Thursday, 19 July 2018

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Βορρά

Mar 18, 2018

1ος όμιλος Βορρά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας 69-78
ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας 67-81
Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας 76-84
Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Πρωτέας Γρεβενών 64-78
ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός 62-50

Ρεπό: Ζέφυρος

Τα φύλλα αγώνα:

Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας 76-84
Διαιτητές : Πετανίδου και Γρεκός
Δεκάλεπτα : 20-18, 35-42, 54-61, 76-84
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδοπουλος Σ. 11(3), Ημεριδης 9(1), Πινιάκου, Τσινοπουλος 10(2), Τσελεκης 8, Βλετσης 4, Σιδηροπουλος 27(3), Κουτουλας 7(1), Τασουδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Μόρας 2, A. Τόκας, Π. Τόκας Α, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 12(4), Τσιακλαγκάνος 15(2), Μαρκόπουλος, Καβαργύρης, Κόθρας 18(4), Παραπούρας 15(2), Σουτζόπουλος 8, Κάνταρκος 14.

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λελούδας
Δεκάλεπτα: 25-13, 40-29, 60-58, 79-75
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Σ. 5 , Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 16 (3), Μέξης 9, Χατζής 2, Ντούρβας 11 (3), Μπαρμπαρούσης , Αργύρης 12(4) , Φούντας Γ. 22 (3)
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας – Τύμπας): Διγενής 10 (1), Γεωργίου 6, Παπαζήσης, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης, Κουτίνας 26 (2), Τσαβές , Βλήτσιος , Τσώλης 14 (2), Παπακώστας 16, Τοκατλίδης 3.

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας 67-81
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 16-17, 30-39, 53-66, 67-81
Γ.Ε.Αγρινίου (Φαράντος):Χειμώνας, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής 3, Σταμουλάκης 6, Ντάλας, Μπαρούχας 18(1), Σαπλαούρας, Τσώλος 10(2), Μπεκατώρος 4, Δάρλας 9(1), Βούλγαρης, Βασιλείου 17
Φαίακας (Κοντογιάννης-Αργαλιάς): Βογιατζής 7(1), Κατέχης, Ματενίδης 22(2), Νεδέλκος 4, Χατζόπουλος 10, Σπιτιέρης 8, Ψαρρας, Περούλης 28(4), Γερασιμόπουλος, Μαγκανάς 2, Αγάθος, Πάλλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας 69-78
Δεκάλεπτα: 14-19, 34-46, 52-59, 69-78
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ασημακάκη
ΑΓΣ Ιωαννίνων(Τσουκανέλης): Γεωργίου 20, Βάσσης, Μπαρτζώκας 18, Καλφαλίδης 7, Αντωνίου, Κολόκης, Καννής 11, Μάκης 4, Τσιλιγγαρίδης, Εξαρχόπουλος, Φίλιος 3, Θώδης 5.
Νικόπολη Πρέβεζας(Μυριούνης): Βαγενάς 11, Αργυρός, Σουλιώτης Γ., Τσιτσώνης 13, Σταμούλης, Κακιούζης 27, Παπαμιχαήλ 3, Γεωργάκης, Νίκας 12, Μακρόπουλος 6, Μπέλλος, Μπαλλάς 6.

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Πρωτέας Γρεβενών 64-78
Δεκάλεπτα: 11-8, 27-34, 48-49, 64-78
Διαιτητές: Τσούλης-Τζιοπάνος Γ.
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 2, Παπαδόπουλος, Πέπα, Νεοφυτίδης 8, Τσολάκης 5(1), Σαχπατζίδης 8(1), Πανίδης 5, Πουτούκης, Σαρρής 32(5), Αργυρόπουλος 4.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος, Μιχαηλίδης 10, Ρίγκος 1, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 17(1), Γούλας, Μπόζιαρης 9(1), Συλλάκος, Καλογεράτος 14(4), Κόττας 14(2), Χατζόβουλος 2, Τακίδης 11(1).

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός 62-50
Δεκάλεπτα: 18-9, 36-24, 51-36, 62-50
Διαιτητές: Καρακώστας-Γκέκας
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης 15(3), Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 6(1), Γκανάς 2, Βλάχος 13, Μαυρίδης 13(1), Βοργιαζίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 5(1), Μπαρμπαρούσης 2, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 6(1).
Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 2, Γεωργιάδης 9(2), Κούτε, Μαδεμλής 16(1), Χαρίστος 2, Δελλής 7(1), Παουλεάνου 3(1), Βαρίτης 5, Γιαννούλης 3(1), Σιδηροηλίας 3.

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου
Φαίακας Κέρκυρας-Εύαθλος Πολυκάστρου
Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ζέφυρος-ΑΟΚ Βέροιας
Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Η βαθμολογία:
1. Φίλιππος Βέροιας 36 (17-2)
2. Φαίακας Κέρκυρας 34 (15-4)
----------------------------------------------------
3. Νίκη Βόλου 32 (13-6)
4. Ζέφυρος 28 (10-8) *
5. ΑΓΣΙ 28 (9-10)
6. Πρωτέας Γρεβενών 28 (10-8) *
7. Εύαθλος 27 (9-9) *
8. ΑΟΚ Βέροιας 27 (8-11)
9. Νικόπολη Πρέβεζας 27 (9-9) *
10. Ίκαροι Τρικάλων 26 (8-10) *
--------------------------------------------------
11. Ιωνικός Ιωνίας 24 (6-12) *
12. Πτολεμαΐδα 22 (3-16)
13. ΓΕ Αγρινίου 21 (3-15) *

* Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας 69-37
ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 56-64
Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου 94-65
Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου 70-68
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή 73-69
Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας 90-73
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ 66-73

Τα φύλλα αγώνα:

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ 66-73
Δεκάλεπτα: 14-20,23-38,41-54,66-73
Διαιτητές: Σαρακενίδης- Χατζημπαλίδης
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος-Γκαβανόζης): Ταΐρης 2, Καραμπατζάκης, Γεωργόπουλος, Δροσινός 11(3), Χατζής 33(2), Αχτσής 5(1), Θεοδωρόπουλου 4(1), Καρακάσης 4, Γάτος 1, Δρουμαλιάς, Σίμος 6.
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης) : Αμπατζάς 10, Καλπαξίδης 4, Παπαδόπουλος Π. 11, Μιχαηλίδης 10, Μπουραζάνης 9, Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 12(2), Κάππος 3, Τζιούφας 4, Κούρκουλας, Βελέντζας 2.

Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου 94-65
Δεκάλεπτα: 32-16, 49-25, 68-48, 94-65
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Καλέσης
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 10 (2), Κελαηδάκης, Στυλίδης 29 (1), Γαϊτανίδης, Κουκουλίδης 4, Θεοδωράκος 7 (2), Μασσάδης, Απαζίδης 4, Μανάκας 17, Ιωάννου 11 (1), Λογοθέτης 2, Βοϊβατόπουλος 10.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 6, Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 14 (1), Ιωαννίδης 8, Μπίλιος 6 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 10 (2), Ιατρίδης, Μυσιρλόγλου, Ακριτίδης 8, Σπουργίτης 8, Πετρίδης 5 (1).

ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 56-64
Δεκάλεπτα: 13-23, 32-38, 38-48, 56-64
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκιζόγλου
ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Καραμανλής 3 (1), Παπαδόπουλος, Καραμάνης 1, Βακρίνος 2, Μαγουλάς 4, Δάτσης 7, Κυφωνίδης 19 (4), Σπέντζος 14 (3), Θεοφωρίδης 6, Βαχαρίδης.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βλαγκόγιας, Ζεκιριέ 10(2), Ακεψιμαϊδης 11(2), Ναλμπάντης 2, Ζιάκας 11(1), Θωμαίδης 9, Γεωργάκης 21, Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Πέτροβιτς.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Κομοτηνή ‎73-69
Δεκάλεπτα: 26-16, 42-38, 55-60, 73-69
Διαιτητές: Μελανίδης-Χρυσάφης
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Αποστόλου 18(1), Μυθιλλος 4, Σταματέλος 12(3), Κουκουλίδης 3, Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 1, Μαχαιριανάκης 25, Κιώτης, Χαντζίδης 10, Χασιώτης.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Σκέμπης 7, Αθανασίου 3(1), Χατζηδημητρίου 8, Γιωτόπουλος 8(1), Σιμάκης 24, Μπορμπίδης, Παλάσκας 7(2), Πιτατζής, Χαλήλ 10, Μαρκογιαννάκης 2.

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΕ Κομοτηνής
ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη
Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου
Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού
ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης

Η βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 38
2. Μακεδονικός 37
---------------------------------------
3. ΑΟ Πολυγύρου 35
4. ΧΑΝΘ 33
5. ΜΕΝΤ 33
6. ΠΣ Ευκαρπίας 32
7. Αίας Ευόσμου 31
8. Απόλλων Καλαμαριάς 30
9. ΓΑΣ Κομοτηνή 30
10. Μαντουλίδης 29
---------------------------------------
11. Αστέρας Σίνδου 26
12. ΑΕ Κομοτηνής 24
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 22
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 20

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ