Monday, 22 October 2018

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Oct 07, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)-1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Δαφνίου 63-68
Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 77-65
Γλαύκος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-81 (65-65 κ.α.)
Παγκράτι-Έσπερος Καλλιθέας 82-81
Ένωση Ιλίου-Τρίτωνας 52-69
Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός 58-54
Δούκας-Οίαξ Ναυπλίου 67-61
Παπάγου-ΚΑΟ Κορίνθου 74-73 (63-63 κ.α.)

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 82-81
Δεκάλεπτα : 25-18, 46-35, 65-60, 82-81
Διαιτητές : Σκούτας-Μπούκας
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 9 (1), Μαγιντόμπε 9 (3), Κούτρας 4 (1), Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος 16, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς, Δερμιτζάκης 11 (1), Δόξας 7, Ροδοστόγλου 15 (2), Μπένος, Αρμάος.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 5,Βάρσος 17 (4), Χατζηκίδης 9 (3), Γραμματικός 9 (1), Θεοδοσίου 10 (2), Σκουλούδης 10, Παπαφλωράτος 2, Κ.Χαρούνι 17, Μπούσι, Ν.Χαρούνι. Βλασσόπουλος 2.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ 70-81
Δεκάλεπτα: 15-19, 28-35, 43-50, 65-65 (κ.δ.), 70-81
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος
Γλαύκος (Μυριούνης): Σακελλαρόπουλος 4, Σπυράκος, Μοσχοβάκης 9 (1), Εφέπουλος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 15 (4), Σερέτης 20 (1), Αγγελόπουλος 4, Δαβάνης 15 (1), Μοίραλης, Κούτρας, Βανδώρος, Μαναβόπουλος
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Καρακώστας): Στραγανιώτης 15 (2), Κεφαλάς 12 (1), Ξιούρας 3, Ζαραϊδώνης 2, Βούζας 15 (3) Κόης 11 (1), Τσάβος, Σολωμός 17, Καρακεχαγιάς, Στέφος 4, Ανδρεάτος, Κακαριάς.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 77-65
Δεκάλεπτα: 13-11, 30-31, 45-48, 77-65
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 6, Γεωργακόπουλος 9 (1), Λίτσο 7 (2), Αποστολόπουλος 14 (4), Κούσουλας 5, Καρούζος, Μπέλη 13, Κουκάκης, Μπίγγος 13, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 8.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9 (9 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 12 (2), Ντουζίδης, Κουντούρης, Σκάνδαλος 17 (2), Γιαουρτόγλου 8( 1), Μπακοδήμος, Στάθης 5 (1), Αντωνίου, Καστανιώτης, Μαντζιώρης 8(1).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 52-69
Δεκάλεπτα: 13-20, 27-37, 42-53, 52-69
Διαιτητές: Μαγκουνής – Πολυχρόνης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 4 (1), Τσακίρης 4, Φουντάς 3 (1), Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 1, Χαϊκάλης 9 (2), Μπέλλας Οδ. 7 (1), Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 7, Βαρσαμούλης 11, Γεροκώστας 1.
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Χανιώτης 3 (1), Ψαρόπουλος 11 (1), Καλαντζής 6, ΄Υμερι, Ντίμπ 7 (1), Νικολακόπουλος 12 (3), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 15, Ζησόπουλος, Κουκουνάς, 2, Βερτούδος, Τσούτσος 13 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 63-68
Δεκάλεπτα: 19-6, 31-30, 47-55, 63-68
Διαιτητές: Αποστολίδης-Τσαχάκης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 6, Ματαλιωτάκης 18, Αγγελόπουλος 16, Μορφής 4, Αυγενικός 3(1), Γάργαλης 10(1), Καματερός 6.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 6(1), Γκάτζο 5(1), Κουφόπουλος 3, Γοργόνης 15(3), Ψημίτης, Σαλέχ 6, Δομπρογιάννης 2, Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 21(2), Τάταρης 5(1).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 58-54
Δεκάλεπτα: 22-21, 34-31, 51-48, 58-54
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 10 (2), Καράμπελας 3, Μουρατίδης 6 (2), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 3 (1), Αναγνωστάκης 2, Δούκας 6, Μαύρος 6, Ψαρόπουλος 22 (1)
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 6, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 10 (2), Δέδες 9 (2), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Φωτόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 8, Χάλαρης 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Βασιλόπουλος.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74-73
Δεκάλεπτα : 21-11, 35-31, 51-58, 63-63, 74-73 (παρ.)
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπόυρης
Παπάγου (Κατσούνης) : Γιαννίκος 2, Πίνης 5, Πρισκομάτης 1, Λεκάκης 4 (1) Χρυσός 4 (1), Ζώρζος 16, Παπαπέτρου 5 (1), Κουτρούλιας 38 (1), Μπάλος, Παστήρας
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 9, Γεωργίου 11 (3), Σακελλαρίου 6, Μακρής 17 (2), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 10, Αρσένης, Περρωτής 10, Μπαλής, Δανιήλ 4, Κωνσταντίνου 6 (2

Βαθμολογία (σε έναν αγώνα):

1. Τρίτων 1-0 (69-52)
2. Πεντέλη 1-0 (77-65)
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 1-0 (81-70)
4. Δούκας 1-0 (67-61)
5. Δάφνη Δαφνίου 1-0 (68-63)
6. Πανελευσινιακός 1-0 (58-54)
7. Παγκράτι 1-0 (82-81)
8. Παπάγου 1-0 (74-73)
9. ΚΑΟΚ 0-1 (73-74)
10. Έσπερος Καλλιθέας 0-1 (81-82)
11. Μανδραϊκός 0-1 (54-58)
12. Πρωτέας Βούλας 0-1 (63-68)
13. Οίαξ Ναυπλίου 0-1 (61-67)
14. Γλαύκος 0-1 (70-81)
15. Πανερυθραϊκός 0-1 (65-77)
16. Ένωση Ιλίου 0-1 (52-69)

2η αγωνιστική (14/10):
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πεντέλη
Έσπερος Καλλιθέας-Γλαύκος
Τρίτων-Παγκράτι
Μανδραϊκός-Ένωση Ιλίου
Οίαξ Ναυπλίου-Πανελευσινιακός
ΚΑΟΚ-Δούκας
Δάφνη Δαφνίου-Παπάγου

Β’ Εθνική (Βορράς)-1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Γέφυρα-Ελευθερούπολη 58-71
Φίλιππος Βέροιας-Ανατόλια 61-81
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά 68-62
Φάρσαλα-Χαλκηδόνα/Προποντίς 73-67
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Έσπερος Λαμίας 79-59
Νίκη Βόλου-Στρατώνι 69-61
Μακεδονικός-Φαίακας Κέρκυρας 71-77
ΧΑΝΘ – Ίκαροι Σερρών (10/10)

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 79-59
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 17-12, 41-25, 64-40, 79-59
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζάς 18 (6), Δάμας 3, Μαυρίδης 21 (1), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Κλωνάρας 2, Στόλης 13, Τσιμίδης 4, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 6 (2), Λαζάρου, Ελευθεριάδης 4, Παλιαχάνης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 2, Ρούζιος 9 (1), Μπερτσιμάς, Πάππος 3 (1), Κατσαρές 3, Φύκας 11 (2), Αργύρης 6 (1), Τεπετίδης 8, Ολύμπιος 17 (5)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 69-61
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Τζ.
Δεκάλεπτα: 12-14, 34-25, 51-48, 69-61
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Καραγιώργος, Πανιοπουλος , Γεωργίου 12(1), Φρουσκλιάς 21(2), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 4, Κουτίνας 2, Τσαβές , Τσώλης 8(1), Τάσσος 9, Τασιούδης 13, Διγενής .
Στρατώνι (Χατζούλης): Δοξάκης 7(1), Μπουρδάνος 16(2), Δημητράκας, Κολοκοτρώνης 7(1), Κόκκιος Γεωργιάδης , Σιδηροηλίας 4, Φλιατης 4, Κοτσαγιάννης 4, Μπέγας 3(1), Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος 11.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-81
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα: 18-27, 27-49, 42-69, 61-81
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Σουτζόπουλος 8 (1), Σισμάνης, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 1, Βαλλιος, Κοθράς 26 (3), Καβαργύρης 4, Παραπούρας 9 (2), Καντάρκος 13.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 8 (2), Στεφανίδης, Αμπατζιάς 8 (2), Αράπης 1, Γαλανίδης 3 (1), Μουρατίδης, Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 17, Ζώτος 7 (1), Μπρόζος 10 (1), Καραποστόλου 19 (4).

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 73-67
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 15-18, 32-40, 47-53, 73-67
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 10 (1), Χαιρετίδης 3 (1), Αναγνωστόπουλος, Συνετός 9 (1), Τσιόγκας 2, Φιλιππόπουλος 4, Τοπουζίδης 3(1), Γκιουλέκας 24 (3), Δέσπος 18, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας, Μαρκίδης 7, Δανάκης 13 (2), Τσακαλέρης 15, Παπαδόπουλος, Λαΐδης 4, Μυλωνίδης 11 (1), Κουτέ, Ευαγγελίδης, Λαζαρίδης, Δελίδης 6, Σικαλίδης 11.

ΓΕΦΥΡΑ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 58-71
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 15-18, 35-41, 47-56, 58-71
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Πουλιανίτης 3, Ψευτογκάς 6 (2), Καταβαίνης 2, Αποστολίδης 16 (3), Ζιάκας 5 (1), Κουτουξίδης 7 (1), Σιώμος 13 (1), Κοτσάνος 2, Παπαδόπουλος 4
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 19 (2), Στυλίδης 21 (2), Ιωάννου 4, Απαζίδης 4 (1), Σταμπουλής 6 (1), Βοιβατόπουλος 17

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 68-62
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης.
Δεκάλεπτα: 13 – 17, 37 – 27, 51 – 39, 68 – 62.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3, Σταμίρης, Μιχάλογλου 11(1), Καπινιάρης 13, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 6, Μήτσου 18(4), Ψαράς 10(2), Σαρρής 2.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μήνου 3, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 25(4), Τσιρογιάννης 12, Ράπι, Παρίτσης 13(2), Καμαριώτης 5, Πλιούκας, Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 71-77
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης
Δεκάλεπτα: 9-20, 30-36, 49-61, 71-77
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλατσής 14 (1), Κοντσές 5, Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 18, Τσινόπουλος 10, Τασούδης, Κομματάς, Καραθανάσης 11, Ουλουσίδης, Καλογεράτος 5 (1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 5
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Ψαρράς, Γρίψιος 9 (1), Ματενίδης 9 (1), Νεδέλκος 4, Σιωπης 21 (4), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 11, Περούλης 14, Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης 2, Χατζόπουλος 5

Βαθμολογία (σε έναν αγώνα):
1. Ανατόλια 2 (1-0, 81-61)
2. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 2 (1-0, 79-59)
3. Ελευθερούπολη 2 (1-0, 71-58)
4. Νίκη Βόλου 2 (1-0, 69-61)
5. Φαίακας Κέρκυρας 2 (1-0, 77-71)
6. Φάρσαλα 2 (1-0, 73-67)
7. Αγρίνιο 2 (1-0, 68-62)
8. Ερμής Λαγκαδά 1 (0-1, 62-68)
9. Χαλκηδόνα/Προποντίς 1 (0-1, 67-73)
10. Μακεδονικός 1 (0-1, 71-77)
11. Στρατώνι 1 (0-1, 61-69)
12. Γέφυρα 1 (0-1, 58-71)
13. Έσπερος Λαμίας 1 (0-1, 59-79)
14, Φίλιππος Βέροιας 1 (0-1, 61-81)
15. Ίκαροι Σερρών 0 (0-0)*
16. ΧΑΝΘ 0 (0-0)*
(*) Ίκαροι Σερρών και ΧΑΝΘ έχουν έναν αγώνα λιγότερο

2η αγωνιστική (14/10):
Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ
Ανατόλια-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Αγρίνιο
Έσπερος Λαμίας-Φάρσαλα
Στρατώνι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου
Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός

photo:thomas pappas

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ