Friday, 19 January 2018

Β' Εθνική: Αποτελέσματα και στους δύο ομίλους

Jan 07, 2018

Αποτελέσματα Ομίλου Βορρά:
Ίκαροι Σερρών- Πευκοχώρι 66-51
Ερμής Λαγκαδά- Ελίμεια 78-54
Μαχητές Δόξα Πευκών- Τιτάνες Παλαμά 73-62
Ανατόλια- Καβάλα 85-83
Αγρίνιο- Ασπίς Ξάνθης 76-61
Χαλκηδόνα-Γέφυρα 59-64
Χθες: Στρατώνι – Χαρίλαος Τρικούπης 67-79
Ρεπό : Φάρσαλα

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΚΑΒΑΛΑ 85-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-24, 56-37, 66-60, 85-83
Διαιτητές: Ζαχαρής-Ξέρας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 13 (1), Βλάχος 14 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 18 (3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 8, Ξενιτιδης 3 (1), Σταματογιάννης 2, Ζώτος 4, Βεργίνης, Καραποστόλου 23 (3).
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 19 (1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22 (4), Καπινιάρης, Τάγαρης 2, Αθανασιάδης 2, Κουμλέλης 9 (1), Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 5 (1), Παπάς 10, Χονδρόπουλος 14 (4) .

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 73-62
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 3 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 14 (2), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Στόλης 15, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 9 (1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 18 (4).
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 9 (1), Μηλιώνης 15 (4), Μακρής 2, Μούμογλου 7 (1), Μανδαλάκης 20 (1), Αποστολάκης 5.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΓΕΦΥΡΑ 59-64
Δεκάλεπτα: 18-15, 31-30, 44-40, 59-64
Διαιτητές :Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης, Μαρκίδης 8 (1), Κουλαξής, Μαραπίδης 19 (3), Πεταλωτής 14 (1), Σεφερίδης, Μπατάκος 2, Κοτζαγιάννης 10, Παναγιώτου 6 (1)
Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης 2, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10, Γαρέζος 12 (1), Παπαδόπουλος, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 5, Σιώμος 10, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 12 (1)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 66-51
Δεκάλεπτα: 18-18, 34-27, 50-38, 66-51
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. -Παπαγερίδης
Ίκαροι (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 9 (1), Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 10 (1), Γκάτζιας 7 (1), Φώτογλου 10 (1), Γκουτζιας, Θολιώτης 4, Κακιούζης 21
Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης, Tσιμπής 9 (1), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 4 (1), Kαραμπέκης 11, Mυλωνίδης 2, Kιγμέτογλου 1, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης, Δανάκης 9

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΕΛΙΜΕΙΑ 78-54
Δεκάλεπτα: 16-14, 35-27, 57-44, 78-54
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καϊκλής, ΑΜπατζάς 21 (2), Μήνου 8 (2), Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 10 (2), Μάρουσιτς 11 (3), Παρίτσης 3 (1), Πιλκούδης 4, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 6, Αβοκάτος, Κοτσάνος 11
Ελίμεια (Μακρής): Σούπουρος 3 (1), Τσιάμης 1, Πεχλιβανίδης, Κούβελας 2, Τσούκας 11, Νικολάου 17 (1), Μαλλιούρας 2, Μακρής 16 (3), Τσιμίδης 2.

ΑΓΡΙΝΙΟ- ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 76-61
Δεκάλεπτα: 23 -10, 13-9, 21-22, 19-20.
Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 11, Μπερερής 7, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 23(2), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 5, Κασαμπαλής 14, Μήτσου 10(2), Σταύρου, Τάγκας.
Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κώστας Ιωαννίδης): Αμούτζιας 8(2), Παπαδάκης 8(1), Γρούδος 9, Τσιώγκας 5, Κλωνάρας, Κουτσογιάννης 5(1), Γκέλιος 15(3), Απιδόπουλος 3(1), Θεοδωρίδης 3, Μασμανίδης 2, Σαββίδης 3(1).

Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 22 (10-2)
2. Ίκαροι Σερρών 20 (9-2)*
3. Καβάλα 19 (8-3)*
4. Ερμής Λαγκαδά 19 (8-3)*
5. Στρατώνι 18 (6-6)
6. Μαχητές/Πειραματικό 18 (7-4) *
7. Φάρσαλα 17 (6-5)*
8. Ευρώπη Πευκοχωρίου 17 (6-5)
9. Ανατόλια 17 (6-5)*
10. Αγρίνιο 16 (5-6)*
11. Ασπίδα Ξάνθης 15 (4-7)*
12. Γέφυρα 15 (4-7)*
13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 15 (3-9)
14. Ελίμεια 12 (1-10)*
15. Τιτάνες Παλαμά 11 (1-9)*

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 14/1)
Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα
Γέφυρα – Αγρίνιο
Πευκοχώρι – Φάρσαλα
Ελίμεια – Ικαροι Σερρών
Τιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια

Αποτελέσματα Ομίλου Νότου:
ΚΑΟΚ – Ιπποκράτης Κω 78-86
Πρωτέας Βούλας – Ν. Κηφισιά 67-55
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός 67-62
Παγκράτι – Ικαρος Ν. Σμύρνης 70-73
Ηράκλειο – Ιωνικός Νικαίας 94-83
Μανδραϊκός – Δάφνη Δαφνίου 94-81
ΕΦΑΟΖ – Τρίτων 65-67
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κορωπί 76-69

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 78-86
Τα δεκάλεπτα: 15-24, 40-42, 58-64, 78-86
Διαιτητές: Τσαχάκης- Ορφανός Ι.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης, Κατσαμάκης 5, Σακελλαράκης 9, Καρούζος 9(2), Δανιήλ, Αντωνόπουλος 6, Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 29(1), Κεφαλάς 4, Μακρής 4.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 16, Ονάσογλου 14(2), Τρύπας 2, Σκούφης 6, Ασημακόπουλος 26(2), Λεκάκης 3, Χαρίσης 15(1), Τσακαλέρης 4, Καταβαίνης

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 76-69
Διαιτητές: Καραβίτης-Παπαφωτίου
Δεκάλεπτα: 26-14, 49-38, 64-50, 76-69
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 10 (3), Λυκογιάννης 6, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττρας 29 (4 , Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 8, Κατιάκος 13, Καραβανάς 2
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 7 (1), Γκοντόπουλος 8 (2), Σερέτης 9, Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 7 (1), Σπανός 13 (1), Μαλτέσιος 10, Γκίνης, Πετς 8

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΑΕΝΚ 67-55
Διαιτητές: Μαράμης, Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 25-17, 38-34, 57-43, 67-55
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 1, Βαρδαβάς 6, Τοπάλης 24(5), Αυγενικός 9(1), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 17, Μόρφης 5(1), Λάτσης, Μπάλας, Ματσάγγος, Παπάδης, Καματερός.
ΑΕΝΚ (Λιόγας): Μοσχοβίτης 17(1), Ψαρόπουλος 17(2), Καμαριανός 9, Χαϊκάλης 6(2), Χατζηνικόλας 6, Κεφαλάς, Πριτσιούλης, Μανούσος, Ντουζίδης, Κωνσταντακόπουλος, Λαέτρας, Πρέκας

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 67-62
Δεκάλεπτα: 24-18, 42-30, 56-34, 67-62
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Κονταράτος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12 (1), Στεργίου, Καλλιανιώτης 5 (1), Δερμιτζάκης 6, Τσακίρης 13 (1), Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 19 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 1, Μακρόπουλος 3, Σταθόπουλος 4, Καλούδας.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) Αβραμίδης 7, Νικολακόπουλος 5 (1), Κελαϊδής 13 (1), Ζούμπος 6 (1), Τζιάλλας 9, Στέφος 4, Δούκας 5, Ματζιώρης 9, Ηλιάδης 4.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 94-83
Διαιτητές: Νάστου-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 24-26, 53-46, 71-57, 94-83
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος-Καλυβιανάκης, Γουμενάκης, Σταμπουλής 7, Μποχωρίδης 23 (5), Σταμίρης, Πετράκης 13 (3), Λιανός 12 (1), Πρωτογεράκης, Καλατζής, Χάλαρης 26, Παπαδάκης, Λάκκας 13.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Κουντουράς 7, Καράμπουλας 24 (3), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος 6, Βασιλόπουλος Φ. 21 (5), Κανονίδης 11, Κατούφας 11, Παπαδόπουλος 3 (1).

ΕΦΑΟΖ – ΤΡΙΤΩΝ 65-67
Δεκάλεπτα: 9-18, 25-32, 49-50, 65-67
ΕΦΑΟΖ (ΖΗΒΑΣ): Παπαφλωράτος 3, Εμμανουηλίδης 6(1), Γκαβασιάδης 11, Κοψιάς 3(1), Γκόντγουϊν, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 15, Ξυδής, Σαρλής 4, Τσιτσιγιάννης, Υφαντής 7, Παπαρέγκας 16(1).
ΤΡΙΤΩΝ (ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ, ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ): Ευστρατίου 8(2), Κουτούλας 8(1), Φράγκος, Καλλαντζής 4, Δαμιανάκος, Ντιμπ 11, Θύμνιος 2, Καραδολάμης 11(3), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 10(2), Κουκούνας 7, Τασόπουλος 6.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 70-73
Δεκάλεπτα: 16-17, 35-39, 51-58, 70-73
Διαιτητές: Μπούκας-Αναστασίου
Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Καυκής 10 (1), Γιαννίκος 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος 13 (1), Λυτόπουλος 6, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5 (1), Γερονίκος 6 (1), Ξιούρας 4 (1), Μπένος 14, Φάσουρας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος) : Μελισσουργός 3, Βελιζιώτης 7 (1), Γραμματικός 22 (3), Σπυρόπουλος 14 (2), Βούζας 6, Λάβαρης 6 (2), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 11 (1), Ανέστης 2.

Η Βαθμολογία:

1.Ιωνικός Νικαίας 23 (11-1)
2. Πανερυθραϊκός 20 (8-4)
3.Ιπποκράτης Κω 19 (7-5)
4.Ηράκλειο 19 (7-5)
5.Διαγόρας Δρυπιδέων 19 (7-5)
6.Τρίτωνας 19 (7-5)
7.Μανδραϊκός 18 (6-6)
8.Πρωτέας Βούλας 18 (6-6)
9.ΕΦΑΟΖ 18 (6-6)
10.Παγκράτι 17 (5-7)
11.ΚΑΟ Κορίνθου 17 (5-7)
12.Πανελευσινιακός 17 (5-7)
13.Δάφνη Δαφνίου 17 (5-7)
14.Νέα Κηφισιά 17 (5-7)
15.Κορωπί 15 (3-9)
16.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 15 (3-9)

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 14/1):

Ιπποκράτης Κω – Πρωτέας Βούλας
Ν. Κηφισιά – Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ικαρος Ν. Σμύρνης – ΚΑΟΚ
Ιωνικός Νικαίας – Παγκράτι
Δάφνη Δαφνίου – Ηράκλειο
Τρίτωνας – Μανδραϊκός
Κορωπί – ΕΦΑΟΖ

Νίκος Μουχάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ