Sunday, 21 October 2018

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά

Dec 18, 2017

1ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα:
Ικαροι Τρικάλων - Νικόπολη Πρέβεζας 58-82
Νίκη Βόλου - Φαίακας Κέρκυρας 79-67
Εύαθλος Πολυκάστρου - Πρωτέας Γρεβενών 73-68
ΓΕ Αγρινίου - Ιωνικός 73-70
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ζέφυρος 72-72(κ.α.), 88-83 (παρ.)
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα - ΑΟΚ Βέροιας 70-67

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαϊδας-ΑΟΚ Βέροιας 70-67
Δεκάλεπτα: 21-20, 36-38, 49-52, 70-67
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωαν.-Πράττος
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαϊδας (Κυρατζής): Κλασίδης 3, Σείντης, Καλομενίδης, Μαστροδημήτρης 11(3), Νεοφυτίδης, Τσολάκης 6, Σαχπατζίδης 15 (1), Πανίδης 11 (1), Αθανασιάδης 10, Σαρρής 14.
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Πομπόρης 1, Οντούλζογλου, Σισμάνης 11 (1), Γκάνας 3 (1), Βλάχος 23 (1), Μαυρίδης 18 (1), Γιαννόπουλος, Μπαρμπαρούσης 2, Γιαννουζάκος 9 (2).

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ζέφυρος 88-83(72-72)
Δεκάλεπτα: 22-26, 45-36, 61-58, 72-72(κ.α.), 88-83
Διαιτητές: Λελούδας-Γεωργούλης
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 27(2), Ζαμπέτης 18(3), Μπαρτζώκας 21, Καλφαλίδης, Αντωνίου 4, Καννής, Τσιλιγγαρίδης, Μάκης 8, Βάτσιος, Εξαρχόπουλος 5(1), Φίλιος 5, Θώδης.
Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 3(1), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 5, Ματενίδης 8, Ουρκέρογλου 5(1), Κανάρας 11(2), Μαυροματίδης 8, Τσιόγκας 31, Μυστηλιάδης 12(1τρ., 10ασ.).

ΓΣ Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας 79-67
Δεκάλεπτα: 17-23, 38-34, 64-48-79-67
Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 4, Γεωργίου 11 (2), Αναγνωστόπουλος 6 (2), Κουτίνας 18, Τσαβές 4, Βλήτσιος 2, Τσώλης 14 (1), Παπακώστας 20 (1), Τοκατλίδης, Καφάσης, Ρουσιώτης, Παπαζήσης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Βογιατζής 5 (1), Ματενίδης 15 (2), Νεδέλκος 14, Σπιτιέρης 9 (1), Μακρίδης 7 (1), Χατζόπουλος 10, Μαγνανάς 7 (1), Ούστογλου

ΓΕ Αγρινίου - Ιωνικός Ιωνίας 73-70
Δεκάλεπτα:18-8, 33-27, 50-48, 73-70
Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος): Μπεκατώρος 12(4), Βίτσας, Ντάλας, Σταμουλάκης 16(4), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 19(2), Σαπλαούρας 4, Τσώλος, Μπόσμος 13, Δάρλας 7(1),Βούλγαρης, Βασιλείου 2
Ιωνικός Ιωνίας(Πετρόπουλος): Μητακίδης 1, Βαρίτης 12(2), Ιγγλέζος, Γεωργιάδης 22(3), Κούτε 2, Μαλεμλής, Παουλεάνου 1, Χαρίστος, Δελής, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 16(1), Αναστασιάδης 16(3)

Ικαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας 58-82
Δεκάλεπτα: 18-23, 33-40, 43-65, 58-82
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Κουκουλεκίδης
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φούντας Γ. 14, Φούντας Φ. 6, Κορδέας, Μέξης 14, Ντούρβας 2, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Σ. 6(2), Αργύρης Ν 14(4).
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 13(2), Αργυρός 3(1), Σουλιώτης 2, Τσιτσώνης 5(1), Σταμούλης 3, Κακιούζης 14(2), Παπαμιχαήλ 4, Γιωργάκης, Νίκας 6, Μακρόπουλος 7, Μπάλας 25.

Εύαθλος Πολυκάστρου-Πρωτέας Γρεβενών 73-68
Δεκάλεπτα: 20-23, 38-34, 48-49, 73-68
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 10(2), Ημεριδης 19(1), Μπινιακου 3(1), Τασουδης 2, Τσινοπουλης 4(1), Τσελεκης 9, Σιδηροπουλος 17(1), Κουτουλας 9 (3).

Η βαθμολογία:
1. Φίλιππος Βέροιας (8-2) *
2. Φαίακας Κέρκυρας (8-1)
3. ΑΓΣΙ (6-4)
4. Νίκη Βόλου (6-3) *
5. Νικόπολη Πρέβεζας (6-3)*
6. Πρωτέας Γρεβενών 10 (5-4)*
7. Ζέφυρος (4-5)*
8. Ίκαροι Τρικάλων (4-5)*
9. Πτολεμαΐδα (3-7)
10. Εύαθλος Πολυκάστρου (3-6)*
11. Ιωνικός Ιωνίας (3-6)*
12. ΑΟΚ Βέροιας (2-7)*
13. ΓΕΑ (2-7)*
(*)Έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη 11η αγωνιστική (7/1)
Νικόπολη Πρέβεζας-Νίκη Βόλου
Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας
Πρωτέας Γρεβενών-Ικαροι Τρικάλων
Ιωνικός-Εύαθλος Πολυκάστρου
Ζέφυρος-ΓΕ Αγρινίου
ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαϊδα

2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός-Κένταυρος Καλλικράτειας 82-60

Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή 62 – 71

Ελευθερούπολη-Ευκαρπία 97-70

ΑΕ Κομοτηνής-ΜΕΝΤ 73-79

Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς 79-51

Μαντουλίδης-Ορφέας Νέου Σκοπού 100-49

Πολυγύρου-ΧΑΝΘ (20/12, 18:00)

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1):

Κένταυρος Καλλικράτειας-Πολύγυρος

ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαντουλίδης

Ευκαρπία-Μακεδονικός

ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Κομοτηνής

Ορφέας Νέου Σκοπού-Αίας Ευόσμου

Η βαθμολογία
1. Ελευθερούπολη 9-1
2. Μακεδονικός 8-2
3. ΜΕΝΤ 7-3
4. Πολύγυρος 7-2
5. Αίας Ευόσμου 6-4
6. ΓΑΣ Κομοτηνής 6-4
7. Ευκαρπία 5-5
8. Απόλλων Καλαμαριάς 5-5
9. ΧΑΝΘ 5-4
10. Μαντουλίδης 4-6
11. Αστέρας Σίνδου 3-7
12. Α.Ε. Κομοτηνής 3-7
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 1-9
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 0-10

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΕ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ 73-79
Διαιτητές: Δημάδης – Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 14-22, 33-37, 53-57, 73-79
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Μεχμέτ Τσαούς): Κυφωνίδης 11 (1),Καραμπίνης 14 (1), Βακρινός, Μαγούλας 9, Δάτσης 10, Κουτσοβασίλης 18 (3), Σπέντζος 7 (1), Θεοδωρίδης 4.
ΜΕΝΤ(Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 11, Παπαδόπουλος Π. 13, Μπουραζάνης, Καρανώτας 6, Παπαδόπουλος Α. 30 (1), Κάππος, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 19, Αμπατζάς, Βελέντζας, Κούρκουλας.

Ελευθερούπολη- Ευκαρπία 97-70
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 27-14, 54-32, 74-57, 97-70
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ(Κ. Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 9, Γαϊτανίδης 4 (1), Μασάδης 3, Κουκουλίδης 5 (1), Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης 21 (3), Μανάκας 2, Ιωάννου 9 (1), Καραγιαννίδης, Βοϊβατόπουλος 27.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Νίκου- Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (2), Β. Κολότσιος 2, Θεοδωρούδης 2, Κιούρκας 6, Αν. Γκαβέζος 4, Αρ. Γκαβέζος, Γαϊτάνης 6 (1), Χολέβας 21, Πρεδάρης, Γ. Κολότσιος 7 (1), Ουλουζίδης 9 (1), Κόκουρας 4.

Αστέρας Σίνδου- ΓΑΣ Κομοτηνή 62-71
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Παπαγερίδης
Δεκάλεπτα: 26-24, 35-39, 48-58, 62-71
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Αστέρας Λεπτοκαρίδης 6, Ζαγορίτης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 12, Πετρίδης 2, Μπίλιος 8 (1), Αγραφιώτης 16 (4), Τζέλος 3 (1), Ακριτίδης 4, Νησίρογλου, Σπουργίτης 3, Ιατρίδης 4.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σκέμπη 8 (1), Λεχούδης 7 (1), Χατζηδημητρίου 15, Γιωτόπουλος 10 (3), Σιμάκης 19 (1), Παλάσκας 2, Χαλίλ 10, Μακρογιαννάκης.

Μακεδονικός-Κένταυρος Καλλικράτειας 82-60
Δεκάλεπτα: 23-20, 40-31, 62-47, 82-60
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λεκατσάς
Μακεδονικός (Μύθου): Κοντσές, Ντισλής 16 (1), Κουτουραντζόγλου 20(3), Βούλγαρης 7, Μπαρζού 5, Χαλάτσης 11, Κομμάτας, Πηλακούτας 9 (2), Λυχριδάς 2, Κασούρας 12. Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 2, Χανιωτάκης, Φωτιάδης 10 (1), Γκόνος 5 (1), Πατίκας 10 (2), Παρασκευάς 6, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 15, Δασκαλάκης 2, Ζωγράφος 10.

Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς 79-51
Δεκάλεπτα: 26-13, 48-26, 65-38, 79-51
Διαιτητές: Γαζέτας-Τσούλης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Μαλολάρι 2, Βαρδής 3 (1), Φωτόπουλος, Δοξάκης 9 (3), Σίσιου, Νησιώτης 12 (2), Τσαούσης 6, Σεκαδάκης Γ. 2, Μέσης 14 (1), Νικολούδης 16 (2), Σεκαδάκης Δ. 4, Μπαλτζόπουλος 11 (1).
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης- Κεσίδης): Χαρτόπουλος 4, Αποστόλου 9 (1), Μισιλού, Σταματέλος 2, Κουκουλίδης 7 (1), Μαχαιριανάκης 4, Σπυρόπουλος 3, Καλαμπόκης, Κιότης 9 (2), Χατζίδης 8, Τσουτσούκας 1, Στυλιανίδης 4.

Μαντουλίδης-Ορφέας Νέου Σκοπού 100-49
Δεκάλεπτα: 28-12, 57-23, 74-40, 100-49
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος-Καραμανώλης): Ρόπουτης 15 (3), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 9 (1), Ρεφατλάρι 14 (4), Κουτουξίδης 6, Γραβάνης 8, Καλόγερος 18 (3), Τσιριλάκης 7, Γκύζης, Νικολαϊδης 17 (3).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος- Γκαβανόζης): Παπαρίσης 9, Δροσινός 4, Χατζής 14, Αμβροσίου 4, Θεοδωρόπουλος 6 (2), Καρακάσης 2, Γάτος 8, Χαβαλές 2, Ταϊρης.

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ