Saturday, 23 June 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους ομίλους του Νότου

Mar 05, 2018

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Έσπερος Πατρών-Οίαξ Ναυπλίου 70-77
Μελίσσια-Νέα Ιωνία 66-60
Ένωση Ιλίου-ΕΑΠ 76-61
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Κεραυνός Αιγίου 76-94
Αχαγιά-Απόλλων Σμύρνης 82-70
ΚΑΠ-Καλαμάτα ’80 73-50
Ακράτα-Γλαύκος 67-53

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΚΡΑΤΑ-ΓΛΑΥΚΟΣ 67-53
Διαιτητές: Αναστασίου-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 14-12, 23-17, 13-10, 17-14
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 11 (1), Κατωπόδης 7 (1), Καλεμτζάκης 12 (2), Τσότσος 8, Μαλλής 5 (1), Λυμπέρης 7 (1), Βεσκούκης 17 (2)
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 9 (2), Χονδρογιάννης 11 (2), Λαμπρόπουλος 11, Γιαννικόπουλος 15 (2), Σακελλαρόπουλος, Κάλλης 3 (1), Αγγελόπουλος 2, Τσεκλένης, Σπυράκος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 70-77
Διαιτητές: Σκαλτσής-Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 13-19, 34-37, 44-56, 70-77
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής 2, Φραντζής 16 (4), Καλογιάννης, Λαμπρόπουλος 11 (1), Ροκανάς 14 (2), Ζαφείρης, Βύρλας 10, Παπανικολόπουλος 4, Κατσαβόπουλος, Σερέτης, Σκόνδρας 11 (1), Αγγελόπουλος 2
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 1, Μπούσι 8 (2), Μπουρής, Πελεκάνος 21 (1), Παπαντωνίου 11 (2), Τσούχλης, Γεωργιάδης 8 (1), Φρουσκλιάς 10, Ευστρατίου 10, Ντιπινής, Ψάλτου

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΕΑΠ 76-61
Διαιτητές: Μαραγκάκης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 25-21, 47-33, 63-45, 76-61
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Οδ. 5 (1), Μαγιντόμπε 11 (3), Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Γ. 3 (1), Βαρσαμούλης 16, Μανταλβάνος 12, Μπολάτογλου 9(1), Σκαλωμένος 14 (2), Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ., Πανουσόπουλος Κ., Χαραλάμπους Γ.
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Φωτιάδης 4, Σαρίκας 12 (2), Παπαδόπουλος 4, Δούρος 4 (1), Κάντας 11 (3), Καραϊσκάκης 18 (2), Κυριακίδης 5 (1), Τσουλέας 3 (1), Ζαβέρδας, Λαμπρόπουλος, Χουλιάρας.

ΑΧΑΓΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 82-70
Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ.
Δεκάλεπτα: 21-11, 44-29, 61-47, 82-70
Αχαγιά (Λιόνας): Σταμόπουλος 7, Οικονομόπουλος 21 (1), Χαμηλός 18 (6), Μοσχοβάκης 7 (1), Χρυσανθόπουλος 7 (1), Νικολάου 6, Δαβάνης 6, Γατσούλης 10 (2), Τάρναρης.
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομόπουλος 13 (3), Μπασδέκης 11 (1), Πρόφκα 1, Πρισκομάτης 25 (3), Καραμπάς 12 (1), Οικονομάκης 8, Δρόσος.

ΚΑΠ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 73-50
Διαιτητές: Ντάνος-Μαρίγλη
Δεκάλεπτα: 23-10, 44-24, 54-36, 73-50
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς 3 (1), Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 7, Ετζιάκα 9, Καρακατσάνης 1, Ζαχαράκης 7 (1), Πρίτσος 5 (1), Θεοδωράκης 4, Περδικάρης 8, Ροδοστόγλου 15 (1), Αρσενικός 1, Τζίμης 11 (1)
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 2, Σκοπέτος 5 (1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 8, Πετρόπουλος, Μπάζιος 14, Τασόπουλος 4 (1), Βούλγαρης 15, Μέντης, Πατικόπουλος 2, Αρώνης

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 76-94
Διαιτητές: Λεκατσάς-Κούλης
Δεκάλεπτα 27-19, 40-41, 56-69, 76-94
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 13 (1), Κρασαδάκης 29 (4), Αμαπαδιωτάκης, Λενάκος 16 (4), Γεωργάρης 6 (1).
Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Λαδικός, Τριανταφυλλόπουλος, Σωτηρόπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 1, Λιγνός, Φωτίου 21 (2), Μαναβόπουλος 17, Σταθακόπουλος 3, Γκόβας 20 (2), Γκιζογιάννης 30 (2).

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Οίαξ Ναυπλίου 34 (16-2)
2. Ένωση Ιλίου 33 (15-3)
——————————————–
3. Αχαγιά ’82 32 (14-4)
4. Γλαύκος 32 (14-4)
5. Ακράτα 30 (12-6)
6. Μελίσσια 29 (12-5)*
7. Έσπερος Πατρών 28 (10-8)
8. ΚΑΠ 26 (8-10)
9. Νέα Ιωνία 25 (7-11)
——————————————–
10. Κεραυνός Αιγίου 24 (7-10)*
——————————————–
11. Απόλλων Σμύρνης 23 (5-13)
12. ΕΑΠ 21 (3-15)
13. Καλαμάτα ’80 19 (1-17)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 19 (1-17)

19η αγωνιστική (11/4):

Οίαξ Ναυπλίου-Μελίσσια
Νέα Ιωνία-Ένωση Ιλίου
ΕΑΠ-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου
Κεραυνός Αιγίου-Αχαγιά ’82
Καλαμάτα ’80-Απόλλων Σμύρνης
Γλαύκος-Έσπερος Πατρών
ΚΑΠ-Ακράτα


2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Έσπερος Λαμίας-Έσπερος Καλλιθέας 77-59
Άρης Πετρούπολης-ΑΟΚ Χανιά 66-62
ΑΕΕ Παναγίτσας-ΒΑΟΛ Χίου 69-64
Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 70-68
ΟΦΗ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 74-77
Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Νικαίας 71-64
Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 77-59
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
Δεκάλεπτα: 17-15, 40-39, 57-46, 77-59
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 25 (2), Πάππος 5 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Τριανταφυλλίδης, Φύκας, Παπαργυρόπουλος 21 (1), Φούντας 3, Δαχρετζής 9 (1), Κατράνας 11 (2), Παπανικολάου.
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 13 (2), Καραγιαννίδης 4, Χατζηκίδης 3 (1), Καρλάφτης, Χαρούνι Ν. 7, Κατζούρης 6 (1), Κρητικός 4, Βλασσόπουλος 6, Χαρούνι Κ. 2, Καράμπελας, Βάρσος 10 (2), Πρόγκας 2.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΠΕΝΤΕΛΗ 70-68
Διαιτητές: Μαραμής-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 24-15, 41-35, 56-43, 70-68.
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Δανάς 2, Μιχαλάκης 3 (1), Σταμάτης 27 (8), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 14, Πολυμενάκος, Σκούταρης, Κουκάκης 8, Τσέκενης Α. 7 (2), Ντέντα 5.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 7 (1), Μάντζιος 11 (1), Γεωργακόπουλος 7, Λίτσο 4, Αποστολόπουλος 16 (3), Ντάλης 2, Μουλάς 9, Μπίκος 5 (1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 7.

ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 69-64
Διαιτητές: Κοτσίρης-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 20-19, 39-33, 54-44, 69-64
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 8 (2), Καρβούνης 12 (3), Θεοδωράκος 8 (1), Γκιζόγιαννης 26 (2), Δρακάκης 4, Σβορώνος 11 (3)
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6, Μπούμπαρης 20, Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 5, Βούτας 5 (1), Αγγελίδης 2, Τσουρής 4, Τρόβας 2, Κωνσταντινάκος 16 (4)

ΟΦΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 74-77
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 24-21, 49-38, 62-53, 74-77
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 6 (2), Μαϊστρέλλης 6 (2), Τσερκιτζόγλου 8 (2), Καραλής 12 (3), Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 16 (1), Βασιλειάδης 3, Σταράκης, Πάλλης 18
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 4, Στραγανιώτης 15 (3), Νάτσος 10 (2), Ξιούρας 6 (1), Χρονόπουλος 18 (4), Κόης 5 (1), Σολωμός 13, Ανδρεάτος 6

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 71-64
Διαιτητές: Γεράνιος-Λάμπος.
Δεκάλεπτα: 21-18, 35-33, 59-45, 71-64
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Κοσμετάτος 2, Πανταζής 16 (1), Θωμάς 11 (1), Σπηλιόπουλος 5 (1), Κώνστας, Κολοβός, Φλώτσιος 2, Κουτής 8 (2), Αγγελέτος 1, Τσιριμώκος 5 (1), Γυφτονικολός 16, Μαρμαρινός 5 (1).
Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 7, Στογιάνοβιτς 3, Κανάς, Κοροπούλης 16 (1), Θαλασσινός 4 (1), Αλτσατζής, Γαλίτης 11 (3), Κόλλιας 15, Καπετάνιος, Δρίβας 6 (2), Χατζόγλου, Βλάνης 2.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 66-62
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-37, 51-51, 66-62
Αρης Πετρούπολης: Μόκκας 6, Βενιτουράκης 5 (1), Χάνιας 5 (1), Κουλούρης 2, Μακρυγιάννης 6, Μπούτρης 16 (2), Μπέλη 20, Σταύρος 6, Κυρίτσης.
ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Αλεξίου 7(1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 10 (2), Αράπης 8 (2), Πούρος 3 (1), Σκάμνακης 7 (1), Αδοντάκης 9, Τασιούδης 16 (1), Παπαδάκης, Κουτσαβδής, Σταθόπουλος, Κολαρετάκης.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Έσπερος Λαμίας 30 (13-4)
2. Έσπερος Καλλιθέας 29 (13-3)*
——————————————–
3. Πεντέλη 29 (12-5)
4. Ερμής Σχηματαρίου 28 (11-6)
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 28 (11-6)
6. Λοκρός Αταλάντης 26 (10-6)*
7. ΒΑΟΛ Χίου 25 (8-9)
8. ΟΦΗ 24 (7-10)
9. ΑΕΕ Παναγίτσας 22 (5-12)
——————————————–
10. Νίκη Αμαρουσίου 22 (6-10)*
——————————————–
11. ΑΟΚ Χανιά 21 (4-13)
12. Άρης Νικαίας 20 (4-12)*
13. Άρης Πετρούπολης 18 (3-13-1 μηδ.)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

19η αγωνιστική (11/4):

Έσπερος Καλλιθέας-Άρης Πετρούπολης
ΑΟΚ Χανιά-ΑΕΕ Παναγίτσας
ΒΑΟΛ Χίου-Νίκη Αμαρουσίου
Πεντέλη-ΟΦΗ
Άρης Νικαίας-Έσπερος Λαμίας
Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου
Ρεπό: Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ