Thursday, 23 November 2017

Β Εθνική: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Nov 05, 2017

Νότιος όμιλος
Αναλυτκά τα αποτελέσματα:
Ιπποκράτης Κω-Τρίτων 83-64
ΑΕ Ν. Κηφισιά-Κορωπί 76-75
Πανερυθραϊκός-Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-70
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ 77-64
ΚΑΟΚ-Μανδραϊκός 75-70
Παγκράτι-Ηράκλειο 66-67
Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νικαίας 86-96
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δαφνίου 70-66

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 72-70
Δεκάλεπτα: 18-8, 33-24, 51-50, 72-70
Διαιτητές: Διμπινούδης, Στρέμπας
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Στεργίου, Καλλιανιώτης 8 (2), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 12, Σκάνδαλος 6 (1), Γιαουρτόγλου 19 (5), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 12 (3 τρίπ., 7 ασίστ), Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 18, Μαυροειδάκος 4, Λυκογιάννης 10, Κατιάκος 15, Καραβανάς, Εμίρης 2.

Πρωτέας Βούλας - ΕΦΑΟΖ 77-64
Δεκάλεπτα: 26-15, 46-29, 66-48 , 77-64
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Πολυχρόνης
Πρωτεας Βούλας ( Ποδαρας,Τερζης) Μπαλας 4(1) , Αγγελοπουλος 8(1) , Αθηνιωτης , Ματαλιωτακης 8, Βαρδαβας 5, Μόρφης 4(1), Αυγενικός 11, Τοπαλλης 22 (2) , Καματερός ,Γάργαλης 7(1) ,Τσακναριδης, Παπαδης 8 (2) .
ΕΦΑΟΖ (ΖΉΒΑΣ) Καστανιώτης 15, Παπαρέγκας 9, Γκαβασιάδης 7(1), Σαμοθράκης 7(1), Εμμανουηλίδης 2, Υφαντής 7(1), Παπαφλωράτος 2, Γρατσιάτος 8(1), Στάθης 5(1), Τσιτσιγιάννης 2, Κοψιάς, Αλεξανδρόπουλος

ΚΑΟ Κορίνθου-ΓΣ Μάνδρας 75-70
Δεκάλεπτα: 29-21, 44-37, 59-54, 75-70
Διαιτητές: Νικηφόρος Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης 2, Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 9, Μακρής 5, Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 13 (1), Καρούζος 14 (2), Σκορδάς 16 , Γιανναλέτσος 12 (1), Αντωνόπουλος .
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 16 (1), Κούσουλας 16 (1), Καραμπάτσος 12 (2), Γκαϊτάσοφ, Μουστόπουλος 9, Βαφιάς 1, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Ψυλέας 11.

Α.Ε.Ν.Κ. – ΚΟΡΩΠΙ 76-75
Δεκάλεπτα: 24-23, 40-49, 59-64, 76-75
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Τσάτσης
Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος): Καμαριανος 14, Μοσχοβιτης 15(1), Κεφαλάς 9, Μαρινος 2, Ντουζιδης 3(1), Χαϊκαλης 6(2), Μανουσος, Χατζηνικολας 7, Ψαροπουλος 20(1)
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5(1), Μπουρδανος 14(3), Γκοντοπουλος 9(1), Σερετης 5, Αγορης 7(1), Σιμιτζής 2, Σπανος 16(2), Μαλτεσιος 10, Γκίνης 5, Πετς 2

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 86-96
Δεκάλεπτα: 19-24, 37-53, 55-74, 86-96
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Παυλόπουλος
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Νικολακόπουλος 16(3), Κελαϊδής 19(4), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 5(1), Τζιάλλας 15, Στέφος 13(1), Δούκας 7, Ματζιώρης 6(1)
Ιωνικός Νικαίας(Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 3, Κουντουράς 3, Καράμπουλας 26(3), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 6(1), Βασιλόπουλος 9(2), Κανονίδης 27(2), Χατζηκυριάκος, Κοντραφούρης, Κατούφας 12(1), Παπαδόπουλος

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ 83-64
Δεκάλεπτα: 25-14, 45-31, 65-52, 83-64
Διαιτητές: Λιότσιος- Μαντήλας
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 2, Κουμπούρας 30(3), Τρύπας 12(3), Ονάσογλου 5(1), Σκούφης 3(1), Ασημακόπουλος 9(2), Λεκάκης 2, Χαρίσης 15(1), Τσακαλέρης 5, Γερογιάννης, Καταβαίνης.
Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος): Ευστρατίου 9(2), Κούτουλας 4, Φράγκος, Καλατζής, Κοντίνος, Ντιπ 17(3), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 6(1), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 5(1), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 66-67
Δεκάλεπτα: 15-18, 42-30, 58-52, 66-67
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Τάτσης
Παγκράτι (Χούμπαυλης): Γιαννίκος 6 (2), Καυκής 3 (1), Χριστόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 19 (4), Κούτρας 6 (2), Μήτσιαλος 7, Λυτόπουλος 6, Σφηκάκης, Μπένος 9, Γερονίκος 6
Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 14 (2), Μποχωρίδης 23 (5), Πετράκης, Λιανός 12 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 6, Παπαδάκης, Λάκκας 10.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δ. 70-66
Δεκάλεπτα: 19-13, 33-25, 50-48, 70-66
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μαραμής
Synergy Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Πασπαλάς, Μελισσουργός 1, Βελιζιώτης 9 (1), Γραμματικός 13 (2), Χρυσανθίδης , Βούζας 17 (1), Λάβαρης 9, Δορκοφίκης 10, Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 9 (1), Ανέστης.
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 15, Κουφόπουλος, Διαμαντόπουλος, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 5, Γκίνης 20 (3), Μιχόπουλος 6 (1), Γκιουζέλης 5 (1), Τσιάκος 9, Καπώνης 4.

Η Βαθμολογία:
1. Ιωνικός Νικαίας 10 (5-0)
2. Δάφνη Δαφνίου 9 (4-1)
3. Ηράκλειο 9 (4-1)
4. Τρίτωνας 9 (4-1)
5. ΕΦΑΟΖ 8 (3-2)
6. Ιπποκράτης Κω 8 (3-2)
7. Πρωτέας Βουλάς 8 (3-2)
8. Μανδραϊκός 7 (2-3)
9. Διαγόρας Δρυοπίδεων 7 (2-3)
10. Πανερυθραϊκός 7 (2-3)
11. ΚΑΟ Κορίνθου 7 (2-3)
12. Παγκράτι 7 (2-3)
13. Κηφισιά 7 (2-3)
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 6 (1-4)
15. Πανελευσινιακός 6 (1-4)
16. Κορωπί 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική - 12/11/2017

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Βόρειος όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίς Ξάνθης 70-65
ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Αγρίνιο 67- 71
Στρατώνι-Ανατόλια 63-54
Φάρσαλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων 80-68
Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77, 63-63 (παρ.)
Γέφυρα-Ελίμεια 74-62
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Τιτάνες Παλαμά 75-60

Τα φύλλα αγώνα

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ 75 - 60
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. - Γραικός
Δεκάλεπτα: 13-12 , 37-27, 50-40 , 75-60
Ευρώπη (Πλατής): Αμπατζίδης , Τσιμπής 12 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 7 Καραμπέκης 17 (2), Μυλωνίδης 3, Κιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 10, Σμυρλής 4, Δανάκης 1
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 5(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 10(2), Τζιμούρτος 3(1), Αντωνίου 5, Μακρής 3(1), Μούμογλου 3, Μανδαλάκης 12, Αποστολάκης 7

Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ-VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Δεκάλεπτα: 13 – 15, 34 – 33, 48 – 44, 67 – 71.
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Μπακάλης.
Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ (Δημήτρης Κλαλιώτης): Πετρίδης 12(2), Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 15(4), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 2, Πεταλωτής 14(2), Σεφερίδης, Μάντσος 6, Μπαλτακός, Κοτζαγιάννης 7, Παναγιώτου 11(3).
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 13(2), Μπερερής 5, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 6(1), Μήτσου 4, Σταύρου 22(2), Κασαμπαλής 7, Τάγκας.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 80-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-15, 43-34, 55-56, 80-68
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντόγκας
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 17 (5), Ντίνος 5, Σαββίδης 5 (1), Σιόλογκας 17, Συνετός 3 (1), Αναγνωστοπουλος 16 (1), Μάκρης 17.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5 (1) Καραγιαννίδης, Ζάχαρης, Χατζημιχαηλίδης 9 (2), Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 8, Παπαδόπουλος 16, Βελισσαρίου 23 (2). Βαγιάτης 3 (1), Βαϊντέρλης.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 70-65
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρακάσης
Δεκάλεπτα:17-23 20-18 16-17 17-07
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου:(Δημητριάδης) Γυφτάκης 2, Βουρνάς 3(1), Ντόβας 6, Ξηρός, Μουράτογλου 13(1), Σταυρόπουλος 14, Περρωτής 15, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 9(1).
ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης:(Ιωαννίδης) Αμουτζιάς 10(1), Παπαδάκης 11(3), Γρούδος 6, Τσιώγκας 3(1), Σαββίδης 3(1), Κλωνάρας 2, Άνθης, Κουτσογιάννης 18(2), Γκέλιος 9, Απιδόπουλος 1, Μασμανίδης 2.

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 74-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 38-36, 54-47, 74-62
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαΐδης 9 (1), Γιαμούκης 9, Γαρέζος 11 (3), Παπαδόπουλος 8 (2), Σιώπης 7, Ταουσάνης 8, Σιώμος 12, Ευσταθιάδης, Αζίζης 6 (2), Σαραντίδης.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Τσούκας, Μαλούτας 18 (3), Πεχλιβανίδης, Τσιάμης, Σούκουρας, Κούβελας 3, Νικολάου 14, Μάλλιουρας 14 (2), Μακρής 7 (2), Τσιμίδης 6.

Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77 (63-63 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-37, 54-53, 63-63, 79-77
Διαιτητές: Τερανίδης Κ.-Μελανίδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 22, Γεωραγιάνος 8, Γκούζιας, Δαλαγκούδης, Γκατζιάς 14, Φώτογλου 2, Θολιώτης 9, Κακιούζης 22.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μήνου 4, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης , Μάρουσιτς 18, Παρίτσης 10, Πηλικούδης 8, Δημητρακάς , Γκαμούρας 26, Αβοκάτο, Κοτσάνος 8.

Η Βαθμολογία:
1. Ίκαροι Σερρών 9 (4-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 9 (4-1)
3. Ερμής Λαγκαδά 8 (3-2)
4. Στρατώνι 8 (3-2)
5. Φάρσαλα 8 (3-2)
6. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 8 (3-2)
8. Ευρώπη Πευκοχωρίου 7 (3-1)
9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 7 (2-3)
10. Χαλκηδόνα 7 (2-3)
11. Αγρίνιο 7 (2-3)
12. Καβάλα 6 (2-2)
13. Γέφυρα 5 (1-3)
14. Ελίμεια 4 (0-4)
15. Τιτάνες Παλαμά 4 (0-4)

Η Επόμενη Αγωνιστική - 12/11/2017
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: ΡΕΠΟ

Μιχάλης Σταμουλάκης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ