Tuesday, 21 August 2018

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα στον όμιλο του Βορρά

Mar 23, 2014

Tα αποτελέσματα:

Ηρακλής Κοζάνης – Αιγάλεω 65-54

Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ 71-46

Ελευθερούπολη – Αργοναύτης 77-71

Αίας Ευόσμου – Στρατώνι 62-67

Λιβαδειά – Άργος Ορεστικό 55-73

Νίκη Βόλου – Πιερικός Αρχέλαος 87-91

Δόξα Λευκάδας – Μαχητές Δόξας Πεύκων 87-72 (65-65 κ.α., 75-75 α' παρ.)

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 65-54

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 37-38, 50-45, 65-54.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Φουτζήλας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τολιάδης, Ντισλής 25 (3), Γιαννουζάκος 10 (2), Μιχαηλίδης 5, Ατζής, Μούκας 3, Καφετζής, Κυρίτσης 4, Μαλτέζος, Σιώμος 22.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας): Σπίγκος 9 (1), Μέλνικς 10, Καράβολας 11, Λαμπρόπουλος, Αθανασιάδης, Αθανασόπουλος 4, Μπαλτάς 2, Κορρές 6, Τόλιας 3 (1), Πέρβι 9 (1).

 

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΧΑΝΘ 71-46

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 43-27, 65-33, 71-46.

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου Β..

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 13 (3), Βέτσος 2, Γεωργάκης 7, Ονάσογλου 14 (2), Δεληγιάννης 4, Ανθόπουλος, Βασιλειάδης 13, Τέρπος 3, Πριφτανίδης, Γκαμούρας 6, Πλατής, Γεωργίτσης 9 (3).

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς, Γκάτζιας 2, Ματενίδης 3, Παπανικολάου, Σερέτης 8, Ζιάκας, Σαχπατζίδης 16, Σταματέλος 5, Κούσας, Νεοφύτου 4, Θεοδωράκος 6, Παπαχρήστου 2.

 

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 62-67

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 38-33, 52-43, 62-67.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Παργιανόπουλος.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούτζιας 6, Δεμερτζής 16 (3), Γυμνόπουλος 15 (3), Μαυρίδης 12, Καντάρκος 2, Τασιούδης 2, Νησιώτης 4, Καδής, Σταύρου 5 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Ματενίδης 3, Ψευτογκάς 5, Κουντουρατζόγλου 11 (1), Δελίδης, Μυστιλιάδης 21 (3), Μαυροματίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 7, Νουκάρης 9 (2), Δασκαλόπουλος 6.

 

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 87-82 (65-65κ.α., 75-75 α’παρ.)

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 38-38, 51-51, 65-65, 75-75, 87-82.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Σοφιανόπουλος

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 31 (1), Αργυρός, Μαρίνος 7 (1), Μουρατίδης 3, Κατωπόδης, Καραδολάμης 6 (1), Διαμαντόπουλος 7, Σκλάβος 29, Πασσαλίδης 4.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 2, Σαββίδης 6 (2), Ταρπάγκος 4, Αναστασίου 2, Ελευθεριάδης 4, Απιδόπουλος Γ. 2, Μυλωνίδης 24 (1), Γερομιχαλός 18, Μαρουσιτς 15 (1), Λευκαδίτης 5 (1).

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 77-72

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 45-37, 66-55, 77-72.

Διαιτητές: Καρακατσανίδης, Παπαγεωργίου.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Τσολάκης): Μουλλάκης 21 (3), Αδαμόπουλος 15 (4), Απαζίδης, Γαρμπής 11 (1), Παπαζούδης, Λαφτσής, Σκαρλάτος 6, Δανίκας 1, Εξουζίδης 4, Βοϊβατόπουλος 19.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καλαντζής): Γαϊτανίδης 3 (1), Καλπαξίδης 2, Πετρίδης 2, Γερομιχαλός 13 (1), Γαλανίδης 11 (2), Αναστασάκης, Δάλπας 10 (2), Κοντόπουλος 11, Ζώτος 8, Κάσουρας, Ψάλτου Μάρκ. 12.

 

ΛΙΒΑΔΕΙΑ - ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 55-73

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 30-37, 46-53, 55-73.

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ. – Γερακίνης.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Ταμπίτσικας, Βέλιος 3 (1), Τερματζίδης, Δημητρίου 13 (2), Τοπουζίδης 2, Ράλλης 7, Μαράντος 3 (1), Κωνσταντακόπουλος 3, Καρνάβας 11, Δημητριάδης 13 (2).

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 3 (1), Ζυγούρας 6 (1), Μιχαηλίδης 13 (4), Μαγρίζος 8 (1), Τράντας 15 (3), Κώττας 22, Μπόζιαρης, Σκορδάρης, Τσαγκαρούλης 4, Χατζηκυριακίδης 2.

 

NΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 87-91

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 42-43, 58-68, 87-91

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης 7 (1), Ξύδης, Καρπέτης 2, Στάμος, Μπόγδανος 24 (3), Τσώλης 15 (3), Φωσσές 7, Τάσσος 6, Μανδαλάκης 28 (4), Τοκατλίδης, Σούλης, Πρασσάς 

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιώννου): Αμπαράς 15 (3), Κοντσές, Γκοντόπουλος 37 (7), Τσαλμπούρης 6, Σακελλαρίου 8, Ασημάκης 15 (2), Γεωργούλας 9 (1), Παπαδόπουλος, Οικονόμου.

 

 

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες):

 

1.Δόξα Λευκάδας 39 (18-3)

---------------------------------

2.Λιβαδειά 36 (15-6)

---------------------------------

3.Μαχητές Δόξας Πευκών 33 (12-9)

4.ΧΑΝΘ 33 (12-9)

5.Στρατώνι 33 (12-9)

6.Αίας Εύοσμου 32 (11-10)

7.Πευκοχώρι 32 (11-10)

8.Πιερικός Αρχέλαος 32 (11-10)

9.Αργοναύτης 31 (10-11)

10.Άργος Ορεστικό 31 (10-11)

---------------------------------

11.Αιγάλεω 29 (8-13)

12.Ελευθερούπολη 27 (6-15)

13.Ηρακλής Κοζάνης 27 (6-15)

14.Νίκη Βόλου 26 (5-16)

 

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 30/03):

 

ΧΑΝΘ – Ηρακλής Κοζάνης

Αργοναύτης – Πευκοχώρι

Στρατώνι – Ελευθερούπολη

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αίας Ευόσμου

Αιγάλεω – Λιβαδειά

Άργος Ορεστικό – Νίκη Βόλου

Πιερικός Αρχέλαος – Δόξα Λευκάδας

 

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ