Sunday, 25 February 2018

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες και στους δυο ομίλους

Feb 12, 2018

Νότιος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Ιπποκράτης Κω – Ικαρος Ν. Σμύρνης 65-52
Ν. Κηφισιά – Ιωνικός Νικαίας 74-79
Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου 82-77
Πρωτέας Βούλας – Τρίτων 62-74
ΚΑΟΚ – Κορωπί 83-71
Παγκράτι – Διαγόρας Δρυοπιδέων 69-70
Ηράκλειο – ΕΦΑΟΖ 69-60
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος– Πανελευσινιακός 80-70

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 82-77
Δεκάλεπτα: 22-25, 41-36, 59-57, 82-77
Διαιτητές: Διμπινούδης, Ραχιώτης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10, Στεργίου 2, Καλλιανιώτης 8 (2), Τσακίρης 9 (1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 22 (5/8 τρίπ., 7 ασίστ), Αντωνίου, Μακρόπουλος 14 (7/11 δίπ.), Σταθόπουλος 9 (9 ριμπ.), Λέπουρης, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 11, Κοροβέσης, Κουφόπουλος 2, Χρυσός 2, Σωφρονάς 5, Γκίνης 18 (2), Λαμπρόπουλος, Γκιουζέλης 15 (8 ριμπ.), Τσιάκος 8, Τσελεμπής 6 (1), Καπώνης 10 (1), Θεοδοσίου.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-79
Δεκάλεπτα: 11-16, 36-36, 52-57,74-79
Διαιτητές: Μαγκουνής-Φραγκούλη
Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 6, Μοσχοβιτης 1 6(1), Κεφαλάς 10 (2), Μαρινος 9 (2), Ντουζιδης 7 (1), Χαϊκαλης, Χατζηνικολας 3, Ψαροπουλος 23 (1),Πρεκας.
Ιωνικός Νίκαιας (Γούναρης): Βασιλοπουλος Θ., Κουντουράς 6 (1), Καραμπουλας 20 (1), Βουγιουκας 6, Πετροδημοπουλος 9, Μπατής 7 (2), Βασιλοπουλος Φ. 11 (1), Κανονιδης 20 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΕΦΑΟΖ 69-60
Δεκάλεπτα: 19-20, 39-38, 57-47, 69-60
Διαιτητές: Καρακάσης-Τσιμπούρης
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Σταμπουλής 3 (1), Μποχωρίδης 18 (1), Λάκκας 10, Πετράκης, Λιανός 11, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 11 (1), Παπαδάκης 12 (2).
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 1, Εμμανουηλίδης 1, Γκαβασιάδης 13, Κοψιάς 3 (1), Γρατσιάτος 5, Σαμοθράκης 5, Καστανιώτης 4, Σαρλής 6, Τσιτσιγιάννης 5, Παπαρέγκας 16 (2).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΚΟΡΩΠΙ 83-71
Δεκάλεπτα : 28-17, 45-37, 70-55, 83-71
Διαιτητές : Κώτσου-Χατζημάρκος
ΚΑΟ Κόρινθου (Νικητόπουλος) : Πράτης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 21 (3), Κατσαμάκης 8 (2), Κεφαλάς 8 (1), Δανιήλ 2, Γεωργούλης 10 (1), Αντωνόπουλος 10, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 11.
Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 16 (3), Γκοντόπουλος 9 (1), Σερέτης 3, Αγόρης 6, Σιμιτζής 2, Σπανός 15 (2), Γκίνης 3 (1), Μαλτέσιος 2, Πέτς 15 (1).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 65-52
Δεκάλεπτα: 26-14, 42-33, 51-44, 65-52
Διαιτητές: Ντάνος- Χουγιαζός
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Τρύπας 9(3), Ονάσογλου 25(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 2, Λεκάκης 4, Χαρίσης 4, Τσακαλέρης 15(1), Επιφάνης 1, Καταβαίνης 3(1).
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας): Γοργόνης 10, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 6, Σπυρόπουλος 2, Βούζας 11(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης, Ζούκας 7, Ανέστης.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 80-70
Δεκάλεπτα : 29-19, 43-38, 57-54, 80-70
Διαιτητές : Τσολάκος-Κονταράτος
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) :Γεωργοπαδάκος 14 (1), Ψυλέας 18 (3), Καραμπάτσος 16 (4), Παπαπέτρος 2, Τζιβελέκας 9 (1), Γκαϊτάσοφ 16 (2), Βαφειάς 2, Κούσουλας 3 (1).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 15, Νικολακόπουλος 19 (2), Κελαϊδής 9 (1), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 11 (1), Τζιάλας 6, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 7 (1).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 69-70
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-41, 48-56, 69-70
Διαιτητές : Πλιάκας-Γρίβα
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 4, Καυκής 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8, Τζατζάς 14 (4), Λυτόπουλος 3, Φάσουρας, Ξιούρας 3 (1), Μπένος 22, Γερονίκος 2
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 25 (7), Λυκογιάννης 3 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 13 (2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (2), Παπαδολιάς 2, Κατιάκος 11 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 62-74
Δεκάλεπτα: 16-16, 32-38, 46-54, 62-74
Διαιτητές : Τσαχάκης-Πολυχρόνης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος – Τερζής) : Μπάλας 4 (1), Αγγελόπουλος 6, Λάτσης, Παπάδης, Ματαλιωτάκης 8, Αθηνιώτης 6 (1), Αυγενικός, Τοπάλης 19 (3), Βαρδαβάς 10, Γάργαλης, Μόρφης 8 (2), Καματερός.
Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεαδάκης) : Ευστρατίου 7, Κούτουλας 11 (3), Φράγκος, Καλατζής 12 (2), Τασόπουλος 7, Ντίμπ 11 (1), Θυμνιός 10, Ζησόπουλος, Δαμιανάκος, Γκαβαόπουλος 12 (2), Κουκουνιάς 4, Κοντινός.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 33 (16-1)
2. Ιπποκράτης Κω 29 (12-5)
——————————————–
3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 29 (12-5)
4. Τρίτων 28 (11-6)
5. Πανερυθραϊκός 28 (11-6)
6. Ηράκλειο 26 (9-8)
7. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 26 (9-8)
8. Πρωτέας Βούλας 25 (8-9)
9. ΚΑΟΚ 25 (8-9)
10. ΕΦΑΟΖ 24 (7-10)
11. Παγκράτι 23 (6-11)
12. Κηφισιά 23 (6-11)
——————————————–
13. Κορωπί 23 (6-11)
14. Πανελευσινιακός 23 (6-11)
15. Δάφνη Δαφνίου 22 (5-12)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 21 (4-13)

18η αγωνιστική (17/2):

Ιωνικός Νικαίας-Ιπποκράτης Κω
Δάφνη Δαφνίου-Κηφισιά
Τρίτων-Πανερυθραϊκός
Κορωπί-Πρωτέας Βούλας
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΚΑΟΚ
ΕΦΑΟΖ-Παγκράτι
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ηράκλειο
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Πανελευσινιακός

Βόρειος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Χαρίλαος Τρικούπης – Ελίμεια 76-60
Χαλκηδόνα – Τιτάνες Παλαμά 85-71
Στρατώνι – Καβάλα 59-65
Φάρσαλα – Ασπίδα Ξάνθης 67-62
Ικαροι Σερρών – Αγρίνιο 50-60
Ερμής Λαγκαδά – Ανατόλια 74-67
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Γέφυρα 65-66
Ρεπό το Πευκοχώρι

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 76-60
Δεκάλεπτα: 20-13, 38-27, 53-45, 76-60
Διαιτητές:Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 4, Βουρνάς 11 (1), Λειβαδάς, Ντόβας 5(1), Ξηρός 4, Μουράτογλου 11(1), Περρωτής 6, Τριπολίδης Δ. 2, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 22(3).
Γ.Σ.Ελίμειας (Δημόπουλος) : Μαλούτας 13(1), Σούπουρας 3(1), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 4, Κούβελας 8(1), Τσούκας 8, Μαλλιούρας 11, Τσιμίδης 13.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 67-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 32-30, 52-46
Διαιτητές: Μαντήλας-Δημάδης
Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολοπουλος 13(3) Σαββίδης 9(3) Αναγνωστόπουλος Χ 14(2) Σιολογκας 11 Αναγνωστόπουλος Γ 14(1) Χαιρετιδης, Συνετος
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμουτζιας 6, Παπαδάκης 13(1), Γρούδος 11(1), Σαββίδης 6, Κλωνάρας 4, Γκέλιος 10(1), Απιδοπουλος 5, Μασμανίδης 7, Ανθης, Τσιωγκας.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 50-60
Δεκάλεπτα: 14 – 25, 28– 34, 43 – 46, 50 – 60.
Διαιτητές: Ντούρας – Ελευθεριάδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 2, Σιδερίδης, Γεωργιανός 4, Κεμανετζής, Τοπάλης, Φώτογλου 6(2), Γκάτζιας 17(3), Θολιώτης, Κακιούζης 21
Αγρίνιο ( Διαμαντάκος): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 8, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 10(2), Κυριλής Δ., Τάσσος 3(1), Κασαμπαλής 10, Μήτσου 4, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκα.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΚΑΒΑΛΑ 59-65
Δεκάλεπτα: 15-15, 29-38, 43-53, 59-65.
Διαιτητές: Τζίμα, Θεοδώρου
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13 (1), Καραμανώλης, Δελίδης 7 (1), Σαμαράς 7 (1), Φλιάτης Ι. 10 (1), Λειβαδίτης, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 17, Πονόπουλος, Κατσούλης
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναζιε 9 (1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 5, Καπινιάρης 12 (1), Τάγαρης, Αθανασιάδης 16 (3), Κουμλέλης 2, Πιεβάλιτσα 11 (3), Μπανασάς, Παπάς 8 (1), Χονδρόπουλος 2.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 65-66
Δεκάλεπτα: 15-14, 31-22, 55-40, 65-66.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης
Μαχητές Πεύκων (Γεροφωτης): Βογιατζής 5 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 11 (2), Παπαδόπουλος 13, Χατζημιχαηλίδης 17, Στόλης 2, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 6 (2), Βελισσαρίου 4.
ΚΣ Γέφυρας (Ροδάς-Παραδάς): Νικολαίδης, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 21 (3), Γαρέζος 11 (1), Παπαδόπουλος 4, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 13 (1), Καμινάκης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-71
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.
Δεκάλεπτα: 19-14, 45-37, 59-58, 85-71
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 4, Μάντσος 26(3), Λαίδης 9(1), Πεταλωτής 26(1), Σεφερίδης, Μπατακός 6, Κοτζαγιάννης 4, Παναγιώτου 10(1).
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 3, Τσούμας, Γεωργαντζάς 22(4), Τζιμούρτος, Μακρής, Μούμογλου 13(3), Μανδαλάκης 29(2), Αποστολάκης 4.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 74-67
Δεκάλεπτα: 17-18, 42-32, 60-51, 74-67.
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσιομπάνος
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 10 (1), Μήνου 9 (1), Ελευθεριάδης 13 (2), Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 6, Πιλκούδης 8, Δημητρακάς 5 (1), Γκαμούρας 19 (1), Κοτσάνος 1, Αβοκάτος , Χριστοδούλου.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βλάχος 15 (1), Γαλανίδης 2, Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 13, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 8, Βεργίνης 1, Καραποστόλου 20 (3).

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Καβάλα 29 (13-3)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 29 (13-3)
3. Ίκαροι Σερρών 28 (12-4)
4. Ανατόλια 26 (10-6)
5. Ερμής Λαγκαδά 26 (10-6)
6. Πευκοχώρι 25 (10-5)*
7. Φάρσαλα 25 (9-6)
8. Αγρίνιο 24 (8-8)
9. Στρατώνι 24 (8-8)
10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 23 (7-9)
11. Ασπίς Ξάνθης 22 (6-10)
12. Γέφυρα 21 (6-9)*
13. Χαλκηδόνα 20 (4-12)
14. Ελίμεια 18 (2-14)
15. Τιτάνες Παλαμά 17 (1-15)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

18η αγωνιστική (17/2):

Τιτάνες Παλαμά-Χαρίλαος Τρικούπης
Καβάλα-Χαλκηδόνα
Ασπίς Ξάνθης-Στρατώνι
Αγρίνι0-Φάρσαλα
Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά
Πευκοχώρι-Γέφυρα
Ρεπό: Ελίμεια

 Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ