Monday, 18 June 2018

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα και στους 4 ομίλους

Jan 07, 2018

Γ'Εθνική (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα:

Οίακας Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου 69-40
Ν. Ιωνία – ΕΑ Πατρών 76-65
Καλαμάτα 80 – Μελίσσια 61-65
Γλαύκος – Απόλλων Σμύρνης 76-60
ΚΑΠ – Αχαγιά 82 64-83
Ακράτα – Ολυμπιάδα Ασσου 99-49
Εσπερος ΑΟΠΑ – Ενωση Ιλίου 50-66

Τα φύλλα αγώνα:

Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 76-60
Διαιτητές: Σταθόπουλος - Ασημακάκη
Δεκάλεπτα: 18-15, 35-33, 58-46, 76-60
Γλαύκος: Νιφόρας 13 (12ριμπ.), Χονδρογιάννης 22 (3), Λαμπρόπουλος 7 (1), Σακελλαρόπουλος 7 (1), Κάλλης 16 (2), Πελεκούδας 4 (7κοψ.), Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 2.
Απόλλων Σμύρνης.: Οικονομάκης, Δρόσος, Πρισκομάτης 3 (1), Βασδέκης 19 (1), Κούρτης, Καραμπάς 14 (2), Πρόφκα 2, Οικονομνόπουλος 9 (2), Ανδρεόπουλος 13.

Έσπερος ΑΟΠΑ - Ένωση Ιλίου 50-66
Διαιτητές: Μαντήλας - Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 15-18, 29-38, 45-50, 50-66.
Εσπερος ΑΟΠΑ (Σπύρος Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 11 (1), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 5 (1), Ροκανάς 8 (2), Ζαφείρης 5 (1), Βύρλας 6, Αγγελόπουλος 13 (1), Σκόνδρας 2, Παπανικολόπουλος.
Ένωση Ιλίου (Γιάννης Κτιστάκης): Βαϊδάκης 13 (1), Ι. Μπέλλας 11 (3), Σκαλωμένος 12 (1), Φουντάς 5 (1), Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 2, Μαγιντόμπε, Οδ. Μπέλλας 5 (1), Κ. Μανταλβάνος 8, Βαλσαμούλης 7.

ΚΑΠ - Αχαγιά 64-83
Διαιτητές: Μπανασάκης - Ελ. Καρανικόλα
Δεκάλεπτα: 19-21, 43-49, 54-69, 64-83
ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 5 (1), Ανδρικοπουλος 7 (1), Θεοδωράκης, Ετζιάκα 10, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 5 (1), Πρίτσος 2, Παπουλίδης 15, Ροδοστογλου 16 (2), Αρσενικός, Τζίμης 4.
Αχααγιά ΄82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Σταμόπουλος 8 (1), Δουλγεράκης 2, Νικολάου 16 (1), Γατσούλης 3 (1), Χρυσανθόπουλος 2, Χαμηλός 6 (2), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 16 (1).

Οίακας Ναυπλίου - Κεραυνός Αιγίου 69-40
Διαιτητές: Λύρας - Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 22-6, 49-14, 59-28, 69-40.
Οίαξ Ναυπλίου Α.Ο (Νώντας): Ραζής 2, Μπουρής, Πελεκάνος 13 (3), Παπαντωνίου 2, Τσούχλης 6 (1) , Γεωργιάδης 17 (2), Φρουσκλιάς 2 , Ευστρατίου 6,Μπουρτσουκλής 11 (3) , Μπιτινής 10, Ψάλτου.
Α.Γ.Σ Κεραυνός Αγίου (Αρβανίτης): Νταβατσής 5 (1), Αγγελόπουλος, Μουρίκης, Σωτηρόπουλος 2 , Κοκορόπουλος Μουρίκης Ι. 9, Τριανταφυλλόπουλος, Σταματόπουλος, Λαδικός 3 (1), Σπηλιοτόπουλος 3, Σταθακόπουλος 18.

Νέα Ιωνία - ΕΑΠ 76-65
Διαιτητές: Χουγιάζος - Μαρίγλη
Δεκάλεπτα: 19-12, 46-32 (ημ.), 58-49, 76-65.
Νέα Ιωνία: Καρτέρης 14 (2), Αλ. Καραθανασόπουλος 7 (1), Ηλιόπουλος 3 (1), Μ. Καραθανασόπουλος 4 (1), Μαυρίδης 7 (1), Λαμπρόπουλος 2, Λίτσος 13, Σιούτης 14 (1), Κανελλόπουλος 3, Καλασούντας 9.
ΕΑΠ: Σαρικάς 25 (4), Δούρος 6, Κυριακίδης, Καλπακής 3, Φωτιάδης 11, Ζαβέρδας, Καρϊσκάκης 6, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 11, Κάντας, Τσουλέας, Χουλιάρας 3.

Καλαμάτα – Μελίσσια 61-65
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 17-16, 32-30, 46-48, 61-65
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πετρόπουλος, Φραγκέας 2, Παπαγεωργίου 11 (1), Χατζής 11 (3), Μπάζιος 11, Κοντόπουλος 2, Βούλγαρης 16, Μέντης, Κατσαρέας 8
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύργιος, Τζιωρτζόπουλος 5, Βαθρακοκοίλης 4, Βούλγαρης 4, Κοντός 13, Κυπαρίσσης 8, Ξηρός 6, Καλογερόπουλος 8 (2), Παλαντζάς 9 (1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 4

Επόμενη 12η αγωνιστική (14/01):

ΕΑ Πατρών – Οίακας Ναυπλίου
Ν. Ιωνία – Καλαμάτα 80
Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος
Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΠ
Αχαγιά 82 – Ακράτα
Ολυμπιάδα Ασσου – Εσπερος ΑΟΠΑ
Ενωση Ιλίου – Μελίσσια

Βαθμολογία:

1. Ένωση Ιλίου 21 (10-1)
2. Οίκας Ναυπλίου 20 (9-2)
3. Γλαύκος 20 (9-2)
4. Αχαγιά 19 (8-3)
5. ΚΑΟ Μελισσίων 19 (8-3)
6. Ακράτα 17 (6-5)
7. Ν. Ιωνία 17 (6-5)
8. Κεραυνός Αιγίου (6-5)
9. Έσπερος ΑΟΠΑ 16 (5-6)
10. ΚΑΠ 15 (4-7)
11. Απόλλων Σμύρνης 14 (3-8)
12. ΕΑ Πατρών 13 (2-9)
13. Καλαμάτα 12 (1-10)
14 Ολυμπιάδα 11 (0-11)

Γ’ Εθνική (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα:

Χανιά - Βούρειος ΑΟΛ Χίου 68-67
Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ 72-67
Άρης Νίκαιας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 69-75
Ερμής Σχηματαρίου - Νίκη Αμαρουσίου 58-53
Έσπερος Λαμίας - ΑΕΕ Παναγίτσας 88-81
Έσπερος Καλλιθέας - Πεντέλη

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟΚ Χανιά - ΒΑΟΛ Χίου 68-57
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 26-20, 48-37, 58-54, 68-67
ΑΟΚ Χανιά (Λ.Θεοδωράκης): Παπαδάκης, Κουτσαυδής, Αλεξίου 8 (1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 6 (1), Μπαγάκης 6 (2), Πούρος, Σκαμνάκης 5 (1), Αράπης 13 (4), Αδοντάκης 13, Τασιούδης 9 (1), Κοντογιάννης 6.
ΒΑΟΛ Χίου(Π. Βουλίκας): Μπούμπαρης 11, Σαμιώτης 8, Ανδρουλάκης 9 (1), Σουλίκας 4, Γεωργαντάς 2, Αγγελίδης 7 (1), Καραφάντης, Τσουρής 13 (2), Νακόπουλος, Τρόβας 7 (1), Βούτας, Κωνσταντινάκος 6 (2).

Λόκρος – ΟΦΗ 72-67
Διαιτητές: Πόντας - Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 17-18, 37-37, 54-53, 72-67
Λόκρος (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 3 (1), Μπόλματης 3 (1), Μπουλαντζάς 2, Νικολάου, Παναγιωτίδης 20 (2), Σάκοτα 14, Μάτος Αν. 21 (2), Μάτος Αγγ. 4, Ρετσινάς 5 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κρηθινάκης 14 (1), Μαϊστρέλης 9 (3), Τσερκιτζόγλου 4, Καραλής 15 (2), Καρλαύτης 2, Αγαπιάδης 13, Βασιλειάδης 8 (1), Πάλλης 2.

Ερμής Σχ. – Νίκη Αμ. 58-53
Διαιτητές: Κανελόπουλος Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-7, 27-22, 42-29, 58-53
Ερμής Σχημ. (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 18 (1), Θωμάς, Γκρινιάρης, Κολοβός 8, Κώνστας 6 (2), Λούκας, Σπηλιόπουλος 9 (1), Αγγελέτος 4, Τσιριμώκος 11 (3), Γυφτονικολός, Μαρμαρινός 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας): Τσεκένης, Δανάς, Μιχαλάκης, Σταμάτης 10 (2), Κοντογιάννης 7, Κυπριτζόγλου 5, Σκούταρης 7 (2), Κουκάκης 12, Τσεκένης Α. 7 (1), Ντέντα 5.

Άρης Νίκαιας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 69-75
Διαιτητές: Πλιάκας - Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 19-13, 33-31, 41-51, 69-75
Άρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 9, Στογιάνοβιτς 6 (2), Καννάς 3 (1), Κοροπούλης 16 (2), Θαλασσινός 6 (1), Κόλλιας 16, Καπετάνιος 8, Δρίβας 3, Βλάμης 2
Κρόνος Αγ. Δημ (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 9, Στραγανιώτης 22 (2), Νάτσο 9 (1), Ξιούρας 13 (3), Κακαργιάς 2, Κόης 9, Σολωμός 7, Ανδρεάτος 4

Έσπερος Λαμίας – Παναγίτσα 88-81
Δεκάλεπτα: 19-20, 42-47, 64-69, 88-81.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 12 (2), Πάππος 2, Ρουμελιώτης 8 (1), Μαντζούκας, Φύκας Π. 15 (1), Παπαργυρόπουλος 30 (1), φούντας 1, Δαχρετζής 1, Κατράνας 19 (3), Παπανικολάου.
Παναγίτσα (Κωνσταντινίδης): Σκεμπές 13 (3), Καρβούνης 2, Μούντριχας , Αδαμόπουλος 9 (1), Θεοδωράκος 2, Μαντζάκος, Περσίδης, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 45 (4), Χοτζάλι, Δρακάκης 8, Σβορώνος 2.

Επόμενη 12η αγωνιστική (14/01)

ΒΑΟΛ – Εσπερος ΠΟΚ
Πεντέλη – Άρης Νίκαιας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Λόκρος
ΟΦΗ – Ερμής Σχηματαρίου
Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας
Παναγίτσα – Άρης Πετρούπολης

Γ’ Εθνική (3ος όμιλος)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Νικόπολη-Νίκη Βόλου 68-72
Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας 71-64
Πρωτέας Γρεβενών-Ικαροι Τρικάλων 89-38
Ιωνικός-Εύαθλος Πολυκάστρου 74-61
Ζέφυρος-ΓΕ Αγρινίου 73-63
ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 66-64

Τα φύλλα αγώνα:

Νικόπολη-Νίκη Βόλου 68-72
Διαιτητές: Φουτζίλας – Πετανίδου
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 25-39, 49-53, 68-72
ΣΚ Νικόπολη (Παπίρης): Βαγενάς 2, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 17, Σταμούλης, Κακιούζης 12, Παπαμιχαήλ, Μπέλλος, Νίκας 9, Μακρόπουλος 5, Μπακάλης, Μπάλλας 23.
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Διγενής, Στεργιούλας – Παπαζήσης, Γεωργίου 12, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης, Κουτίνας 24, Τσαβές, Βλήτσιος 2, Τσώλης 13, Αγάλου-Λωρίτης, Παπακώστας 16, Τοκατλίδης.

Ζέφυρος-ΓΕ Αγρινίου 73-63
Δεκάλεπτα:Α:21-15 Β:14-21 Γ:22-12 Δ:16-15
Ζέφυρος:(Τσολάκης): Μυτηλιναίος 9(3), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 14(3), Ματενίδης 9, Ουλκέρογλου 3(1),Τσαμόγλου, Κανάρας 6(2),Μαυροματίδης 15(1), Τσιόγκας 17, Ζελενιτσας,Βασιλείου, Μάρκου
Γ.Ε.Αγρινίου (Φαράντος): Αυφαντόπουλος, Ντάλας, Σταμουλάκης 16(3), Λιόκαυτος, Μπεκατώρος, Βούλγαρης, Μπαρούχας 22(2), Μπόσμος 13, Δάρλας 3(1), Βασιλείου 8, Σαπλαούρας

ΠΡΩΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. 89-38
Δεκάλεπτα: 17-13, 42-18, 65-29, 89-38
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 10(1), Γράβας 15(1), Μιχαηλίδης 16(5),Κολοβός ,Συλλάκος, Κλωναράς 8, Τακίδης 8, Κόττας 8, Μποζιάρης 8, Καλογεράτος 9(2), Τζήμου 5(1), Μητρόπουλος 2
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου 2, Φούντας Γ. 10(1), Φούντας Φ. 7(1), Κορδέας,Χαντζής 7, Μέξης 5, Ντούρβας 3(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς, Αργύρης 4(1).

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1):

Φίλιππος Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας
Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών
Ικαροι Τρικάλων-Ιωνικός
Εύαθλος Πολυκάστρου-Ζέφυρος
ΓΕ Αγρινίου-ΑΟΚ Βέροιας
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα

Η βαθμολογία

1. Φαίακας Κέρκυρας 20 (9-2)
2. Φίλιππος Βέροιας 18 (8-2)*
3. Νίκη Βόλου 17 (7-3)*
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 17 (6-5)
5. Πρωτέας Γρεβενών 16 (6-4)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 16 (6-4)*
7. Ζέφυρος 15 (5-5)*
8. Ιωνικός 14 (4-6)*
9. Ικαροι Τρικάλων 14 (4-6)*
10. ΑΟΚ Βέροιας 13 (3-7)*
11. Εύαθλος Πολυκάστρου 13 (3-7)*
12. ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 13 (3-7)*
13. ΓΕ Αγρινίου 12 (2-8)*

Γ’ Εθνική (4ος όμιλος)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΟ Πολυγύρου 70-78
ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου 77-40
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαντουλίδης 72-66
ΠΣ Ευκαρπίας-Μακεδονικός 63-65
ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη 79-80
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Κομοτηνής 76-66
Ορφέας Νέου Σκοπού-Αίας Ευόσμου 56-83

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου 77-40
Δεκάλεπτα: 23-18, 44-25, 60-33, 77-40
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης Β.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ζούντσας, Ακεψιμαΐδης 13(2), Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 13(3), Θωμαΐδης 7, Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 20(5), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 2, Κωστίκας 5, Μακούλης, Βλαγκόγιας 7.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 17(3), Ιωαννίδης 2, Πετρίδης 5, Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 7, Χαριζάνης, Ακριτίδης 4, Μυσιρλόγλου 3(1), Σταυρακίδης, Ιατρίδης 2

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Κομοτηνής 76-66
Δεκάλεπτα: 15-19, 35-38, 51-51, 76-66
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 13(3), Αποστόλου 16(1), Μιθιλλος 3, Σταματέλος 6, Κουκουλίδης 10,Μαχαιριανάκης 24(2), Σπυρόπουλος 4, Κιωτης, Τσουτσούκας, Ανδρεάδης, Τσαματάνης.
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής, Καραμπίνης 6, Βακρινος 2, Μαγουλας 12(1), Λάτσης 8(1), Βαχαρίδης 7(1), Σπέντζος 21(4), Θεοδωρίδης 7, Κυφωνίδης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού-Αίας Ευόσμου 56-83
Δεκάλεπτα: 16-20, 22-40, 35-62, 56-83
Διαιτητές: Καρακώστας – Γκέκας
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Παρίσης 2, Γάτος 15, Κουτσιαντζής 4, Καρακάσης, Ταΐρης 3 (1), Χατζής 19 (1), Θεοδωρόπουλος, Δρουμαλιάς, Καντζουρίδης, Χαβαλές 8, Φραντζέσκος 2, Δροσινός 3 (1).
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Νησιώτης 10 (1), Νικολούδης 13 (2), Βαρδής 17 (2), Φωτόπουλος 2, Δοξάκης 6 (2), Μπαλτζόπουλος 3, Νικολούδης 13 (2), Τσαούσης 7, Σίσιου, Σεκαδάκης 2, Νέσης 21, Περιστεράκης 2.

ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη 79-80
Δεκάλεπτα: 20-25, 39-40, 62-59, 79-80
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δολγύρας
ΜΕΝΤ (Νομικός- Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 18 (2), Π. Παπαδόπουλος 17 (2), Μιχαηλίδης 8 (1), Καρανώτας 3, Α. Παπαδόπουλος 14 (3), Ακσεχέρογλου 2, Γιαννούλης 17.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 33 (3), Γαϊτανίδης, Μασάδης, Θεοδωράκος 7 (1), Απαζίδης 12 , Μανάκας 14 (1), Ιωάννου 6 (2), Βοϊβατόπουλος 7.

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1):

Αστέρας Σίνδου-Κένταυρος Καλλικράτειας
ΧΑΝΘ-ΓΑΣ Κομοτηνή
ΑΟ Πολυγύρου-ΠΣ Ευκαρπίας
Μακεδονικός-ΜΕΝΤ
Ελευθερούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Κομοτηνής-Ορφέας Νέου Σκοπού
Αίας Ευόσμου-Μαντουλίδης

Η βαθμολογία

1.Ελευθερούπολη 21 (10-1)
2. Μακεδονικός 20 (9-2)
3. ΑΟ Πολυγύρου 20 (8-2)*
4. ΜΕΝΤ 18 (8-3)
5. Αίας Ευόσμου 18 (7-4)
6. ΓΑΣ Κομοτηνή 18 (7-4)
7. ΧΑΝΘ 17 (7-3)*
8. Απόλλων Καλαμαριάς 17 (6-5)
9. ΠΣ Ευκαρπίας 16 (5-6)
10. Μαντουλίδης 15 (4-7)
11. Αστέρας Σίνδου 14 (3-8)
12. ΑΕ Κομοτηνής 14 (3-8)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 12 (1-10)
14) Ορφέας Νέου Σκοπού 11 (0-11)

Νίκος Μουχάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ