Thursday, 24 May 2018

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

May 14, 2018

Β’ Εθνική Ανδρών – Νότος
29η αγωνιστική
Ιωνικός Νικαίας-ΚΑΟ Κορίνθου 106-80 (12/5)
Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός 75-70
Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 99-69
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας 62-76
Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι 85-80
Τρίτων-Ηράκλειο 74-61
Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας 89-80
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 98-104

Τα φύλλα αγώνα :

ΚΟΡΩΠΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 89-80
Δεκάλεπτα : 24-16, 51-34, 67-60, 89-80
Διαιτητές : Μπούκας-Γρίβα
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 15 (3), Μπουρδάνος 12 (2), Αγόρης 2, Σιμιτζής 15 (3), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Γκοντόπουλος 5 (1), Πετς 11 (1), Σπανός 16 (1).
Μανδραϊκός (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 14 (1), Κούσουλας 11 (3), Καραμπάτσος 2, Γκαϊντάσοφ 15 (1), Μουστόπουλος 8 , Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ψυλέας 27 (5).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 75-70
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-31, 60-51, 75-70
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λεκάτσας
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 20 (1), Τρύπας 5, Σκούφης 4 (1), Ασημακόπουλος 10, Λεκάκης, Χαρίσης 27 (1), Τσακαλέρης 9 (1), Γιοσένογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάπας, Καταβαίνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου 4, Καλλιανιώτης 6 (2), Δερμιτζάκης 5 (1), Τσακίρης 4, Σκάνδαλος 12 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 9 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 10, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΕΦΑΟΖ 98-104
Δεκάλεπτα : 23-24, 41-43, 61-71, 98-104
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Αντωνιάδης
Διαγόρας Δρυοπίδεων (Σαμόλης) : Μπιμπούδης, Κουκάς 22 (6), Λυκογιάννης 14 (2), Καραλής 5, Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 39 (3), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 6 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καλλίλας, Κατιάκος 4, Καραβανάς 1.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 6 (1), Γκόντγουιν 15 (2), Γκαβασιάδης 16 (1), Κοψιάς 3, Ξύδης 28 (8), Σαμοθράκης 9 (1), Τσιτσιάννης 8, Παπαρέγκας 19 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 62-76
Δεκάλεπτα : 11-18,35-37,46-58,62-76
Διαιτητές : Πόντας,Λύρας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Kαρακώστας, Μεγαγιάννης) : Μελισσουργός 2 , Βούζας 11(1) , Ανέστης 12(1) , Ζούκας 6(1) , Βελισιώτης 8(2) , Γραμματικός 4 , Γοργόνης 7(1) , Δορκοφίκης 8 , Μιχαλόπουλος 2 , Λάβαρης 2 , Σπυρόπουλος, Χρυσανθίδης.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής) : Αγγελοπουλος 9(1) , Βαρδαβας 2, Αθηνιώτης 13(1), Ματαλιωτάκης 13, Μόρφης 10(2) , Μπάλας , Τοπάλης , Καματερός 8, Γάργαλης 8(1) , Αυγενικός 13(3), Κρανιάς , Λάτσης.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-61
Δεκάλεπτα : 19-14, 40-30, 59-47, 74-64
Διαιτητές : Δαρλαμήτσος-Γεράνιος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) :Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Φράγκος , Καλατζής 4, Ζησόπουλος, Ντιμπ 12 (2), Θυμνιός 14, Καραδολάμης 10 (2), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (2), Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3 (1).
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 2, Λάκκας 15, Πετράκης 5, Λιανός 19 (2), Πρωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 17.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 99-69
Δεκάλεπτα : 28-12, 55-39, 77-46, 99-69
Διαιτητές : Τσαρούχα-Ορφανός Ι.
Πανελευσινιάκος (Χούμπαυλης) : Αβραμίδης 3, Νικολακόπουλος, Κελαϊδής 19 (4), Ρόκκας, Πούρης, Ζούμπος 18 (5), Τζιάλλας 8, Στέφος 10, Δούκας 11 (1), Φωτόπουλος 6 (2), Μαντζιώρης 19 (4), Ηλιάδης 5 (1).
Νέα Κηφισιά (Λιόγας) : Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 9 (1), Μανούσος 5 (1), Ντουζίδης 9 (1), Χαϊκάλης 10 (2), Χατζηνικόλας 13 (2), Κωνσταντακόπουλος, Πρέκας, Ψαρόπουλος 7 (1).

Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 57 (28-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 51 (22-7)
——————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 49 (20-9)
4. Τρίτων 46 (17-12)
5. Πρωτέας Βούλας 45 (16-13)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 44 (15-14)
7. Πανερυθραϊκός 44 (15-14)
8. Δάφνη Δαφνίου 42 (13-16)
9. ΚΑΟΚ Κορίνθου 41 (12-17)
10. Ηράκλειο 41 (12-17)
11.Παγκράτι 41 (12-17)
12. Κορωπί 40 (11-18)
——————————————–
13. Πανελευσινιακός 40 (11-18)
14. Κηφισιά 39 (10-19)
15. ΕΦΑΟΖ 38 (9-20)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 38 (9-20)

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):

Ν. Κηφισιά – Ιπποκράτης Κω
ΕΦΑΟΖ – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Πρωτέας Βούλας – Ιωνικός Νικαίας
ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου
Παγκράτι – Τριτων
Ηράκλειο -Κορωπί
Μάνδρα/Νικηφόρος – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Β’ Εθνική Ανδρών – Βορράς
29η αγωνιστική

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 74-73
Πευκοχώρι-Στρατώνι 71-50
Ελίμεια-Φάρσαλα 77-56
Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Σερρών 75-102
Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 86-57
Ασπίδα Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό 64-66
Αγρίνιο-Ανατόλια 61-74
Ρεπό: Χαλκηδόνα

Τα φύλλα αγώνα:

Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ- ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 74-73
Δεκάλεπτα : 14-20, 35-38, 53-56, 74-73
Διαιτητές: Τσιαμπλής-Κατωτικίδης
Κ.Σ.Γέφυρας (Ρόδας) : Νικολαίδης 11(2), Κολοκοτρώνης 9(2), Γαρέζος 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Σιώπης 16(4), Ταουσάνης 2, Σιώμος 14, Μπίσκας 4.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 8, Ντόβας 11(3), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 9(1), Περρωτής 10, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος, Πολίτης 18(4).

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-50
Δεκάλεπτα : 15 – 10, 29 – 24, 54 – 34, 71 – 50
Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης – Θεοδώρου
Πευκοχώρι ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 8(2), Tσιμπής 12(2), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 7(1), Mαυρίδης 10(1),Καραμπέκης 14(2) , Kιγμέτογλου 6, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 6
Στρατώνι (Χατζούλης) : Σπύρας 4, Μητσάκης 4, Δελίδης 7(1), Καραμανώλης 3, Φλιάτης Ι 9, Λευκαδίτης 3(1), Φλιατης Γ 9(1), Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος 6, Πονόπουλος, Σερέτης.

ΓΣ ΕΛΙΜΕΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 77-56
Δεκάλεπτα : 15-22, 37-28, 58-43, 77-56
Διαιτητές : Πετανίδου-Κοϊμτζόγλου
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σούπουρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος) : Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1), Συνεντός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 75-102
Δεκάλεπτα: 17-37, 40-59, 57-83, 75-102
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Γεωργαντζάς 23 (3), Μακρής 11 (2), Μούμογλου 10, Μανδαλάκης 24, Αποστολάκης 5.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης , Γρίψιος 17 (2), Σιδερίδης 12 (2), Γεωργιανός 13 (3), Τράκας 2, Γκάτζιας 16 (2), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 5, Κεμανετζής 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Πιπιλιός, Κακιούζης 14.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-74
Δεκάλεπτα : 11-19, 29-37, 50-56, 61-74
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
Αγρίνιο (Διαμαντάκος):Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9 (1), Μουρατίδης, Γκρέκας 15 (2), Κυριλής Δ. 8 (1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης , Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης 3 (1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 13, Βεργίνης 6 , Καραποστόλου 18 (2).

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 85-57
Δεκάλεπτα : 24-20, 44-31, 69-48, 86-57.
Διαιτητές : Γερακίνης-Παζώλης
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 13, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 8, Τάγαρης 4, Μπανάσας, Αθανασιάδης 6, Κουμλέλης 17, Καραθανάσης 2, Χονδρόπουλος 12, Παππάς 10.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας) : Μήνου, Αμπατζάς 10, Δημητράκας 5, Ελευθεριάδης 7, Τοπουζίδης 3, Μαρούσιτς 10, Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 4, Αβοκάτος 2, Γκάμουρας 10, Νότης, Κοτσάνος 3.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 64-66
Διαιτητές : 14-15, 31-27, 46-52, 64-66
Δεκάλεπα : Ευφραιμίδης-Παπαγεωργίου
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 4, Παπαδάκης 11, Γρούδος 9, Τσιώγκας 3(1), Κλωναράς 10(1), Κουτσογιάννης 14(1), Γκέλιος 6, Απιδόπουλος 4, Μασμανίδης, Σαββίδης 3(1), Στεφανίδης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής , Καραγιαννίδης 4, Αρνίδης 3(1), Δήμας 13(3),Παπαδόπουλος 7, Χατζημιχαηλίδης 5, Στόλης 16, Κωνσταντινίδης 3, Μπάκος 9(2),Βελισσαρίου 6(2),Βαιντερλής.

Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 50 (22-6)
2. Καβάλα 48 (21-6)*
——————————————–
3. Ίκαροι Σερρών 47 (20-7)*
4. Πευκοχώρι 47 (20-7)*
5. Ανατόλια 46 (19-8)*
6. Αγρίνιο 42 (15-12)*
7. Στρατώνι 41 (14-13)*
8. Ερμής Λαγκαδά 41 (14-13)*
9. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 40 (13-14)*
10. Φάρσαλα 38 (11-16)*
11. Γέφυρα 37 (10-17)*
12. Χαλκηδόνα 36 (9-18)*
——————————————–
13. Ασπίς Ξάνθης 35 (8-19)*
14. Ελίμεια 33 (6-21)*
15. Τιτάνες Παλαμά 29 (1-28)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):

Ανατόλια – Γέφυρα
Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι
Στρατώνι – Ελίμεια
Φάρσαλα – Τιτάνες Παλαμά
Ικαροι Σερρών – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Ασπίδα Ξάνθης
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Αγρίνιο

 basket247.gr team

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ