Saturday, 18 November 2017

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα των ομίλων του Νότου

Nov 06, 2017

1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:
Ακράτα-Οίαξ Ναυπλίου 73-77
Έσπερος ΑΟΠΑ-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 79-64
ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΑ Πατρών 44-43
Ένωση Ιλίου-ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 86-61
Ολυμπιάδα-Απόλλων Σμύρνης 67-92
Αχαγιά 82-Καλαμάτα 80' 64-51
ΚΑΠ-Γλαύκος 55-72

Tα φύλλα αγώνων:

Αγ. Παρασκευή-Γλαύκος 55-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 33-30, 42-55, 55-72
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπανασάκης-Μαρίγλη
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 4, Θεοδωράκης, Ρουμελιώτης 12 (1), Καρακατσάνης 2, Ζαχαράκης 7 (1), Πρίτσος 6, Ετζιάκα 4, Παπουλίδης 12, Ροδοστόγλου 7, Αρσενικός, Τζίμης 1.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Βουρνάς): Νιφόρας 13 (1τρ., 15ρ.), Χονδρογιάννης 10 (1), Λαμπρόπουλος 20 (1τρ., 8ασ.), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης 9 (3), Κάλλης, Πελεκούδας 12 (5κοψ., 11ρ.), Τσεκλένης 8 (2), Σπυράκος (3κοψ.).

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου 86-61

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 45-28, 62-42, 86-61
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγκαφάς-Μπακετέα
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαρσαμούλης 15, Μαγιντόμπε 6, Βαϊδάκης 13, Μπέλλας Οδ. 13 (1), Φουντάς 8( 2), Σκαλωμένoς 8, Μπολάτογλου 6, Πανουσόπουλος 7 (1), Μπέλλας 9 (2), Μανταλβάνος 1, Χαραλάμπους, Τσιουμπρής.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Οικονομάκης): Αναστασόπουλος 3 (1), Πολυδωρόπουλος 4 (1), Λιγνός, Χριστοδουλόπουλος, Μίχος, Φωτίου 7, Ζυγάς, Μαναβόπουλος 12, Σκλάβος 8 (1), Γκόβας 18 (4), Καραγιάννης, Γκιζόγιαννης 9 (1).

Εσπερος ΑΟΠΑ – Νέα Ιωνία 79-64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-22, 43-37, 61-53, 79-64
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σταθόπουλος-Ασημακάκη
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής, Φραντζής 14 (3), Τσιακμάς 3, Λαμπρόπουλος 14 (2τρ., 5 ασ.), Ροκανάς, Ζαφείρης 10 ( 1), Βύρλας 5, Νάτσκος, Σκόνδρας 11 (1), Αγγελόπουλος 15 (1), Παπανικολόπουλος 7.
Ν.ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης): Καρτέρης, Α. Καραθανασόπουλος 5 (1), Ηλιόπουλος 1, Αλ. Καραθανασόπουλος 2, Μαυρίδης 2, Λαμπρόπουλος 3, Λίτσιος 25 (3), Σιούτης 2, Κανελλόπουλος 16 (1), Καλασούτας, Γεωργίου 8.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΑ Πατρών 44-43

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-8, 19-22, 37-30, 44-43
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουτσοδήμος-Κώτσου
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Αρβανίτης – Καραγιάννης): Κύριος 4, Τζωρτζόπουλος, Κυπαρίσσης 2, Βούλγαρης 13 (1), Κόντος 10, Καλογερόπουλος 2, Τζέμης 4, Βαθρακοκίλης 2, Καραχάλιος 3, Ζήρρος 2, Παλάτζας 2.
ΕΑΠ (Δεράος): Δούρος 1, Κυριακίδης, Καλπακής, Φωτιάδης 5, Καραϊσκάκης 11 (2), Καδής 5, Παπαδόπουλος 4, Κάντας, Χουλιάρας 3, Τσουλέας, Σαρίκας 14 (1).

Αχαγιά-Καλαμάτα 80' 64-51

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 37-30, 44-44, 64-51
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λεκατσάς-Καββαδάς
ΑΧΑΓΙΑ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 4, Σταμόπουλος 4 (1), Δουλγεράκης, Νικολάου, Γατσούλης 3 (1), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 13 (4), Λαμπρόπουλος 2, Δαβάνης 19, Οικονομόπουλος 19 (1).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80' (Κορογώνας): Πέτρου 2, Πετρόπουλος, Φραγγέας 2, Παπαγεωργίου 2, Χαντζής 3 (1), Μπάζιος 14, Κοντόπουλος 7 (1), Βούλγαρης 11, Αρβανίτης 2, Μέντης 8 (2), Μαρώνης, Πατικόπουλος.

Ολυμπιάδα Άσσου-Λεχαίου-Απόλλων Σμύρνης 67-92

ΔIAITHTΕΣ: Λογοθέτης, Κοτσίρης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-28, 37-49, 48-78, 67-92
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Παπαμιχαήλ): Βασιλόπουλος 6, Δόσης 2, Πετρίδης, Κρασαδάκης 35(1), Λύκος 3(1), Λενάκος 6, Ηλιού 3(1), Ραπανάκης 2, Ντίλης, Κουρούπης 4, Γεώργαρης Απ. 3, Γεώργαρης Ανδ 3(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καράμπελας): Οικονομάκης, Πρισκοματης 16(1), Δρόσος, Γεωργιάδης 2, Σίμος 5(1), Καραμπάς 9(1), Κούρτης 3(1), Πρόβκα 10, Οικονομόπουλος 19(1), Ανδρεόπουλος 17, Μανταλβάνος 11.

Ακράτα-Οίαξ Ναυπλίου 73-77

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστασίου, Φασόλης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 38-41, 54-59, 73-77
ΑΚΡΑΤΑ (Ζωντός): Παπαδάκης 3, Κατωπόδης 4, Θανόπουλος 17, Καλεμτζάκης, Τσότσος 14, Οικονομόπουλος 2, Μαλλής, Λυμπέρης 9, Βεσκούκης 24.
ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ(Νώντας): Ραζής 5, Μπούσι 1, Μπουρής, Πελεκάνος 14, Παπαντωνίου 9, Τσούχλης, Γεωργιάδης 4, Φρουσκλιάς 23, Ευστρατίου 4, Μπουρτζουκλής 10, Ψάλτου 7.

Η βαθμολογία:

1 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 8 (4-0)
2 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 8 (4-0)
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 8 (4-0)
4 ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 8 (4-0)
5 ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 7 (3-1)
6 ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 6 (2-2)
7 ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 6 (2-2)
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 5 (1-4)
9 ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 5 (1-4)
10 ΚΑΠ 5 (1-4)
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 5 (1-4)
12 ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 5 (1-4)
13 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 4 (0-4)
14 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 12/11):
ΑΟ Ναυπλίου-Εσπερος ΑΟΠΑ
ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-ΚΑΟ Μελισσίων
ΕΑ Πατρών-ΑΟ Ένωση Ιλίου
Κεραυνός Αιγίου-ΑΣ Ολυμπιάδα ΑΣ.ΛΕ
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης-ΑΟ Αχαγιά 82
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ
ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Ακράτα


2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα:
Έσπερος Λαμίας-ΑΟΚ Χανιά 82-63
Ερμής Σχηματαρίου- Έσπερος Καλλιθέας 52-56
Άρης Πετρούπολης-ΒΑΟΛ Χίου 99-102 (κ.α. 79-79, 86-86, 90-90)
ΑΕΕ Παναγίτσας-Πεντέλη 56-64
Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 78-81
Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νίκαιας 85-71

Ρεπό: ΟΦΗ

Τα φύλλα αγώνα:

Έσπερος Λαμίας-ΑΟΚ Χανιά 82-63

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλογερόπουλος Λ., Παριανόπουλος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 38-30 , 60-45, 82-63
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Ν.ΤΣΟΥΚΑΛΑΒΕΛΗΣ): Στογιάκοβιτς, Περτσίμας, Τριανταφυλλίδης 1, Ρουμελιώτης 16, Σκαρμούτσος, Φύκας 10 (1), Παπαργυρόπουλος 19 (1), Φούντας 4, Δαχρετζής 6 (1), Κατράνας 25 (5), Παπανικολάου, Π 1.
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ.ΡΟΔΑΣ): Σταθόπουλος, Κουτσαυδής, Αλεξίου 18 (3), Αράπης, Σαράντης 5 (1), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 15 (2), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 4, Τασιούδης 21 (2), Κοντογιάννης.

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Καλλιθέας 52-56

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λαμπίρης, Μαρινάκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 35-34, 45-45, 52-56
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολωμονίδης): Ζίμπρας, Πανταζής 15, Θωμάς 4 (1), Γκρινιάρης 10 (2), Κώνστας 8 (2), Κολοβός, Φλώτσιος, Κολώκας, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 3 (1), Γυφτονικολός 6, Μαρμαρινός 6.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Γράψας): Αγγελόπουλος 14, Καραγιαννίδης 5, Χατζηκίδης 10 (2), Καρλαύτης 5, Χαρούνης Ν. 1, Κατσούρης 8 (1), Κρητικός, Βλασσόπουλος, Χαρούνης Κ. 10, Καράμπελας 3, Βάρσος, Πρόγκας.

Αρης Πετρούπολης-ΒΑΟΛ 99-102

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-26, 45-40, 66-66, 79-79, 86-86, 90-90, 99-102
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φάκαρος-Ντάση
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Παπαδόπουλος): Κούτρας , Βενιτουράκης 20(1), Χάνιας-Πανταζής 7(1), Κουλούρης 6(2), Λιακόπουλος 5(1), Μακρυγιάννης 19(5), Μπούτρης 10, Γιατράκος, Παντελιάδης 16, Καράμπελας 3, Μπέλη 10, Χριστόπουλος
ΒΑΟΛ (Βούλικας): Σουλίκας 9, Βούτας, Τσουρής 19(1), Καραφαντής, Μπουμπάρης 22, Αγγελίδης 12, Τροβάς 11(1), Κωσταντινάκος Π 11(3), Ανδρουλάκης 7(1), Κωσταντινάκος Δ, Σαμιώτης 11, Νακόπουλος

Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νικαίας 85-71

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 38-38, 62-51, 85-71
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νάστος-Τσιμπούρης.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 8 (2), Ρούζιος 7 (1), Μπόλματης 5 (1), Μπουλαντζάς 4, Παναγιωτίδης 9 (1), Σάκοτα 26, Μάτος Αν. 23, Ρετσινάς 3.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλάκος): Στογιάνοβιτς 23 (5), Κανάς, Κοροπούλης 12 (2), Θαλασσινός 6, Κωνσταντίνου 4, Γαλλίτης 5 (1), Κόλλιας 21.


Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος ΑΓ. Δημ. 78-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-22, 31-44, 57-61, 78-81.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ουσταμπασίδης-Τηγάνης (Ζερδεβάς)
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 14 (2), Μιχαλάκης 4, Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 16 (2), Αρναουτάκης 7, Πολυμενάκος, Κουκάκης 24, Τσέκενης Ανδρ. 2, Ευαγγελούλης, Ντέντα.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 8, Στραγανιώτης 11 (1), Νάτσος, Ξιούρας 17 (4), Χρονόπουλος 20 (3), Κόης 10 (1), Σολωμός 13, Πετράκος, Πουρνάρας 2.


Παναγίτσα-Πεντέλη 56-64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-18, 23-28, 38-46, 56-64
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσακαλογιάννης-Ελ Ανύ.
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές 9 (1), Καρβούνης 6 (2), Αδαμόπουλος 10, Θεοδωράκος 6, Κωνσταντίνου 2, Γκιζογιάννης 14 (1), Δρακάκης 9, Μπέλλος, Χοτζάλι, Σβορώνος.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματζίδης): Παπανδρέου 10, Γεωργακόπουλος 3 (1), Λίτσο 5, Αποστολόπουλος 14 (3), Πορτελάνος, Ντάλλης 5 (1), Μουλάς 4, Μπίγκος, Νιφόρας, Μαλούκος 23.


Η βαθμολογία:

1 ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 7 (3-1)
2 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 7 (3-1)
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 7 (3-1)
4 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 7 (3-1)
5 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 7 (3-1)
6 ΟΦΗ 6 (2-2)
7 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 6 (2-2)
8 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 5 (1-3)
9 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 4 (0-4)
10 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 (0-4)
11 ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4 (1-3)
12 ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 4 (0-4)
13 ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 4 (0-4)

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 12/11):
Έσπερος Καλλιθέας-Έσπερος Λαμίας
ΑΟΚ Χανιά-Άρης Πετρούπολης
ΒΑΟΛ Χίου-ΑΕΕ Παναγίτσας
Πεντέλη-Νίκη Αμαρουσίου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΟΦΗ
Άρης Νικαίας-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ