Thursday, 23 November 2017

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα των ομίλων του Βορρά

Nov 06, 2017

1ος όμιλος Βορρά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ζέφυρος-Νικόπολη Πρέβεζας 77-56
ΑΟΚ Βέροιας-Φαίακας Κέρκ. 55-67
Πτολεμαΐδα-Φίλιππος Βέροιας 58-91
ΑΓΣΙ-Νίκη Βόλου 69-68
Αγρίνιο-Ίκαροι Τρικάλων 68-72
Ιωνικός Ιωνίας-Πρωτέας Γρεβενών 63-61
Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 58-91

Δεκάλεπτα: 12-18, 31-43, 45-65, 58-91
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι. – Τσούλης
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα (Κυρατζής): Κλασίδης 5(1), Σειντής, Καλομενίδης 4, Εσπερίδης, Αργυρόπουλος, Τσολάκης 8, Σαχπαζίδης 6(2), Πανίδης 8, Πουτούκης, Αθανασιάδης 3, Σαρής 22(3), Μαστροδημήτρης 2.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Κοθράς 15(1), Μόρας 2, Τσιαγκλάκανος 17(3), Παραπούρας 17(4), Σουτζόπουλος 34, Καντάρκος 4, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος, Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος, Καβαργύρης 2.

ΑΓΣΙ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 69-68

Δεκάλεπτα: 17-10, 35-29, 50-47, 69-68
ΑΓΣΙ: Γεωργίου 14, Ζαμπέτης 8 (2), Μπαρτζώκας 14, Καλφαλίδης, Καννής, Παπαγιάννης 2, Τσίγκας, Μάκης 9 (1), Παπανικολάου, Εξαρχόπουλος 10 (1), Φίλιος 2, Θώδης 10.
Νίκη Βόλου: Διγενής, Παπαζήσης, Γεωργίου, Αναγνωστόπουλος 5, ΚΑφάσης, Κουτίνας 28 (3),Τσαβές 6, Βλίντζος 3, Τσ΄λης 6, Λωρίτης, Παπακώστας 12, Τοκατλίδης

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 55-67

Δκάλεπτα : 19-17, 31-29, 43-47, 55-67
ΑΟΚ Βέροιας : Τρομπούκης 2, Σισμάνης 6, Γκανάς 3 (1), Βλάχος 11 (1), Μαυρίδης 4, Λέφας 5(1), Μπαρμπαρούσης 2, Χαατζηλαμπρινός 4, Γιαννουζάκος 14 (2)
Φαίακας Κέρκυρας : Χατζόπουλος 9, Βογιατζής 13 (3), Ματενίδης 10 (2), Νεδέλκος 6, Σπιτιέρης 3, Μακρίδης 9 (3), Περούλης 17 (1)

ΓΕ Αγρινίου-Ικαροι Τρικάλων 78-82
Δεκάλεπτα: 14-15, 29-35, 58-53, 78-82
Διαιτητές: Καμήτσος-Γερανιός
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος 8(2), Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 11(3), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 28(3), Σαπλαούρας, Τσώλος, Μπόσμος 9, Δάρλας 17(3), Βασιλείου 5, Βούλγαρης.
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κορδέας, Φούντας Σ. 8(2), Στάνκοβιτς 7(2), Αργύρης 11(3),Μέξης, Χατζής 2, Ντούρβας 5(1), Μπαρμπαρούσης 5, Αργύρης 5, Φούντας 39(6), Θεοδώρου

Ιωνικός-Πρωτέας Γρεβενών 63-61
Δεκάλεπτα: 22-17, 35-30, 50-44, 63-61
Διαιτητές: Καρακώστας-Γκέκας
Ιωνικός Ιωνικαίας (Πετρόπουλος): Μητακίδης, Ιγγλέζος, Γεωργιάδης 14(1), Κούτε 2, Μαδεμλής 2, Χαριστός, Δελλής, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 5, Αναστασιάδης 11(1), Παουλεάνου 10(2), Βαρύτης 19(4).
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τακίδης 4, Γράβας 5, Μιχαηλίδης 11(3), Ρίγγκος 7, Κλωνάρας 5, Κώττας 6, Μπόζιαρης 4, Καλογεράτος 11(3), Τζίμου 8(1).

Ζέφυρος-Νικόπολη Πρέβεζας 77-56
Δεκάλεπτα: 17-10, 36-23, 53-35,77-56
Διαιτητές : Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Ζέφυρος(Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος, Αλεξανδρίδης 22(5), Ματενίδης 8, Ουρκέρογλου 4(1), Σαμαράς 7(1), Μαυροματίδης 4, Τσιόγκας 15, Ζελενίτσας, Μυστηλιάδης 14(3), Φυλακτός 3(1), Φαρμάκης, Μάρκου.
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Βαγενάς 10, Αργυραίος, Σουλιώτης 7(2), Τσιτσώνης 9(3), Σταμούλης, Κακιούζης 8(2), Παπαμιχαήλ 2, Γεωργάκης, Νίκας, Μακρόπουλος 4, Μπάλλας 16.

Η βαθμολογία
1. Φαίακας Κέρκυρας 8
2. Φίλιππος Βέροιας 7
3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 7
4. Νίκη Βόλου 7
5. Ικαροι Τρικάλων 6
6. Εύαθλος Πολυκάστρου 5
7. Ζέφυρος 5
8. ΑΟΚ Βέροιας 5
9. Ιωνικός 5
10. ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 5
11. Νικόπολη Πρέβεζας 4
12. ΓΕ Αγρινίου 4
13. Πρωτέας Γρεβενών 4

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (12/11):
Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας
Φαίακας Κέρκ.-Πτολεμαΐδα
Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣΙ
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο
Ίκαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου
Πρωτέας Γρεβενών-Ζέφυρος

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας.

2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Απόλλων Καλ. - Κένταυρος Καλ. 81-63
Ορφέας Ν. Σκοπού - ΧΑΝΘ 48-68
Μαντουλίδης - Αστέρας Σίνδου 77-79
Αίας Ευόσμου - Πολύγυρος 76-74
Α.Ε. Κομοτηνής - Μακεδονικός 60-79
Ελευθερούπολη - ΓΑΣ Κομοτηνή 90-72
ΜΕΝΤ - Ευκαρπία 81-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 81-64
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-34, 65-52, 81-64
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τσοκόλης
ΜΕΝΤ(Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 7, Παπαδόπουλος Π. 13, Μιχαηλίδης 17 (4), Καρανώτας 10, Παπαδόπουλος Αγ. 6, Κάππος, Τζιούφας, Ακσεχέρογλου 6, Μπαγκτασαριάν 4, Γιαννούλης 18, Κονιάτης, Βελέντζας.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου- Δαδάλας): Ψευτόγκας 5 (1), Πούλιος, Γαϊτάνης 5 (1), Χολέβας 23 (3), Πρεβάρης 3 (1), Κολώτσιος Α 4, Γκαβέζας Ανδ. 7 (1), Κόκουρας 6, Κιούρκας 11 (1), Γκαβέζος Αρ. Κολώτσιος Β.

Ελευθερούπολη-ΓΑΣ Κομοτηνή 90-72
Δεκάλεπτα: 28-9, 47-34, 69-59, 90-72
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Καρκαλέσης
Ελευθερούπολη (Κ. Παπαδόπουλος- Λογοθέτης): Στυλίδης 15 (3), Γαϊτανίδης, Μασάδης 4, Θεοδωράκος 18 (5), Μανάκας 22, Απαζίδης 4 (1), Ιωάννου 4, Βοϊβατόπουλος 23.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Μπορμπίδης, Σκεμπή 10 (2), Γκουτσίδης 1, Λεχούδης 11 (1), Χατζηδημητρίου 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Σιμάκης 21 (1), Παλάσκας 10 (2), Χαλίλ 7.

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΧΑΝΘ 48-68
Δεκάλεπτα: 16-17, 27-35, 38-51, 48-68
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Θεοδωροπουλος 3 (1), Κουσιάντζας 7 (1), Παρίσης 17 (1), Δροσίνος 6, Καντζουρίδης, Καράκας 3 (1), Γάτος 8, Γκάνογλου, Σίμος 4, Χαβαλές.
ΧΑΝΘ (Παπαβασιλείου ) Παπαζούδης 2, Ζεκιριέ, Μακουλης, Ακεψιμαιδης 14 (1), Ελευθεριάδης 8, Βλαγκογιας 4, Θωμαϊδης 11, Δούκας 2, Πέτροβιτς 11, Κωστίκας 4, Ζαμπακης 12 (1), Κουτσοκώστας.

Απόλλων Καλαμαριάς-Κένταυρος Καλλικράτειας 81-63
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-29, 59-49, 81-63
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χαρτόπουλος 10(1), Αποστόλου 21(4), Μυθιλλος, Σταματέλος 11(1), Κουκουλεκίδης 2, Μαχαιριανάκης 11(1), Σπυρόπουλος 4, Χασιώτης, Κιώτης, Καλαμπόκης 2, Χατζίδης 8, Στυλιανίδης 12.
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμανάκης, Φωτιάδης, Γκόνος 21(1), Πατίκας 11(1), Παρασκευάς 10(2), Θαλασσινός 1, Ρέμπελος, Δέτσικας 13, Δασκαλάκης 7(2), Ζωγράφος, Κωνσταντινίδης.

Μαντουλίδης-Αστέρας Σίνδου 77-79
Διαιτητές: Σελεβός, Πράττος
Δεκάλεπτα: 23-21, 42-32, 59-53, 77-79
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 3 (1), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 12, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 22 (6), Εύζωνας 3, Κουτουξίδης 8, Γραβάνης, Γάκης, Τσιριλάκης 13, Γκύζης 14 (2), Νικολαϊδης.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης- Στυλιαννίδης): Λεπτοκαρίδης 27 (4), Ζαγορίτης, Παπαπασχαλης 6, Ιωαννίδης 12, Πετρίδης 1, Μπίλιος 3 (1), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 11 (2), Ακριτίδης 11, Μισίρογλου 8 (2), Σπουργίτης, Ιατρίδης.

ΑΕ Κομοτηνής-Μακεδονικός 60-79
Δεκάλεπτα: 9-18, 26-42, 37-61, 60-79
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζηχαρίσης
ΑΕ Κομοτηνής (Τσαούς): Μαγουλάς 3 (1), Παπαδόπουλος, Καραμανλής 3 (1), Βακρινός 8 (1), Φωτακάκης, Κυφωνίδης 18 (2), Κουτσοβασίλης 2, Χρήστου 2, Λαγογιάννης, Βαχαρίδης 9 (1), Σπέντσος 6 (2), Θεοδωρίδης 7.
Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 1, Κοντσές, Ντσιλής 24 (2), Κουτουραντζόγλου 22 (1), Βούλγαρης Σ 11,Μπαρζού 2, Χαλάτσης 11, Κομμάτας, Πηλακούτας, Κασούρας 8, Μαργαρίτης


Η βαθμολογία
1. Μακεδονικός 8
2. Ελευθερούπολη 8
3. ΜΕΝΤ 8
4. ΑΟ Πολυγύρου 7
5. ΧΑΝΘ 7
6. Αστέρας Σίνδου 6
7. ΓΑΣ Κομοτηνή 6
8. ΠΣ Ευκαρπίας 6
9. Απόλλων Καλαμαριάς 6
10. Αίας Ευόσμου 5
11. ΑΕ Κομοτηνής 5
12. Μαντουλίδης 4
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 4
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 4

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (12/11):
Κένταυρος Καλλικράτειας-Ορφέας Νέου Σκοπού
ΧΑΝΘ-Μαντουλίδης
Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου
ΑΟ Πολυγύρου-ΑΕ Κομοτηνής
Μακεδονικός-Ελευθερούπολη
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ
ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς.

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ