Saturday, 18 November 2017

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά

Nov 12, 2017

1ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

(11/11) Φαίακας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδας 70-49

Νικόπολη-ΑΟΚ Βέροιας 77-69 (κ.α. 65-65)

Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣΙ 75-62

Νίκη Βόλου-ΓΕ Αγρινίου 100-72

Ίκαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-65

Πρωτέας Γρεβενών-Ζέφυρος ’02 67-62

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Η βαθμολογία:

1. Φαίακας Κέρκυρας 10 (5-0)

2. Νίκη Βόλου 9 (4-1)

3. Φίλιππος Βέροιας 9 (4-1)

4. ΑΓΣΙ 8 (3-2)

5. Ίκαροι Τρικάλων 8 (3-2)

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 6 (2-2)*

7. Πρωτέας Γρεβενών 6 (2-2)*

8. Νικόπολη 6 (2-2)*

9. Ζέφυρος ’02 6 (1-4)

10. ΑΟΚ Βέροιας 6 (1-4)

11. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 6 (1-4)

12. Ιωνικός Ιωνίας 5 (1-3)*

13. ΓΕ Αγρινίου 5 (1-3)*

* Έχουν κάνει τα ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11):

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νικόπολη

ΑΓΣΙ-Φαίακας Κέρκυρας

ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών

Ζέφυρος ’02-Ιωνικός Ιωνίας

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Τα φύλλα αγώνα:

Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣΙ 75-62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Ιωάννης
Δεκάλεπτα: 14-19, 34-33, 48-42, 75-62
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Κοθράς 10, Μόρας, Τσιαγκλάκανος, Παραπούρας 10(3), Σουτζόπουλος 18, Καντάρκος 17, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος 2, Τσεσμετζίδης 2, Μαρκόπουλος 9(3), Καβαργύρης 7.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 6, Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 21, Καλφαλίδης, Καννής 2, Παπαγιάννης 3, Τσίγκας, Mάκης 7, Παπανικολάου, Εξαρχόπουλος 12(3), Φίλιος 2, Θώδης 6.

Ίκαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-65
Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 14-17, 43-35, 54-51, 67-65
Ίκαροι (Μητσιάδης): Στάνκοβιτς 7 , Χαντζής 6, Αργύρης 3, Φούντας Φ 4, Φούντας Γ26, Αργύρης Ν 16, Κορδέας,Μπαρμπαρούσης,Ντούρβας 6, Μέξης 1
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 15, Ημερίδης 13,Μπινιάκου 2, Τζινόπουλος 11,Σιδηρόπουλος 17, Κούτουλας 7, Τσελέκης, Τασιούλης, Γαβιανάκης.

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας 77-69 (65-65 κ.α.)
Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 19-13, 37-31, 49-46, 65-65 (κ.α.), 77-69
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 17(3), Τσιτσώνης 13(4), Σταμούλης, Κακιούζης 6(1), Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης, Νίκας 16(1), Μακρόπουλος 21(1).
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 20(3), Γκανας, Βλάχος 15, Μαυρίδης 18, Γιαννόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 12(1).

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 70-49
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστα
Δεκάλεπτα: 17-8, 36-17, 58-30, 70-49
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιαννίδης): Σπιτιέρης 12 (1), Σκούρτης, Περούλης 14, Μαγγανάς 7 (1), Μακρίδης 9 (3), Νεδέλκος 11 (1), Πάλλης, Βογιατζής 5 (1), Περούλης 5 (1), Χατζόπουλος 7, Ούστογλου, Αγάθος.
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα (Κυρατζής): Κλασίδης 12, Σεϊντής 6, Καλομενίδης 3(1), Εσπερίδης, Νεοφυτίδης 2, Τσολάκης 14, Σαχπατζίδης 3 (1), Πανίδης, Πουτουκλής 2, Μαστροδημήτρης 2, Αθανασιάδης 5, Ναϊπλής.

Νίκη Βόλου-ΓΕ Αγρινίου 100-72
Διαιτητές: Γραικός, Πράττος
Δεκάλεπτα: 28-18, 59-29, 86-52, 100-72
Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 9, Παπαζήσης 9(1), Ρουσιώτης, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Καφάσης 8, Κουτίνας 16(2), Τσαβές 2, Βλήτσιος 2, Τσώλης 20 (1), Λωρίτης 3(1), Παπακώστας 23 (3), Πανιόπουλος 1.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος 5(1), Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 12, Λιοκαύτος 2, Μπαρούχας 21(5), Χειμώνας, Τσώλος, Μπόσμος 8, Δάρλας 14(4), Βασιλείου 8, Βούλγαρης.

2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κένταυρος Καλλικράτειας-Ορφέας Νέου Σκοπού 81-58

ΧΑΝΘ-Μαντουλίδης 81-69

Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου 72-44

Πολύγυρος-ΑΕ Κομοτηνής 90-73

Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-70

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ 77-76

Ευκαρπία-Απόλλων Καλαμαριάς 73-83

Η Βαθμολογία:

1. Μακεδονικός 5-0
2. ΑΟ Πολυγύρου 4-1
3. ΧΑΝΘ 4-1
3. ΜΕΝΤ 4-1
5. Ελευθερούπολη 4-1
6. Αστέρας Σίνδου 3-2
7. Απόλλων Καλαμαριάς 3-2
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 3-2
9. Ευκαρπία 2-3
10. Κένταυρος Καλλικράτειας 1-4
11. Αίας Ευόσμου 1-4
13, Μαντουλίδης 0-5
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 0-5

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς 73-83
Διαιτητές: Φούντζηλας-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-37, 54-55, 73-83.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 13(3), Γρηγοριάδης 7, Γκαβέζος Θ. 2, Γκαβέζος Αρ. 4, Γαϊτανίδης, Χολέβας 32(2), Πρεδάρης, Κολότσιος, Ουλουσίδης 5, Κόκουρας 5, Κιούρκας 3.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 18(3), Αποστόλου 20(3), Μυθιλλος, Σταματέλος 12(2), Κουκουλίδης 3(1), Μαχαιριανάκης 10(1), Σπυρόπουλος, Καλαμπόκης 6, Χαντζίδης 12, Στυλιανίδης 2.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΜΕΝΤ 77-76
Διαιτητές: Δημάδης-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 20-33, 23-19, 20-10, 77-76
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Μπορμπίδης, Σκεπή 7 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 13 (1), Χατζηδημητρίου 16 (1), Γιωτόπουλος 10 (1), Σημάκης 23, Πασαλίδης, Μπίτατζης, Χαλίλ 8.
ΜΕΝΤ(Νομικός- Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 7, Παπαδόπουλος Π, 9, Μιχαηλίδης 25 (3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 7 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Κάπος, Μπαγκαταριάν 4, Γιαννούλης 17.

ΧΑΝΘ –ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 81-69
Διαιτητές: Τσοκόλης-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 27-33, 49-46, 81-69
ΧΑΝΘ(Παπαβασιλείου) Παπαζούδης 3 (1), Ακεψιμαϊδης 13 (3), Ελευθεριάδης, Ζιάκας 13 (2), Θωμαίδης 16, 20 (3), Πέτροβιτς 13 (1), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 1 Κωστίκας 2, Μακούλης, Δούκας.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 11 (1), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 8, Γιαννάκος 12 (2), Ρεφατλάρι 13 (3), Εύζωνας 2, Κουτουξίδης 4, Γραβάνης 6, Καλόγηρος 4, Τσιριλάκης 4 Γκύζης 3 (1), Νικολαΐδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 72-44
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 14-21, 37-30, 52-35, 72-44
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης- Στυλιανίδης): Λεπτοκαρίδης 17 (3), Ντουμάνης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 4, Μπίλιος 9(3), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 16 (2), Ακριτίδης 2, Μυσίρογλου 5 (1), Σπουργίτης 4, Ιατρίδης 5.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 2, Φωτόπουλος, Δοξάκης 3 (1), Μπαρτζόπουλος, Νικολούδης 3 (1), Μαλολάρι 4, Τσαουσίδης, Νησιώτης 9, Δημητριάδης, Σεκαδάκης Γ 4, Νέστης 19 (4), Σεκαδάκης Δ.

ΑΟ Πολυγύρου-ΑΕ Κομοτηνής 90-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός
Δεκάλεπτα: 20-20, 31-39, 66-60, 90-73
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 4, Πιπιλιάρης 14, Τσιούντος 12 (1), Στεφανίδης 2, Παυλέας 8, Μπέγος 15 (2), Καραγιαννάκης 11 (1), Νικολόπουλος, Νουκάρης 20 (3), Αποστολίδης 4.
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 13(1), Βάκρινος 5, Κυφωνίδης 4, Κουτσοβασίλης 26 (2), Χρήστου, Λαγογιάννης, Παρχαρίδης 2, Σπέντζος 18 (5), Θεοδωρίδης 5.

Κένταυρος Καλλικράτειας-Ορφέας Νέου Σκοπού 81-58
Διαιτητές: Πετανίδου-Τσούλης
Δεκάλεπτα: 21-15, 48-32, 62-44, 81-58
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμανάκης 6, Φωτιάδης 4, Γκόνος 4, Πατίκας 13(3), Παρασκευάς 6, Θαλασσινός 6, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 11, Δασκαλάκης 12(2), Ζωγράφος 17, Χανιωτάκης, Ανθιμιάδης.
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Θεοδωροπουλος 3(1), Κουσιαντζής 6(1), Παρίσης 12(1), Δροσίνος 2, Καντζουρίδης, Καράκασης 2, Γάτος 19, Χατζής 9, Αμβροσίου 3(1), Σίμος 2, Χαβαλές.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11):

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ

ΑΕ Κομοτηνής-Αστέρας Σίνδου

Ελευθερούπολη-Πολύγυρος

Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ευκαρπία

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ