Friday, 24 November 2017

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Νότου

Nov 12, 2017

1ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 72-47

Νέα Ιωνία-Μελίσσια 83-58

ΕΑ Πατρών-Ένωση Ιλίου 50-65

Κεραυνός Αιγίου-Ολυμπιάδα Λεχαίου 85-39

Απόλλων Σμύρνης-Αχαγιά ’82 48-55

Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ 42-53

Γλαύκος-Ακράτα 77-56

Η βαθμολογία:

Η βαθμολογία:

1. Ένωση Ιλίου 10 (5-0)

2. Γλαύκος 10(5-0)

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 9 (4-1)

4. Μελίσσια 9 (4-1)

5. Οίαξ Ναυπλίου 9 (4-1)

6. Αχαγιά ’82 8 (3-2)

7. Νέα Ιωνία 8 (3-2)

8. Κεραυνός Αιγίου 7 (2-3)

9. ΚΑΠ 7 (2-3)

10. Ακράτα 6 (1-6)

11. Απόλλων Σμύρνης 6 (1-4)

12. Καλαμάτα 1980 5 (1-3)

13. ΕΑΠ 5 (0-5)

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11):

Μελίσσια-Οίαξ Ναυπλίου

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίαου-ΕΑ Πατρών

Αχαγιά ’82-Κεραυνός Αιγίου

Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980

Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος

Ακράτα-ΚΑΠ

Τα φύλλα αγώνα:

Κεραυνός Αιγίου-Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου 85-39
Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 31-8, 52-20, 69-26, 85-39
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Αναστασόπουλος 10 (7ασ.), Πολυδωρόπουλος, Σωτηρόπουλος 3 (1), Χριστοδουλόπουλος 6, Μίχος 3, Φωτίου 16 (3), Ζυγάς, Μαναβόπουλος 6, Σκλάβος 2, Γκόβας 9, Καραγιάννης 8, Γκιζόγιαννης 22 (1).
Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Λύκος 11 (1), Δόσης 2, Τσάτσαρης, Κρασαβάκης 4, Ραπανάκης 1, Λενάκος 21 (2), Ηλίου, Βασιλείου, Ντίλης,Κουρούπης, Απ. Γιώργαρης, Αν. Γιώργαρης.

ΕΑΠ-Ένωση Ιλίου 50-65
Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 23-19, 36-30, 41-48, 50-65
ΕΑΠ (Δεράος): Σαρικάς 15(1), Δούρος 13 (2), Ζαβέρδας, Καλπάκης 2, Φωτιάδης, Καδής 3 (1), Καραϊσκάκης 7 (1), Μπαιρακτάρης, Παπαδόπουλος 4, Καντάς 3 (1), Τσουλέας, Χουλιάρας 3
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 13 (2), Μπέλλας Ι.5 (1), Σκαλωμένος 14, Φουντάς 5, Πανουσόπουλος Θ. 3 (1), Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε 3 (1), Μπέλλας Ο. 9 (1), Χαραλάμπους, Μανταλβάνος, Βαρσαμούλης 13, Τσιουμπρής.

Απόλλων Σμύρνης-Αχαγιά ‘82 48-55
Δεκάλεπτα: 16-16, 25-30, 38-46, 48-55
Διαιτητές: Λιότσος, Καββαδάς
Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Οικονομάκης 8 (1), Δαουτάκος, Πρισκομάτης 19 (1), Δρόσος, Γεωργιάδης, Σίμος, Καραμπάς 5 (1), Κοίρτης 3 (1), Προφκα, Οικονομόπουλος 12 (1), Ανδρεόπουλος 1, Μανταλβάνος.
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 2, Σταμόπουλος 10, Δουλγεράκης, Νικολάου 5 (1), Γατσούλης 6 (2), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 7 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 14, Οικονομόπουλος 11.

Γλαύκος-Ακράτα 77-56
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 21-16, 40-27, 62-41, 77-56
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 19 (2τρ., 11ρ.), Χονδρογιάννης 11 (1), Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 8 (1τρ., 9ασ.), Γιαννικόπουλος 9 (1), Σακελλαρόπουλος, Βαγγέλης, Σταυράκης, Κάλλης 15 (2), Πελεκούδας 8 (10ρ., 4κοψ.), Τσεκλένης 7 (1), Σπυράκος.
Ακράτα (Ζωντός): Λάφης 4, Παπαδάκης 2, Κατωπόδης 4, Θανόπουλος 8 (1), Καλεμτζάκης, Τσότσος 7, Οικονομόπουλος, Μάλλκης 3 (1), Δ. Λυμπέρης 6 (2), Βεσκούκης 21 (1).

Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 72-47
Διαιτητές: Πλιάκας, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 19-5, 44-28, 62-39, 72-47
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής, Μπούσι 4, Μπούρης 8 (2), Πελεκάνος 12 (1), Παπαντωνίου 16 (4), Τσούχλης, Γεωργιάδης 3 (1), Φλουσκλιάς 10 (1), Ευστρατίου 8, Μπουρτζουκλής , Ψάλτου 11.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής 1, Φραντζής 15 (2), Τσιακμάς 3, Λαμπρόπουλος, Ροκανάς 3 (1), Ζαφείρης 4 (1), Βύρλας 2, Παπανικολόπουλος 2, Κουρτσούκος, Νάτσκος, Σκόνδρας 7, Αγγελόπουλος 10.

Νέα Ιωνία-Μελίσσια 83-58
Δεκάλεπτα: 21-14, 42-29, 59-44, 83-58
Διαιτητές: Σκαλτσής, Τηγανης
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης, Μπάκας, Ραρής): Καρτέρης 4, Καραθανασόπουλος Θ. 21 (7), Ηλιόπουλος 8 (2), Καραθανασόπουλος Αλ. 11 (1), Γεωργίου Φ. 3, Μαυρίδης, Λαμπρόπουλος, Λίτσιος 11 (1), Σιούτης 8 (1), Κανελλόπουλος 8 (1), Καλασούντας 2, Γεωργίου Γ. 7 (1).
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Πατρινός): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 4, Πανταζής, Βαρθακοκοίλης 1, Βούλγαρης 20 (3), Κοντός 9, Κυπαρίσης 3, Ζήρος, Καλογερόπουλος 8 (2), Παλλαντζάς 3 (1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 4.

Καλαμάτα 80-ΚΑΠ 42-53
Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 14-16, 20-27, 31-41, 42-53
Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Πέτρου 1, Πετρόπουλος, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 5, Μπάζιος 5, Κοντόπουλος , Βούλγαρης 17, Αρβανίτης 4, Μέντης 8(2), Πατικόπουλος, Κατσαρέας 2, Αρώνης.
Αγία Παρασκευή (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 6, Ανδρικόπουλος 4, Θεοδωράκης, Ρουμελιώτης, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 3(1), Πρίτσος 6, Ετζιάκα 2, Παπουλίδης 10, Ροδοστόγλου 20, Αρσενικός, Τζίμης 2.

2ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Έσπερος Καλλιθέας-Έσπερος Λαμίας 89-62

ΑΟΚ Χανιά-Άρης Πετρούπολης 65-62

ΒΑΟΛ-ΑΕΕ Παναγίτσας 66-64

Πεντέλη-Νίκη Αμαρουσίου 69-61

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΟΦΗ 76-51

Άρης Νικαίας-Ερμής Σχηματαρίου 73-69 (κ.α. 65-65)

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Η βαθμολογία:

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9 (4-1)

2. Πεντέλη 9 (4-1)

3. ΒΑΟΛ 9 (4-1)

4. Έσπερος Λαμίας 8 (3-2)

5. ΟΦΗ 7 (3-1)*

6. Λοκρός Αταλάντης 7 (3-1)*

7. Έσπερος Καλλιθέας 7 (3-1)*

8. Ερμής Σχηματαρίου 7 (2-3)

9. Άρης Νικαίας 6 (2-2)*

10. ΑΟΚ Χανιά 6 (1-4)

11. Νίκη Αμαρουσίου 5 (1-3)*

12. Άρης Πετρούπολη 5 (0-5)

13. ΑΕΕ Παναγίτσας 5 (0-5)

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11):

ΑΕΕ Παναγίτσας-ΑΟΚ Χανιά

Νίκη Αμαρουσίου-ΒΑΟΛ

ΟΦΗ-Πεντέλη

Έσπερος Λαμίας-Άρης Νικαίας

Ερμής Σχηματαρίου-Λοκρός Αταλάντης

(6/12) Άρης Πετρούπολης-Έσπερος Καλλιθέας

Ρεπό: Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΟΚ Χανιά-Αρης Πετρούπολης 65-62
Διαιτητές: Λογοθέτης, Κουτσοδήμος
Δεκάλεπτα: 10-13, 30-24, 47-46, 65-62
ΑΟΚ Χανιά (Ροδάς): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 2, Υφαντόπουλος 11 (2), Σαράντης 20 (4), Αράπης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 11 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 11, Τασιούδης 7, Κοντογιάννης.
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Μόκκας, Βενιτουράκης 8, Χάνιας-Πανταζής Κουλούρης 2, Λιακόπουλος 4 (1), Μπαζιώτης 11 (1), Μούτρης 7, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 12 (1), Μακρυγιάννης 7 (1), Μπέλη 4, Καράμπελας 3.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΦΗ 76-51
Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-11, 41-21, 53-35, 76-51
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραιδώνης 2, Στραγανιώτης 17(2), Νάτσος 8(1), Ξιούρας 15(4), Χρονόπουλος 7(1), Κακαργιάς, Κόης 5, Κοσμετάτος 2, Σολωμός 10, Πουρνάρας 7, Πετράκος 3, Ανδρεάτος.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 9(3), Μαιστρέλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 5(1), Χαρωνίτης, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17(1), Βασιλειάδης 6, Καραλής 9, Τσιλόγλου, Πάλλης 2.

ΒΑΟΛ-ΑΕΕ Παναγίτσας 66-64
Διαιτητές: Μαριγλή, Σωτηρχέλης.
Δεκάλεπτα: 19-17, 34-31, 53-49, 66-64
ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Βούτας, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 5, Σαμιώτης 12 (1), Αγγελίδης 8, Τσουρής 1, Νακόπουλος, Τροβάς 11 (1), Ντουμπάρης 15, Κωνσταντινάκος 10 (2).
ΑΕΕ Παναγίτσας (Μιχαήλ): Σκεμπές, Καρβούνης 14 (4), Αδαμόπουλος 14 (1), Θεοδωράκος 2, Σπύρου, Μούντριχας, Τσακός, Γκιζογιάννης 15, Σβορώνος 5, Δρακάκης 12, Χοτζάλι 2

Πεντέλη Νίκη Αμαρουσίου 75-68
Διαιτητές: Αργυρούδης, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 19-19, 42-35, 56-48, 75-68
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 9, Νασσης, Γεωργακόπουλος 10, Λίτσος 19 (3), Αποστολόπουλος 8 (1), Πορτελάνος 2, Νταλλής 2, Κωνσταντάκος, Μουλάς 9, Μπίγγος 2, Νιφόρας, Μαλούκος 14.
Νίκη Αμαρουσίου (Καλιώρας): Σιδέρης 2, Δανάς 5 (1), Μιχαλάκης 9, Παφίλης, Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 23 (1), Αρναουτάκης 3, Πολυμενάκος, Κουράκης 13, Τσέκενης, Κανύχης, Ντέντα 5.

Άρης Νικαίας-Ερμής Σχηματαρίου 73-69 , 65-65 (κ.α.)
Διαιτητές: Κρεστενίτης-Καρτάνος
Δεκάλεπτα: 25-14, 38-30, 48-51, 65-65 (κ.α.), 73-69
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Αλτσαντζής, Στογιάνοβιτς 11 (3), Κανάς 4, Καρυπίδης, Θαλασσινός 18 (1), Κωνσταντίνου 2, Γαλίτης 3, Κόλλιας 13, Καπετάνιος 4, Γρίβας 18 (4), Βράνης.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 15 (1), Θωμάς 7 (1), Γκρινιάρης 10, Σπηλιόπουλος 3 (1), Κώνστας 13 (3), Φλώτσιος, Κουτής, Αγγελέτος 6, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 3, Μαρμαρινός 10.

Έσπερος Καλλιθέας-Έσπερος Λαμίας 89-62
Δεκάλεπτα: 25-11, 49-27, 67-48, 89-62
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Ελ Ανύ
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 6(1), Χατζηκίδης 8(1), Καρλάφτης 5(1), Χαρούνι Ν. 14, Κατσούρης 10, Κρητικός 2, Βλασσόπουλος 12, Χαρούνι Κ. 21, Καράμπελας 5, Βάρσος 2, Πρόγκας 2.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαβέλης): Στογίλκοβιτς, Σέττος 6(2), Πάππος 1, Ρουμελιώτης 5(1), Φύκας 9(2), Παπαργυρόπουλος 14(2), Φούντας 6, Δαχρετζής 7, Κατράνας 10(2), Παπανικολάου.

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ