλας 15.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόκας Α., Τσεσμετζίδης, Τόκας Π., Βάλλιος 7, Τσιακλαγκάνος 5, Μαρκόπουλος 5, Καβαργύρης, Κοθράς, Παραπούρας 16, Σουτζόπουλος 19, Καντάρκος 8.

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΕΥΑΘΛΟΣ 62-67
Διαιτητές: Ντούρα-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 27-20, 35-31, 48-44, 62-67
Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτηλιναίος 3, Νικολαϊδης 2, Αλεξανδρίδης 17, Ματενίδης 5, Καναράς 10, Μαυροματίδης 7, Τσιόγκας 6, Μυστιλιάδης 12.
Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 12 (1), Παπαδόπουλος Σ. 3(1), Τασούδης 3 (1), Τσινόπουλος 18(2), Βλέτσης 1, Τσεκέκης 12, Σιδηρόπουλος 12, Κουτούλας 6 (2).

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ -ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 83-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-17, 48-31, 67-46, 83-64
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 6, Καραθανάσης 4, Σισμάνης 20 (4), Γκανάς 7 (1), Βλάχος 11 (2), Μαυρίδης 5 (1), Ιωαννίδης 8 (2), Ορφανίδης, Λέφας 8 (1), Μπαρμπαρούσης 6, Βοργιαζίδης 3, Γιαννουζάκος 5 (1).
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλας 4 (1), Μπαρούχας 36 (7), Σαπλαούρας 6 (2), Δάρλας 6 (1), Βούλγαρης 4, Βασιλείου 8.

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Φίλιππος Βέροιας 42 (19-4)
2. Φαίακας Κέρκυρας 40 (17-6)
——————————————–
3. Νίκη Βόλου 38 (15-8)
4. Πρωτέας Γρεβενών 37 (14-9)
5. Νικόπολη Πρέβεζας 35 (12-11)
6. Εύαθλος 35 (12-11)
7. Ζέφυρος 35 (12-11)
8. ΑΓΣΙ 35 (11-13)*
9. ΑΟΚ Βέροιας 34 (11-12)
10. Ίκαροι Τρικάλων 34 (11-12)
——————————————–
11. Ιωνικός Ιωνίας 32 (9-14)
12. ΓΕ Αγρινίου 27 (4-19)
13. Πτολεμαΐδα 26 (3-20)

(*) Δεν έχει δώσει το ρεπό του

26η αγωνιστική (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, 20/5):
Φαίακας Κέρκυρας-Νικόπολη Πρέβεζας
Φίλιππος Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενων
Νίκη Βόλου-Ιωνικός Ιωνίας
Ικαροι Τρικάλων-Ζέφυρος
Εύαθλος-ΑΟΚ Βέροιας
ΓΕ Αγρινίου-Πτολεμαΐδα
Ρεπό: ΑΓΣΙ

4ος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Κένταυρος Καλλικράτειας-Αστέρας Σίνδου 73-88
ΓΑΣ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 65-71
ΠΣ Ευκαρπίας-Πολύγυρος 89-96
ΜΕΝΤ-Μακεδονικός 84-91
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΣ Ελευθερούπολης 67-81
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΕ Κομοτηνής 60-78
Μαντουλίδης-Αίας Ευόσμου 69-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ-ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 60-78
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 25-16, 36-43, 53-63, 60-78
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καραμπατζάκης, Γεωργόπουλος 6 (2), Δροσινός, Χατζής 16 (1), Αχτσής, Θεοδωρόπουλος 6 (2), Καρακάσης 2, Γάτος 20, Σίμος 8, Σουρίδης, Καντζουρίδης 2.
ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Παπαδόπουλος 11 (3), Καραμανλής 5 (1), Μαγουλάς 18 (1), Κυφωνίδης 14 (1), Φωτακάκης, Σπέντζος 18 (2), Θεοδωρίδης 12.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 73-88
Διαιτητές: Καλέσης-Παπανικολάου Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 21-19, 43-41, 55-64, 73-88
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Πιτσούλης, Φωτιάδης 12, Χανιωτάκης 4, Παρασκευάς 6, Ανθυμιάδης 4, Ρέμπελος 19 (1), Δέτσικας 6, Δασκαλάκης 13 (1) Ζωγράφος 9.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 19 (1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 4, Πετρίδης 7, Μπίλιος 9 (3), Αγραφιώτης 22 (3), Ιατρίδης 4, Ακριτίδης 3, Σπουργίτης 16.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 67-80
Διαιτητές: Παργιαννόπουλος-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 18-17, 28-36, 49-60, 67-80
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Αποστόλου 22 (4), Μυσιλού 3 (1), Σταματέλος 15 (3), Κουκουλίδης 10 (2), Ανδρεάδης, Σιδηρόπουλος 3, Καλαμπόκης 1, Χατζίδης 13.
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου , Στυλίδης 19 (4), Γαιτανίδης 4, Κουκουλίδης, Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης, Μανάκας 12 (1), Ιωάννου 11 (1), Λογοθέτης 2, Βοϊβατόπουλος 18.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 89-96
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 25-20, 47-44, 68-71, 89-96
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 14 (4), Πούλιος, Κολλώτσιος Β, Καρακώστας, Γκαβέζος Άρης 6, Γκαβέζος Αντ 9, Γαϊτάνης 5 (1), Πρεδάρης 5 (1) Κολλώτσιος Α. 11 (2), Ουλουσίδης 12 (2), Κόκκουρας 13 (1), Κιούρκας 14 (2).
Πολύγυρος (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 6, Πιπιλιάρης 31 (3), Τσιούντος 19 (3), Παυλέας 13, Μπέγας 2, Καραγιαννάκης 3 (1), Νικολόπουλος 5, Νούκαρης 15 (2), Αποστολίδης 2.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΧΑΝΘ 65-71
Διαιτητές: Δημάδης-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 13-17, 30-31, 41-47, 65-71
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μαρκογιαννάκης 3, Σκεμπή 5 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 18 (2), Σιμάκης 17 (1), Γιωτόπουλος 17 (5), Γκιουζελδίδης Παλάσκας, Μπορμπίδης 4, Μπίτατζης, Κάλτσος.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3 (1), Ζεκεριέ 2, Χατζηκόγλου 1, Ακεψιμαϊδης 4 (1), Ναλμπάντης 2, Ζιάκας 2, Θωμαϊδης 7 (1), Γεωργάκης 15 Πετροβιτς 33, Κουτσοκώστας, Μακούλης, Βλαγκόγιος.

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. ΓΣ Ελευθερούπολης 48 (23-2)
2. Μακεδονικός 46 (21-4)
——————————————–
3. Πολύγυρος 43 (18-7)
4. ΧΑΝΘ 41 (16-9)
5. Αίας Ευόσμου 40 (15-10)
6. ΜΕΝΤ 40 (15-10)
7. ΠΣ Ευκαρπίας 38 (13-12)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 37 (12-13)
9. Μαντουλίδης 37 (12-13)
10. Απόλλων Καλαμαριάς 37 (12-13)
——————————————–
11. Αστέρας Σίνδου 34 (9-16)
12. ΑΕ Κομοτηνής 31 (6-19)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 28 (3-22)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 25 (0-25)

26η αγωνιστική (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, 20/5):

ΧΑΝΘ-Κένταυρος Καλλικράτειας
Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνής
Αστέρας Σίνδου-ΠΣ Ευκαρπίας
Πολύγυρος-ΜΕΝΤ
Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς
ΓΣ Ελευθερούπολης-Ορφέας Ν. Σκοπού
ΑΕ Κομοτηνης-Μαντουλίδης

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ