Thursday, 19 April 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική και στους 4 ομίλους

Apr 02, 2018

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:
Οίακας Ναυπλίου – Ολυμπιάδα 92-48
Ν. Ιωνία – Αχαγιά 82 57-58
ΕΑ Πατρών – Απόλλων Σμύρνης 59-63
Καλαμάτα 80 – Κεραυνός Αιγίου 48-73
Γλαύκος – Ενωση Ιλίου 57-39
ΚΑΠ – Μελίσσια 81-73
Ακράτα – Εσπερος ΑΟΠΑ 51-47

Τα φύλλα αγώνα:
ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-39
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-8, 25-21,44-32, 57-39
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Ρίζος
ΓΛΑΥΚΟΣ (Βουρνάς): Νιφόρας 19 (2), Χονδρογιάννης 11 (2), Λαμπρόπουλος 8 (2), Κάλλης 12 (4), Αγγελόπουλος 2, Σπυράκος 5, Σακελαρόπουλος, Σταυράκης, Δίπλαρος, Τσεκλένης.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 7 (1), Σκαλωμένος 7 (1), Φουντάς, Χαραλάμπους, Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε, Μπέλλας Οδ. 9 (1), Πανουσόπουλος Κ., Μανταλβάνος 4, Βαρσαμούλης 10, Κατσαρός.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 48-73
Διαιτητές: Μαραμής-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 15-16, 20-34, 34-57, 48-73
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Γεωργουλάκος, Σκοπέτος 6 (1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9 (1), Μουργής, Μπάζιος 9 (1), Πετρόπουλος 10, Βούλγαρης 6, Πατικόπουλος 4, Αβδάλας, Κατσαρέας 4, Μπουγάς
Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 13 (3), Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 4, Φωτίου 10 (1), Μαναβόπουλος 14, Οικονομόπουλος, Γκόβας 10 (2), Καραγιάννης 10, Γκιζόγιαννης 10, Σταθακόπουλος 2

Ν. ΙΩΝΙΑ – ΑΧΑΓΙΑ 82 57-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 33-32, 43-42, 57-58
Διαιτητές: Κονδύλης -Καρανικόλα.
Ν.ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης): Καραθανασόπουλος 15 (4), Ηλιόπουλος 4, Βασιλόπουλος, Μαυρίδης 5, Λαμπρόπουλος 13, Λίτσιος 6, Σιούτης 6, Κανελλόπουλος 1, Γεωργίου 7.
ΑΧΑΓΙΑ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 14 (1), Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 4, Γατσούλης 6 (1), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 2, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 17, Οικονομόπουλος 10.

ΑΚΡΑΤΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 51-47
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-3, 27-23, 42-38, 51-47
Διαιτητές: Αποστολίδης-Παπαφωτίου
ΑΚΡΑΤΑ (Σκαραφίγκας): Λάφης, Κατωπόδης, Καλεμτζάκης 3 (1), Τσότσος 13, Οικονομόπουλος 7 (1), Μάλλης 6 (2), Λυμπέρης 8, Βεσκούκης 14.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 10 (1), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 8 (2), Ζαφείρης 3 (1), Βύρλας 12, Παπανικολόπουλος, Σκόνδρας 2, Αγγελόπουλος 10.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ
Διαιτητές: Ζιώγας-Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 18-10, 51-24, 73-37, 92-48
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας) : Ραζής 7 (1), Μπούσι, Μπουρής 9 (1), Πελεκάνος 16, Παπαντωνίου 7 (1), Τσούχλης 2, Γεωργιάδης 8, Φρουσκλιάς 21 (2), Ευστρατίου 8, Μπουρτσουκλής 3, Ψάλτου 11
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 6 (2), Καραμάνη, Λύκος 6 (2) , Κρασαδάκης 25 (1), Μπερεδήμας, Βασιλείου, Ηλίου, Λενάκος 7 (1), Ραπανάκης 4.

ΕΑΠ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 59-63
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Καββαδάς.
Δεκάλεπτα: 16-20, 31-24, 44-53, 59-63.
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρικάς 21 (3), Δούρος 12 (2), Κυριακίδης 7 (1), Καλπακής 3 (1), Λαμπρόπουλος, Καραϊσκάκης, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 8, Καντάς, Τσουλέας 6 (2), Χουλιάρας 2.
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης, Μπίτσικας 20 (3), Πρισκομάτης 12 (1), Δρίτσας, Πετρόπουλος, Οικονομόπουλος 12(2), Ανδρεόπουλος 19.

ΚΑΠ - Μελίσσια 81-73
Δεκάλεπτα: 21-11, 33-32, 46-48, 66-66, 81-73
Διαιτητές: Πόντας-Τηγάνης
ΚΑΠ (Κακαλιάς, Μακρής): Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 7(1), Κορρές 12(2), Ετζιάκα 6, Πρίτσος 10, Ζαχαράκης 1, Ροδοστόγλου 27(3), Περδικάρης 15, Σακελλαρόπουλος 3(1), Τζίμης
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Μάλαμα): Κύριος 5, Σπυριδάκης 2, Βαθρακοκοίλης 11(2), Βούλγαρης 3, Κοντός 6, Κυπαρίσσης 9(1), Ζήρος 4, Καλογερόπουλος 10, Καραχάλιος 14, Τζέμης 2, Παλλαντζάς 6(1).

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4):

Αχαγιά 82 - Οίακας Ναυπλίου
Απόλλων Σμύρνης - Ν. Ιωνία
Κεραυνός Αιγίου -ΕΑ Πατρών
Εσπερος ΑΟΠΑ - Καλαμάτα 80
Ολυμπιάδα - Γλαύκος
Ενωση Ιλίου - ΚΑΠ
Μελίσσια - Ακράτα

Η βαθμολογία:
1. Οίαξ Ναυπλίου 40 (19-2)
2. Αχαγιά ’82 38 (17-4)
——————————————–
3. Γλαύκος 38 (17-4)
4. Ένωση Ιλίου 37 (16-5)
5. Ακράτα 35 (14-7)
6. Μελίσσια 32 (12-8)*
7. Έσπερος Πατρών 32 (11-10)
8. ΚΑΠ 31 (10-11)
9. Νέα Ιωνία 30 (9-12)
——————————————–
10. Απόλλων Σμύρνης 29 (8-13)
——————————————–
11. Κεραυνός Αιγίου 28 (8-12)*
12. ΕΑΠ 25 (4-17)
13. Καλαμάτα ’80 22 (1-20)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 22 (1-20)


2ος όμιλος Νοτου
Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:
ΠΟΚ Εσπερος – Νίκη Αμαρουσίου 80-59
ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ 85-72
ΒΑΟΛ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-80
Αρης Νικαίας – Παναγίτσα 76-75
Λοκρός Αταλάντης – Αρης Πετρούπολης 90-81
Ερμής Σχηματαρίου – Εσπερος Λαμίας 70-82
Ρεπό: Πεντέλη

Τα φύλλα αγώνα:
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΟΦΗ 85-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 45-39, 63-59, 85-72
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 8(1), Υφαντόπουλος 10(2), Σαράντης 9(2), Μπαγάκης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 4, Κολαρετάκης 6, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 30(1), Αράπης 7 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 10(2), Χαρωνίτης 2, Καρλάφτης 6(1), Αγαπιάδης 18, Βασιλειάδης 12, Χρηστάκης, Καράλης 9(1), Τσιλόγλου, Πάλλης 12.

ΛΟΚΡΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 90-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-22, 53-36, 72-63, 90-81
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μαραγκάκης.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 4, Ρούζιος 2, Μπόλματης 3 (1), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 16, Σάκοτα 29, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 20 (3), Ρετσινάς 2.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 7, Βενιτουράκης 13 (2), Γλύκος, Κουλούρης 12 (2), Μπούτρης 15 (1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος 11 (3), Μπέλι 23, Γιαννακόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΣΧ. – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 70-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-22, 35-34, 44-54, 70-82
Διαιτητές: Ραχιώτης-Φασώλης.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 24 (1), Θωμάς 4 (1), Γκρινιάρης 22 (1), Κολοβός 5 (1), Κώνστας, Φλώτσιος, Ζίμπρας, Μαρμαρινός 8, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 6 (2), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 1.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Σέττος 12 (2), Πάππος 3 (1), Ρουμελιώτης 17 (3), Παπαργυρόπουλος 16 (2), Φύκας 20 (4), Φούντας, Δαχρετζής 4 (1), Κατράνας 10 (1).

ΒΑΟΛ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 63-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17, 35-33, 44-60, 63-80.
Διαιτητές: Κανελλόπουλος – Μαρινάκης.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(1), Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 3, Βούτας, Αγγελίδης 6, Καραφαντής, Τσουρής 10(1), Τροβάς 7(1), Μπουμπάρης 18, Κωνσταντινάκος 11(3).
ΚΡΟΝΟΣ Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος – Παναγιοτόπουλος) Ζαραϊδώνης 17(2), Στραγανιώτης 15(2), Νάτσο, Ξιούρας 12(1), Χρονόπουλος 6(1), Κακαργιάς 2, Κόης 14(2), Κοσμετάτος, Σολωμός 11, Πουρνάρας, Πετράκος, Ανδρεάτος 3.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 76-75
Διαιτητές: Δολγύρας-Χατζημάρκος
Δεκάλεπτα: 20-22, 33-42, 51-59, 76-75
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 19 (1), Στογιάνοβιτς 18 (2), Καννάς, Κοροπούλης, Θαλασσινός 6 (2), Γαλίτης 6 (1), Κόλλιας 18 (15 ρ.), Δρίβας 6 (1), Καπετάνιος, Χατζόγλου 3 (1), Βλάμης
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 7 (1), Καρβούνης 8 (2), Θεοδωράκος 7 (1), Γκιζόγιαννης 19, Μπέλλος 2, Δρακάκης 12, Σβορώνος 20 (4)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 80-59
Διαιτητές: Σιδέρης-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 17-15, 44-27, 61-34, 80-59
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 14 (2), Καραγιαννίδης 8, Χατζηκίδης 7, Καρλάφτης 15 (5), Χαρούνι Ν. 4, Κατσούρης 2, Κρητικός 11 (1), Βλασόπουλος 3, Χαρούνι Κ. 14, Βάρσος 2, Πρόγκας
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης, Δανάς 7 (1), Μιχαλάκης 12 (1), Σταμάτης 5 (1), Κοντογιάννης 14 (1), Κυπριτζόγλου 4, Πολυμενάκος 1, Ευαγγελούλης, Κουκάκης 10 (2), Ταφίλης, Κανύχης 3, Ντέντα 3

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4):
ΟΦΗ - ΠΟΚ Εσπερος
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΑΟΚ Χανιά
Πεντέλη - ΒΑΟΛ
Νίκη Αμαρουσίου - Αρη Νικαίας
Παναγίτσα - Λοκρός Αταλάντης
Αρης Πετρούποης - Ερμής Σχματαρίου
Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

Η βαθμολογία:
1. Έσπερος Καλλιθέας 35 (16-3)*
2. Έσπερος Λαμίας 35 (15-5)
--------------------------------------------------
3. Πεντέλη 32 (13-6)*
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 32 (13-6)*
5. Λοκρός Αταλάντης 31 (12-7)*
6. Ερμής Σχηματαρίου 30 (11-8)*
7. ΒΑΟΛ Χίου 29 (9-11)
8. ΟΦΗ 28 (9-10)*
9. Άρης Νικαίας 26 (7-12)*
------------------------------------------------------
10. Νίκη Αμαρουσίου 26 (7-12)*
------------------------------------------------------
11. ΑΕΕ Παναγίτσας 25 (5-15)
12. ΑΟΚ Χανιά 25 (5-15)
13. Άρης Πετρούπολης 21 (3-15-1 μηδ.)
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους


1ος όμιλος Βόρρα
Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:
Νικόπολη Πρεβέζης – ΓΕ Αγρινίου 89-63
Φαίακας Κέρκυρας- Εύαθλος Πολυκάστρου 63-60
Φίλιππος Βέροιας- Ικαροι Τρικάλων 78-65
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων 95-66 (Τετάρτη)
Ιωνικός Ιωνίας – Πτολεμαϊδα 80-43
Ζέφυρος 02 – ΑΟΚ Βέροιας 67-65

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Τα φύλλα αγώνα:
Φίλιππος Βέροιας- Ικαροι Τρικάλων 78-65
Διαιτητές : Τσούλης και Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα : 30-22, 48-34, 63-45, 78-65
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 22(3), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 4, Κόθρας 20(2), Παραπούρας 7(1), Κάνταρκος 20
Ίκαροι Τρικάλων:( Μητσιάδης) Φούντας Φ. 9(1), Στάνκοβιτς 5(1), Αργύρης Ν 13(9), Μέξης 8, Χατζής 2, Ντούρβας 7(1), Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 6, Φούντας Γ 13(1)

Νικόπολη Πρεβέζης – ΓΕ Αγρινίου 89-63
Διαιτητές: Καρακώστας – Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 28-13, 53-28, 77-47, 89-63
ΣΚ Νικόπολη (Μυριούνης): Μήχος, Αργυρός 6, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 5, Σταμούλης 11, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 9, Νίκας 13, Μακρόπουλος 6, Μπέλλος, Μπαλλάς 22.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας 2, Αυφαντόπουλος 2, Μπεκατώρος, Σταμουλάκης 14, Ντάλας, Μπαρούχας 23, Βασιλείου 14, Τσώλος, Δάρλας 6, Βούλγαρης 4.

Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 80-43
Διαιτητές: Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 25-10, 42-19, 57-33, 80-43.
Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 3, Ιγγλέζος 3(1), Αναστασιάδης 17(5), Γεωργιάδης 2, Κούτε 8, Μαδεμλής 3, Χαρίστος 2, Δελλής 8(1), Παουλεάνου 3, Βαρίτης 19(4), Γιαννούλης 6(1), Σιδηροηλίας 7(1).
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 7(1), Καλαμαράς, Παπαδόπουλος, Εσπερίδης 6, Πέπα 6(2),Κυριακίδης, Νεοφυτίδης 4, Τσολάκης, Σαχπατζίδης 1, Πανίδης 5(1), Σαρρής 8, Αργυρόπουλος 6.

ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. – ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. 63-60
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-21, 27-29, 47-39, 63-60.
ΦΑΙΑΚΑΣ KERKYRA (Κοντογιάννης Π. ) Κατέχης, Ματενίδης 5, Νεδέλκος 12 (2 τρ.), Χατζόπουλος 11, Σπιτιέρης 6, Ψαρράς, Περούλης 15 (1 τρ.), Γιώργος, Μαγγανάς 1, Πάλλης, Αγάθος, Βογιατζής 13 (1 τρ.).
ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ( Παπαδόπουλος Γ.) Παπαδόπουλος Σ 3 ( 1 τρ.), Ημερίδης 19, Βλέτσης 2, Μπινιάκου, Τασουλής 2, Τσινόπουλος 13 (2 τρ.), Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 13 (1 τρ.).

Ζέφυρος 02 – ΑΟΚ Βέροιας 67-65
Διαιτητές: Εκιζογλου-Καλέσης
Δεκάλεπτα: 17-18, 35-40, 58-51, 67-65
Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 12 (4), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 2, Μάρκου 5 (1), Ματενίδης, Ουρκέρογλου, Καναράς 2, Μαυροματίδης Μαυροματίδης 21 (2), Τσιόγκας 14 (2), Μυστιλιάδης 11 (1).
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης , Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 10 (1), Γκανάς 2, Βλάχος 6, Μαυρίδης 21 (2), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 6 (2), Μπαρμπαρούσης 4, Χατζηλαμπρινός 10, Γιαννουζάκος 6 (2).

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4):

Εύαθλος Πολυκάστρου - Νικόπολη Πρεβέζης
Ικαροι Τρικάλων - Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου - Φίλιππος Βέροιας
ΓΕ Αγρινίου - Πρωτέας Γρεβενών
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ιωνικός Ιωνίας
Πτολεμαϊδα - Ζέφυρος 02

Η βαθμολογία:
1. Φίλιππος Βέροιας 38 (18-2)
2. Φαίακας Κέρκυρας 36 (16-4)
------------------------------------------------
3. Νίκη Βόλου 32 (13-6)*
4. Πρωτέας Γρεβενών 30 (11-8)*
5. Ζέφυρος 30 (11-8)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 29 (10-9)*
7. ΑΓΣΙ 29 (9-11)
8. Εύαθλος 28 (9-10)*
9. ΑΟΚ Βέροιας 28 (8-12)
10. Ίκαροι Τρικάλων 27 (8-11)*
-----------------------------------------------
11. Ιωνικός Ιωνίας 26 (7-12)*
12. Πτολεμαΐδα 23 (3-17)
13. ΓΕ Αγρινίου 22 (3-16)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

2ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Κένταυρος Καλ/τειας – ΑΕ Κομοτηνής 85-82
ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη 15/4
Αστέρας Σίνδου – Μακεδονικός 76-70
ΓΑΣ Κομοτηνής – Πολύγυρος 77-69
Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου 67-76 (65-65 κ.α.)
ΜΕΝΤ – Μαντουλίδης 79-63
Απόλλων Καλαμαριάς – Ορφέας Ν. Σκοπού 79-46

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 79-63
Δεκάλεπτα: 25-17, 48-30, 62-45, 79-63
Διαιτητές: Πετανίδου Γ. - Σιταρίδης
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 1, Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 16(1), Μιχαηλίδης 20(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 18(2), Παπαδόπουλος Α. 10(2), Μπαγκντασαριάν 2, Κούρκουλας, Βελέντζας.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος-Καραμανώλης): Γεωργίου, Ρόπουτης 7(1), Τάκης 4, Μπέλλος, Γκαντίδης 16, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 10(2), Γραβάνης 7(1), Γάκης, Τσιριλάκης 6, Γκύζης 13, Κεραμάρης.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ –ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 67-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 39-32, 51-50, 65-65
Διαιτητές: Γαζέτας-Πράττος
ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου- Δαδάλας): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος, Γκαβέζος Αρ 5, Ρεδάρης 2, Κολλώτσιος 3 (1), Ουλουσίδης 15 (2), Κόκουρας 12, Κιούρκας 6, Γκαβέζος Αντ. 19 (3).
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ(Κόρκας): Βαρδής 6 (2), Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 32 (5), Νησιώτης 18 (1), Σακεδάκης Γ 3, Νέστης 2, Σακεδάκης Δ 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 79-46
Διαιτητές: Παζόλης-Γκέκας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-17, 46-27, 67-33, 79-46
ΑΠΟΛΛΩΝ (Γεωργιάδης- Κεσίδης): Αποστόλου 18 (4), Σταματέλος 8, Κουκουλίδης 8(1), Ανδρεάδης 2, Σπυρόπουλος 4, Καλαμπόκης 5, Μαχαιριανάκης 16 (1) Κιώτης 12 (1), Χατζίδης 2, Χασιώτης 2, Τσαματάνης 2.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Σίσκος): Καραμπατζάκης 1, Γεωργόπουλος 5, Δροσινός , Χατζής 13, Αχτσής 3 (1), Θεοδωρόπουλος 1, Καρακάσης 3 (1), Γάτος 13, Σίμος 6, Καντσουρίδης 1 , Φραντσέσκος.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ –ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 85-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 38-38, 68-55, 85-82
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δέλλας
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ (Βλόστος): Κιτσούλης, Τσελάνης, Φωτιάδης 19 (2), Γκώνος 5 (1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 8 (1), Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 22, Δασκαλάκης 10 (1), Ζωγράφος 21.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ(Δάφτσης) Καραμαλής 7, Μαγουλάς 8, Δάτσης 10, Κυφωνίδης 23 (1), Φωτακάκης, Σπεντσος 19 (3), Θεοδωρίδης 10, Παπαδόπουλος 5 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 76-70
Διαιτητές: Γρεκός-Μαλτέσιος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 37-34, 56-53, 76-70
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ(Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 22 (3), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 11 (1), Ιωαννίδης 14, Πετρίδης 6, Μπίλιος,Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης Β 16 (4), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου, Σπουργίτης 3, Ιατρίδης.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 2, Ντσιλής 11 (1), Κουντουρατζόγλου 22, Βουλγαρης 2, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 14 (2), Κομμάτας, Πηλακούτας 17 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 2, Μαργαρίτης.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 77-69
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης
Δεκάλεπτα: 22-21, 38-43, 58-60, 77-69
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Μπορμπίδης, Κάλτσος, Σκεμπής 3, Αθανασίου 1, Λεχούδης 14 (2), Χατζηδημητρίου 16 (1), Γιωτόπουλος 9 (3), Σιμάκης 23, Γκιουζελίδης, Παλάσκας 5 (1), Μπίτατζης, Χαλίλ 6.
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλάρης 17 (1), Τσιούντος 9 (1), Μπέγας 3 (1), Παυλέας 15 (1), Καραγιαννίδης 7, Νικολόπουλος 9 (1), Νούκαρης 9 (1), Αποστολίδης, Μπάρδος.

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/2):

Ελευθερούπολη - Κένταυρος Καλ/τειας
Μακεδονικός - ΧΑΝΘ
Πολύγυρος - Αστέρας Σίνδου
Ορφέας Ν. Σκοπού - ΓΑΣ Κομοτηνή
ΑΕ Κομοτηνή - Ευκαρπία
Αίας Ευόσμου - ΜΕΝΤ
Μαντουλίδης - Απόλλων Καλαμαριάς

Η βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 38 *
2. Μακεδονικός 38
------------------------------------------
3. ΑΟ Πολυγύρου 36
4. ΜΕΝΤ 35
5. ΧΑΝΘ 33 *
6. Αίας Ευόσμου 33
7. ΠΣ Ευκαρπίας 33
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 32
9. Απόλλων Καλαμαριάς 32
10. Μαντουλίδης 30
------------------------------------------
11. Αστέρας Σίνδου 28
12. ΑΕ Κομοτηνής 25
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 24
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 21

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ