Sunday, 22 July 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Apr 16, 2018

Νότιος όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71 (14/4)
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Παγκράτι 63-69
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 64-56
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Β. 73-75
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Μανδραϊκός 69-54
Ιωνικός Ν.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 110-70
Δάφνη Δ.-Διαγόρας Δρ. 71-81
Τρίτων-Κορωπί 74-72

Τα φύλλα αγώνα:
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69
Δεκάλεπτα: 11-19, 33-30, 48-44, 63-69
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10, Μανούσος ,Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, ,Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10(2), Πρέκας.
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16(3), Τζάτζας 4, Χριστοπούλος 3, Γερονικός, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.

Δάφνη Δ.-Διαγόρας Δρ. 71-81
Δεκάλεπτα: 19-14, 34-34, 51-61, 71-81
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Εμμ.
Δάφνη Δ. (Σορώτος): Γεωργούτσος 7 (1), Θεοδοσίου, Καπώνης 4, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 7 (1), Γκίνης 13 (1), Μιχόπουλος 14 (2), Γκιουζέλης 9 (2), Τσιάκος 15
Διαγόρας Δρ. (Σαμόλης): Αλεξανδρόπουλος, Κουκάς 23 (5), Τσέρσακ 2, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 25 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 7 (2), Μπιμπούδης, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 8, Καραβανάς 7

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Μανδραϊκός 69-54
Δεκάλεπτα:14-15, 39-23, 50-40, 69-54
Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας
Ίκαρος Ν.Σμ. (Καρακώστας Φ.) Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 23 (5), Βούζας 14 (2), Σπυρόπουλος, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης, Ζούκας 6 (1).
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές): Τζιβελέκας 5 (1), Κούσουλας 6, Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (1), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 17, Βαφιάς, Γεωργοπαπαδάκος 2, Ψηλέας 11 (2), Κωτσόπουλος.

Τρίτων-Κορωπί 74-72
Δεκάλεπτα: 21-15, 34-38, 51-52, 74-72
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Φασόλη
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 8 (2), Φράγκος, Καλαντζής, Ντίμπ 14 (2), Θυμνιός 15, Καραδολάμης 2, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 13 (2), Κουκουνιάς 6, Τασόπουλος 11.
Κορωπί (Παπαδόπουλος): Δενδρινός 9 (3), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 14 (3), Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 4 (1), Σπανός 11 (1), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).

Πανελευσινιακός-Πρωτέας Β. 73-75
Δεκάλεπτα:16-19,35-40,54-60,73-75
Διαιτητές: Μπούκας-Πόντας
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης): Κελαϊδής 20(2), Ματζιώρης 6(1), Αβραμίδης 4, Στέφος 12, Νικολακόπουλος 15(3), Ηλιάδης 2, Ζούμπος 12(1), Τζιάλλας 2, Φωτόπουλος, Ρόκας, Λιάσκος.
Πρωτέας (Βλαχος): Αγγελόπουλος 14(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 21, Μόρφης 13(3), Μπάλας, Ματσάγγος, Αυγενικός 8, Καματερός 2, Γάργαλης 12 (2), Λάτσης, Πλουμής.

Ιωνικός Ν.-ΕΦΑΟΖ 110-70
Δεκάλεπτα: 29-22, 52-32, 83-48, 110-70
Διαιτητές: Μαραμής-Τεφτίκης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης 2, Καράμπουλας 29(5), Βουγιούκας 5, Πετροδημόπουλος 9 , Παλαιοχωρίτης 9(3), Βασιλόπουλος 25(6),
Κανονίδης 20(2), Κατράνης 1, Κατούφας 6, Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Παπαδόπουλος 3(1), Μπάτης.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3(1) , Σαμοθράκης 7 , Παπαρέγκας 8(2), Γκόντγουιν 10(2), Κοψιάς 11(1) , Τσιτσιγιάννης , Σαρλής 8, Καστανιώτης 9(1) , Γκαβασιάδης 7(1), Ξύδης 3, Αλεξανδρόπουλος 4,

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 64-56
Δεκάλεπτα: 18-14, 26-25, 44-39, 64-56
Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 6 (2 τρίπ., 9 ριμπ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 6, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 12, Σταθόπουλος, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2 (6 ριμπ.).
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικολόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 14, Μακρής 4, Κεφαλάς 9 (1), Δανιήλ, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 5 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 12, Κατσαμάκης 3 (1).

Επόμενη αγωνιστική (26η, 22/4):
Παγκράτι – Ιπποκράτης Κω
ΚΑΟΚ – Ν. Κηφισιά
Πρωτέας Βούλας- Πανερυθραϊκός
Κορωπί – Πανελευσινιακός
Ηράκλειο – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Μάνδρα/Νικηφόρος – Ιωνικός Νικαίας
ΕΦΑΟΖ – Δάφνη Δαφνίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Τρίτων


Η Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):
1. Ιωνικός Νικαίας 49 (24-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 44 (19-6)
3. Ιπποκράτης Κω 43 (18-7)
4. Τρίτων 40 (15-10)
5. Πανερυθραϊκός 39 (14-11)
6. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 38 (13-12)
7. Πρωτέας Βούλας 37 (12-13)
8. Ηράκλειο 37 (12-13)
9. ΚΑΟΚ 36 (11-14)
10. Παγκράτι 35 (10-15)
11. Δάφνη Δαφνίου 35 (10-15)
12. Κηφισιά 34 (9-16)
13. Πανελευσινιακός 34 (9-16)
14. Κορωπί 33 (8-17)
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (8-17)
16. ΕΦΑΟΖ 33 (8-17)

Βόρειος όμιλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:
Γέφυρα-Στρατώνι 57-63 (14/4)
Χαρίλαος Τρικούπης-Ικαροι Σερρών 74-65
Χαλκηδόνα-Φάρσαλα 68-66
Πευκοχώρι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-55
Ελίμεια-Ανατόλια 52-66
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο 68-101
Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης 86-67
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

Τα φύλλα αγώνα:
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 64-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-14, 35-25, 50-37, 64-55
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Δημάδης
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 8 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 8, Μυλωνίδης 9 (1), Κιγμέτογλου 19, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 9.
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 13 (3), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 3 (1), Δήμας 1, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Στόλης 13, Κωνσταντινίδης 8, Μπάκος 6 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 2, Βελισσαρίου.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Ίκαροι Σερρών 74-65
Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 18-22 15-10 27-17 14-16
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7, Ντόβας 15(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος, Πολίτης 25(4).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 8, Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 11(2), Τράκας, Γκάτζιας 18(3), Φώτογλου 5(1), Γκούτσιας, Θολιώτης 6(2), Κακιούζης 15.

Ελίμεια-Ανατόλια 52-66
Δεκάλεπτα: 19-23, 33-41, 47-57, 52-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Χατζηχαρίσης
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (3), Σουπούρας, Τσιάμης 5, Πεχλιβανίδης 6 (2), Κούβελας 8 (2), Τσούκας 5, Μούσιος, Μάλιουρας 9, Μακρής 6 (1), Τσιμίδης,
ΣΑΑΚ Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούδης 5 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 6 (2), Συμεωνίδης 15, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 13, Ζώτος 3. Βεργίνης, Καραποστόλου 13 (2)

Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο 68-101
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-26, 39-46, 57-79, 68-101.
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30(4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11(3), Μούμογλου 4(1), Μανδαλάκης 18(1), Αποστολάκης 1.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13(3), Μουρατίδης 11(3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16(2), Σταύρου 6, Τάγκας 10(2).

Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης 88-67
Δεκάλεπτα: 21-28, 48-44, 65-57, 88-67
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 11, Παντόπουλος , Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 10 (1), Τάγαρης 6, Μπανάσας, Αθανασιάδης 21 (6), Κουμλέλης 10 (1), Πιεβάλιτσα 2, Καραθανάσης 2, Χονδρόπουλος 16, Παππάς 18 (4).
Ασπίδα (Ιωαννιδης): Σαββίδης 11 (3), Γκέλιος 19 (2), Παπαδάκης 5, Αμούτζιας, Γρούδος 3, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 13, Άνθης, Κουτσογιάννης 3 (1), Θεοδωρίδης 2, Μασμανίδης 3.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ 68-66
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 53-50, 68-66
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 18(1), Αραπίδης 8 (2), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 3, Μπατάκος, Παναγιώτου 6(1), Κοτζαγιάννης 16, Σεφερίδης, Μάντζος 15(2), Λαίδης.
Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2) ,Αναγνωστόπουλος Γ. 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 21 (4), Σαββίδης 5(1), Σιόλογκας 10 , Χαιρετίδης 2, Ντίνος, Συνετός, Μακρής 9, Λούτας, Λ

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):
1. Χαρίλαος Τρικούπης 43 (19-5)
2. Καβάλα 42 (19-4)*
3. Ίκαροι Σερρών 41 (17-7)
4. Πευκοχώρι 40 (17-6)*
5. Ανατόλια 38 (15-8)
6. Στρατώνι 38 (14-10)
7. Αγρίνιο 36 (13-10)*
8. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)*
9. Φάρσαλα 35 (11-13)
10. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 33 (10-13)*
11. Γέφυρα 31 (8-15)*
12. Χαλκηδόνα 31 (7-17)
13. Ασπίς Ξάνθης 30 (7-16)*
14. Ελίμεια 28 (5-18)*
15. Τιτάνες Παλαμά 24 (1-22)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική (26η, 22/4):
Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης
Στρατώνι – Χαλκηδόνα
Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά – Πευκοχώρι
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ελίμεια
Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά
Αγρίνιο – Καβάλα

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ