Monday, 18 June 2018

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Νότου

Dec 18, 2017

1ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Απόλλων Σμύρνης-Οίαξ Ναυπλίου 61-74

Κεραυνός Αιγίου-Νέα Ιωνία 73-70

ΕΑ Πατρών-Καλαμάτα 1980 57-55

Αχαγιά ‘82-Γλαύκος 69-57

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-ΚΑΠ 45-88

Ένωση Ιλίου-Ακράτα 64-57

Μελίσσια-Έσπερος ΑΟΠΑ 73-62

Η βαθμολογία:

1. Ένωση Ιλίου 19 (9-1)

2. Οίαξ Ναυπλίου 18 (8-2)

3. Γλαύκος 18 (8-2)

4. Αχαγιά ’82 17 (7-3)

5. Μελίσσια 17 (7-3)

6. Κεραυνός Αιγίου 16 (6-4)

7. Νέα Ιωνία 15 (5-5)

8. Ακράτα 15 (5-5)

9. Έσπερος ΑΟΠΑ 15 (5-5)

10. ΚΑΠ 14 (4-6)

11. Απόλλων Σμύρνης 13 (3-7)

12. ΕΑΠ 12 (2-8)

13. Καλαμάτα 1980 11 (1-9)

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 10 (0-10)

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1):

Οίαξ Ναυπλίου-Κεραυνός Αιγίου

Νέα Ιωνία-ΕΑ Πατρών

Καλαμάτα 1980-Μελίσσια

Γλαύκος-Απόλλων Σμύρνης

ΚΑΠ-Αχαγιά ’82

Ακράτα-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ένωση Ιλίου

Τα φύλλα αγώνα:

Ένωση Ιλίου-Ακράτα 64-57
Διαιτητές: Μαραγκάκης-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-17, 31-34, 45-46, 64-57
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 5 (1), Φουντάς 8 (1), Βαρσαμούλης 13, Βαϊδάκης 9 (1), Μανταλβάνος 7, Σκαλωμένος 10 (2), Μπέλλας Οδ. 7 (1), Μαγιντόμπε 5 (1), Πανουσόπουλος Θ., Μπολάτογλου.
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λυμπέρης 21 (4), Θανόπουλος 3, Λαφής 2, Καλεμτζάκης 3 (1), Τσότσος 6, Μάλλης 9 (1), Βεσκούκης 12, Γιοβάς, Γκούρβελος, Κατωπόδης, Οικονομόπουλος.

Κεραυνός Αιγίου-Νέα Ιωνία 73-70
Διαιτητές: Ντάνος-Κατσαπρακάκης
Δεκάλεπτα: 21-20, 38-46, 55-56, 73-70
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Αναστασόπουλος 2, Ζυγάς, Φωτίου 14 (1), Γκόβας 24 (3), Μαναβόπουλος 19, Χριστοδουλόπουλος 7, Πολυδωρόπουλός 7 (1).
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης, Μπάκας, Ραρής): Ηλιόπουλος 14 (3), Α. Καραθανασόπουλος 1, Αλ. Καραθανασόπουλος 4, Καλασούντας 10 (2), Λίτσιος 4, Λαμπρόπουλος 7, Γεωργίου 7 (1), Κανελλόπουλος 6, Μαυρίδης 11 (1), Σιούτης 6.

Αχαγιά ’82-Γλαύκος 69-57
Διαιτητές: Καρπάνος-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 25-12, 43-29, 55-39, 69-57
Αχαγιά ’82(Λιόνας): Μοσχοβάκης 23 (4), Σταμόπουλος 10, Δουλγεράκης, Γατσούλης 9 (3), Χρυσανθόπουλος 3 (1), Χαμηλός 2, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 10, Οικονομόπουλος 12 (3).
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 14 (3), Χονδρογιάννης 5 (1), Λαμπρόπουλος 11 (2), Γιαννικόπουλος 3, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Κάλλης 6 (1), Πελεκούδας 10, Τσεκλένης 2, Σταυράκης 3.

ΕΑΠ-Καλαμάτα 1980 57-55
Διαιτητές: Πλιάκας-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 14-11, 24-23, 41-38, 57-55
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρικάς 14, Δούρος 8, Κυριακίδης, Καλπακής 4, Φωτιάδης 14, Μπαιρακτάρης, Καραϊσκάκης 2, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 9, Κάντας 6 (2).
Καλαμάτα 1980 (Κορόγωνας): Πέτρου, Πετρόπουλος, Κροκέας, Παπαγεωργίου 4, Χατζής, Μπάτζιος 19 (1), Κοντόπουλος 15 (1), Βούλγαρης 12, Μεντής 5, Κατσαρέας.

Μελίσσια-Έσπερος ΑΟΠΑ 73-62
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ντάση
Δεκάλεπτα: 20-20, 38-38, 51-51, 73-62
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 5 (1), Κυπαρρίσης 9, Παλλάτζας 2, Βούλγαρης 10 (1), Κοντός 10, Καλογερόπουλος 15 (1), Τζέμης 7, Ζήρος 7 (1), Σταμέλος, Βαρθακοκοίλης 2, Καραχάλιος 4.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκορκόλης): Γιαλελής, Φραντζής 8 (1), Τσιακμάς 7, Σερέτης 1, Ροκανάς 2, Ζαφείρης 5 (1), Βύρλας 23, Παπανικολόπουλος 5 (1), Σκόνδρας 6, Αγγελόπουλος 5.

2ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Έσπερος Καλλιθέας 96-101 (74-74 κ.α., 86-86 α’ παρ.)

Πεντέλη-ΑΟΚ Χανιά 66-60

ΟΦΗ-Άρης Νίκαιας 77-76

Νίκη Αμαρουσίου-Λοκρός Αταλάντης 44-70

ΑΕΕ Παναγίτσας-Ερμής Σχηματαρίου 65-70

Άρης Πετρούπολης-Έσπερος Λαμίας 75-77

Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

Η βαθμολογία:

1. Έσπερος Καλλιθέας 17 (8-1)

2. Πεντέλη 17 (8-1)

3. Ερμής Σχηματαρίου 15 (6-3)

4. Έσπερος Λαμίας 15 (6-3)

5. Λοκρός Αταλάντης 14 (5-4)

6. ΟΦΗ 14 (5-4)

7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 14 (5-4)

8. ΒΑΟΛ 14 (5-4)

9. Άρης Νικαίας 12 (3-6)

10. Νίκη Αμαρουσίου 12 (3-6)

11. Άρης Πετρούπολης 12 (2-8)

12. ΑΕΕ Παναγίτσας 12 (2-8)

13. ΑΟΚ Χανιά 12 (2-8)

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1):

Έσπερος Καλλιθέας-Πεντέλη

ΑΟΚ Χανιά-ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Νικαίας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Λοκρός Αταλάντης-ΟΦΗ

Ερμής Σχηματαρίου-Νίκη Αμαρουσίου

Έσπερος Λαμίας-ΑΕΕ Παναγίτσας

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΦΗ-Άρης Νικαίας 77-76
Διαιτητές: Λαμπίρης-Καραμπητσάκος
Δεκάλεπτα: 23-17, 38-39, 59-53, 77-76
ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλάφτης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 6, Μαϊστρέλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 6(2), Καραλής 20(3), Καρλάφτης 6, Αγαπιάδης 23(1), Βασιλειάδης 11(1), Χριστάκης, Τσιλόγλου, Κυρίτσης, Πάλλης.
Άρης Νικαίας (Ζερβουδάκος): Καρυπίδης 12, Στογιάνοβιτς 14(2), Καννας 3, Θαλασσινός 10(1), Γαλίτης 4, Κόλλιας 10, Δρίβας 15(2), Καπετάνιος.

Πεντέλη-ΑΟΚ Χανιά 66-60
Διαιτητές: Μαρινάκης-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 19-11, 32-31, 47-48, 66-60
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 12, Μάντζιος, Γεωργακόπουλος 8, Λίτσο 10 (2), Νάσης, Κωνσταντάκος, Ντάλλης 4, Νίφορας 2, Μούλας 4, Μπίγκος 9 (1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 17.
ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Παπαδάκης, Κουτσαυδής, Αλεξίου 14 (2), Υφαντόπουλος 4, Σαράντης 7 (1), Μπαγάκης 3 (1), Πούρος 2, Σκαμνάκης, Αράπης 6 (2), Αδοντάκης 2, Τασιούδης 20 (2), Κοντογιάννης.

ΑΕΕ Παναγίτσας-Ερμής Σχηματαρίου 65-70
Διαιτητές: Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 17-14, 32-31, 46-46, 65-70
ΑΕΕ Παναγίτσας (Κωνσταντινίδης): Σκεμπές 8, Καρβούνης 3, Αδαμόπουλος 9 (1), Θεοδωράκος 11 (3), Γκιζογιάννης 27, Δρακάκης 4, Χοτζάλι, Μαντζάκος, Περσίδης, Σβορώνος 3 (1).
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 17, Θωμάς 4, Γκρινιάρης 25 (1), Σπηλιόπουλος 13 (3), Μαρμαρινός 11, Κολοβός, Φλώτσιος, Κώνστας, Αγγελέτος, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Έσπερος Καλλιθέας 96-101, 74-74 (κ.δ), 86-86(α’ παρ.)
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα: 23-21, 41-42, 59-64, 74-74, 86-86, 96-101
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 13(1), Στραγανιώτης 9(1), Νάτσος 13(4), Ξιούρας 12(4), Πουρνάρας 3, Κακαργιάς, Κόης 13(1), Κοσμετάτος 2, Σολωμός 29, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 2.
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 15(1), Καραγιαννίδης 11(3), Χατζηκίδης 10(1), Καρλάφτης 6(1), Χαρούνι Ν. 3, Κατσούρης 9(3), Κρητικός, Βλασσόπουλος 14, Χαρούνι Κ. 23, Καράμπελας, Βάρσος 4(1), Πρόγκας 6.

Άρης Πετρούπολης-Έσπερος Λαμίας 75-77
Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη
Δεκάλεπτα: 18-19, 33-36, 52-58, 75-77
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Μόκας 17 (1), Βενιτουράκης 14 (1), Χανιάς 2, Κουλούρης, Κούτρας, Μπούτρης 19, Γιατράκος, Χριστόπουλος, μακρυγιάννης 8 (1), Μπέλη 10.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 5 (1), Πάππος 7 (1), Ρουμελιώτης 5 (1), Τριανταφυλλίδης, Φύκας 4, Παπαργυρόπουλος 26, Φούντας 2, Δαχρεντζής 13 (1), Κατράνας 14 (3), Παπανικολάου.

Νίκη Αμαρουσίου-Λοκρός Αταλάντης 44-70
Διαιτητές: Μπανασάκης-Κώτσου
Δεκάλεπτα: 18-14, 35-36, 42-58, 44-70
Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας-Αναστασίου): Τσεκίνης 3 (1), Δαμάς 10 (2), Μιχαλάκης 2, Σίδερης 2, Κυπριτζόγλου 10 (1), Σκούταρης 5 (1), Θωμάκης 8, Τσεκίνης Ανδρ. 2, Καμίνης 2, Ντέντα.
Λοκρός (Ζαρονικόλας-Σεργιάννης): Διαμαντής, Ρούζιος, Μπόλματης 2, Μπουλαντζάς, Παναγιωτίδης 16, Σάκοτα 10, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 13 (3), Ρετσινάς 14 (1), Θεοδώρου.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ