Sunday, 21 October 2018

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά

Mar 05, 2018

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 61-53
Πτολεμαΐδα-Φαίακας Κέρκυρας 62-72
ΑΓΣΙ-Φίλιππος Βέροιας 63-87
ΓΕ Αγρινίου-Νίκη Βόλου 69-80
Εύαθλος-Ικαροι Τρικάλων 92-82
Ζέφυρος-Πρωτέας Γρεβενών 66-55
Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Τα φύλλα αγώνα:

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 69-80
Δεκάλεπτα: 24-18, 43-39, 48-52, 69-80
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλλας, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 17(3), Μπαρούχας 25(2), Τσόλος, Βασιλείου 10, Δάρλας 8(2), Βούλγαρης, Μπεκατώρος 9(2)
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Διγενής, Παπαζήσης, Γεωργίου 16, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης 2, Κουτίνας 11, Τσαβές 4, Βλήτσιος, Τσώλης 23(3), Παπαδόπουλος, Παπακώστας 16(1), Τοκατλίδης 8

ΑΓΣΙ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 63-87
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 13-22, 28-38, 44-65, 63-87
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου 17, Βάτσιος 2, Μπαρτζώκας 11, Καλφαλίδης, Αντώνιου 2, Καννής 3, Τσίγκας, Mάκης 8(1), Τσιλιγκαρίδης, Εξαρχόπουλος 16(3), Θώδης 14(1)
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Κοθράς 23(3), Μόρας, Τσιαγκλάκανος 7(1), Παραπούρας 15(1), Σουτζόπουλος 11, Καντάρκος 17, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος 7(1), Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος 4, Καβαργύρης 4

ΕΥΑΘΛΟΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 92-82
Διαιτητές: Σελεβός-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 25-14, 47-30, 70-48, 92-82
Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Ζωϊτσούδης, Παπαδόπουλος 4, Ημερίδης 23(2), Βλέτσης, Μπινιάκου 5(1), Τασούδης 5(1), Τσινόπουλος 6, Τσελέκης 23(5), Σιδηρόπουλος 16(1), Γουγουλάκης, Κούτουλας 9(2).
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 8, Στάνκοβιτς 7, Αργύρης Κ. 3, Μέξης 5, Ντούρβας 13, Αργύρης Σ. 22, Φούντας Γ. 22, Χατζής 2, Μπαρμπαρούσης, Θεοδώρου, Κορδέας.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 61-53
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 12-13, 25-34, 44-43, 61-53.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου 2, Σισμάνης 15(1), Γκανάς 3(1), Βλάχος 5, Μαυρίδης 19, Ορφανίδης, Λέφας 4(1), Μπαρμπαρούσης, Γιαννουζάκος 9(2).
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 6, Αργυρός 2, Τσιτσώνης 3(1), Σταμούλης 3(1), Κακιούζης 5(1), Παπαμιχαήλ, Νίκας 14(2), Μακρόπουλος 3, Μπάλλας 17

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 62-72
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-18, 34-38, 48-53, 62-72
Φαίακας Κέρκυρας Κοντογιάννης): Ματενίδης 4, Νεδέλκος 6, Χατζόπουλος 21, Σπιτιέρης 7(1), Περούλης Στ. 18(1), Βογιατζής 16(3), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Κατέχης, Ψαρράς.

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 66-55
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 14-12, 31-27, 50-39, 66-55
Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 4(1), Νικολαϊδης, Τσάμογλου, Βασιλείου, Μάρκου, Ματενίδης 13 (1), Ουρκέρογλου 3 (1), Καναράς 7 (1), Μαυροματίδης 11(1), Τσιόγκας 12, Μυστιλιάδης 16 (1), Ζελενίτσας.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 12 (2), Γούλας, Μιχαηλίδης 14 (4), Ρίγκος 1, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 11 (1), Μητρόπουλος Ε., Μπόζιαρης 3, Καλογεράτος 3 (1), Τζήμου 7 (1), Χατζόβουλος, Τακίδης 4.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Φίλιππος Βέροιας 32 (15-2)
2. Φαίακας Κέρκυρας 30 (13-4)
——————————————–
3. Νίκη Βόλου 29 (12-5)
4. Ζέφυρος 27 (10-7)
5. ΑΓΣΙ 26 (9-8)
6. Εύαθλος 25 (9-7)*
7. Πρωτέας Γρεβενών 25 (9-7)*
8. Ίκαροι Τρικάλων 24 (7-10)
9. Νικόπολη Πρέβεζας 23 (7-9)*
10. ΑΟΚ Βέροιας 23 (6-11)
——————————————–
11. Ιωνικός Ιωνίας 21 (5-11)*
12. Πτολεμαΐδα 20 (3-14)
13. ΓΕ Αγρινίου 19 (3-13)*

19η αγωνιστική (11/4):

Νικόπολη Πρεβέζας-Πτολεμαΐδα
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣΙ
Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου
Νίκη Βόλου-Εύαθλος
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας
Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος
Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

2ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Ορφέας Νέου Σκοπού-Κένταυρος Καλλικράτειας 55-89
Μαντουλίδης-ΧΑΝΘ 50-59
Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου 78-46
ΑΕ Κομοτηνής-Πολύγυρος 65-91
Ελευθερούπολη-Μακεδονικός 95-62
ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 84-79 (74-74 κ.α.)
Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 75-77 (70-70 κ.α.)

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 84-79 (κ.α. 74-74)
Διαιτητές: Παριανόπουλος-Λελούδας
Δεκάλεπτα: 19-18, 39-33, 55-55, 74-74, 84-79 (παρ.)
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 19(2), Μιχαηλίδης 25(2), Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 11(3), Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 11, Τζιούφας.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκεμπής 4, Αθανασίου, Λεχούδης 13(2), Χατζηδημητρίου, Γιωτόπουλος 9(2), Σιμάκης 16(1), Καρκατσέλης 3(1), Χαλήλ 9, Μαρκογιαννάκης 4.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΧΑΝΘ 50-59
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Πραστός
Δεκάλεπτα: 11-16, 24-24, 38-46, 50-59
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου, Ροπούτης 6, Γκαντίδης 6, Γιαννάκος 3 (1), Ρεφαταλάρι 3 (1), Γραβάνης 14, Καλόγηρος 12 (2), Γκύζης 4, Νικολαϊδης 2.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης, Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαϊδης 15 (3), Δούκας, Ζιάκας , Θωμαϊδης 6, Γεωργάκης 17, Πέτροβιτς 11(2), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 8 (2), Κωστίκας 2, Βλαγκόγιας.

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 95-62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 28-15, 49-31, 70-52, 95-62
ΓΣ Ελευθερούπολης (Κ. Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 3 (1), Κελαϊδάκης, Στυλίδης 19, Γαϊτανίδης 5 (1), Μασάδης 6 (2), Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 20 (4), Απαζίδης 5 (1), Μανάκας 24 (1), Ιωάννου 6 (2), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 7.
Μακεδονικός (Μύθου): Κοντσές 2, Ντισλής 25 (1), Κουντουρατζόγλου 13 (3), Βούλγαρης, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 10, Κομμάτας, Λυχριδάς, Κασούρας 10.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 65-91
Διαιτητές: Μπακάλης-Γιαννούλης Α.
Δεκάλεπτα: 22-21, 35-43, 51-66, 65-91
ΑΕ Κομοτηνής (Μουράτ Μεχμέτ Τσαούς-Στοάκης): Καραμανλής 1, Καραμπίνης 3, Βακρινός 4, Μαγουλάς 10, Δάτσης, Κυφωνίδης 4, Βαχαριδης 7 (1), Σπέντζος 12, Θεοδωρίδης 22, Κυμπάρης 2, Παπαδόπουλος =, Φωτακάκης
Πολύγυρος (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 17 (1), Τσιονύτος 16 (1), Μπέγας 14 (2), Παυλέας 11 (1), Στεφανίδης 2, Καραγιαννάκης 6 (1), Νικολόπουλος 4 (1), Νουκάρης 12 (2), Αποστολίδης 3, Μπάρδος 4.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. ΓΣ Ελευθερούπολης 35 (17-1)
2. Μακεδονικός 33 (15-3)
——————————————–
3. Πολύγυρος 32 (14-4)
4. ΧΑΝΘ 29 (11-7)
5. ΜΕΝΤ 29 (11-7)
6. ΠΣ Ευκαρπίας 29 (11-7)
7. ΓΑΣ Κομοτηνή 28 (10-8)
8. Αίας Ευόσμου 28 (10-8)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 27 (9-9)
10. Μαντουλίδης 25 (7-11)
——————————————–
11. Αστέρας Σίνδου 23 (5-13)
12. ΑΕ Κομοτηνής 22 (4-14)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 20 (2-16)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 18 (0-18)

19η αγωνιστική (11/4):

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου
Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής
Πολύγυρος-ΓΣ Ελευθερούπολης
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός
ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ